اعطای داکترای افتخاری دانشگاه تکزاسِ آمریکا به شاعر خراسانی
اعطای داکترای افتخاری دانشگاه تکزاسِ آمریکا به شاعر خراسانی
دانشگاه بین المللیHARVEST MISSION تکزاسِ آمریکا، دکترای افتخاری خود را به بسم الله شریفی(شاعر و نویسنده خراسان بزرگ آریا ) اعطا نمود

 

به گزارش جمهوری خراسان به نقل از هیأت آموزشی مطالعات دینی و کنگره بین الملل اعتبار بخشی گلوری؛ دکتر بسم الله شریفی(شاعر، نویسنده، روزنامه نگار، مؤسس و دبیرکل اجرایی بنیاد جهانی سخن گستران سبزمنش) از سوی کنگره بین المللی اعتبارسنجی مطالعات دینی و شکوهInc با شماره 79101 در تاریخ 15/5/ 2024 .م مفتخر به دریافت دکترای افتخاری درجه اول در بخش شعر و نویسندگی گردید.
این نهاد دانشگاهی و اکادمیک بین المللی در بخشی از متن دکتری افتخاری نوشته است:این نهاد دانشگاهی و اکادمیک بین المللی در بخشی از متن دکتری افتخاری نوشته است:
دکتر بسم الله شریفی!
این درجه دکتری افتخاری درجه اول در بخش شعر و نویسندگی خود را با تمام حقوق، افتخارات و امتیازاتی که دارد به شما میدهیم و جهت رسمیت شناسی و گواهی آن، امضاء و مهر دانشگاه را به آن درج می نماییم.
امضاء و مهر: مؤسس و مدیر عامل و معاون امور بین المللی

قابل ذکر است که آقای بسم الله شریفی سال 1363 خورشیدی در خراسان بزرگ آریا  متولد شده و از مراجع معتبر ملی و بین المللی افتخارِ دریافت بیشتر از 100 لوح سپاس، تقدیرنامه، نشان و القاب را در کارنامه دارد.
او با تأسیس چندین نهاد فرهنگی، آموزشی، رسانه‌ای و تألیف 22عنوان کتاب؛ در این اواخر لقب(سفیر همدلی و همگرایی فارسی‌زبانان جهان) وهمچنان سفیر بین المللی انجمن ادبی ایران( قدیمی ترین انجمن ایران-1287) را بدست آورده و از سوی سازمان بین المللی دوستی(I.F.O) کشور سوئد نیز مورد تقدیر قرار گرفته است.‌

مؤسس بنیاد جهانی سخن‌گستران سبزمنش از سوی سازمان بین المللی دوستی(I.F.O) مورد تقدیر قرار گرفت

 

 

 

D537922d 7a89 4271 Bd81 87c31a4f4a65

 

به گزارش جمهوری خراسان، دکتر بسم‌ الله شریفی(شاعر، نویسنده، روزنامه‌نگار و دبیرکل بنیاد جهانی سخن‌گستران سبزمنش) به پاس فعالیت‌های گسترده جهانی که با روحیه‌ی هم‌گرایی با گویشوران تمام زبان‌ها همراه است؛ از سوی سازمان بین المللی دوستی International Friendship Organization مورد تقدیر قرار گرفت.
سازمان بین‌المللی دوستی به عنوان یک سازمان مستقل بین المللی، انسان دوستانه، علمی، خیریه، داوطلبانه و غیرانتفاعی با شعار(انسانیت مرز نمی شناسد)، سال 2013 با شماره ثبت و مجوز1328-183242 در کشور سوئد/ سویدن تآسیس شده و با هزاران عضو اکنون در کشورهای مختلف فعالیت دارد.
گسترش آگاهی فرهنگی در مورد اهمیت صلح اجتماعی و صلح جهانی و همچنان تأمین امنیت، صلح، آزادی، همزیستی، احترام به حقوق بشر، رد خشونت، افراط‌گرایی و تروریسم در همه اشکال آن، حفظ محیط زیست و دستیابی به یک زندگی شایسته، بخشی از اهدافِ سازمان بین المللی دوستی را تشکیل می‌دهد.
در متن اعطای این تقدیرنامه آمده است:
با تشکر و قدردانی
ادیب و استاد محترم بسم‌الله شریفی!
سازمان بین‌المللی دوستی مفتخر است که این گواهی تقدیر را به شما اعطا نماید. این نشان قدردانی از نقش فعال و تلاش‌های برجسته شما در حمایت از جنبش داوطلبانه است. ما از سخاوت و فداکاری شما سپاس‌گزاریم و از تعهد شما به بشریت در سراسر جهان تجلیل می‌کنیم. باشد که خداوند(ج) شما را در مسیر نیکوکاری یاری کند.
علی الوصاف(رئیس سازمان بین المللی دوستی)
قابل ذکراست، بنیاد جهانی سخن‌گستران سبزمنش به عنوان یک نهادِ مستقلِ فرهنگی و جهان‌شمول به قول پروفسور سید حسن امین: (به پایمردی و درایت مؤسس و دبیرکل اجرایی آن(محترم الحاج دکتر بسم‌الله شریفی، شهروند شرافتمند، حقوق‌دان و شاعر افغانستانی) با رویکرد فرهنگی- ارزشی، اواخر سال 1394 خورشیدی در افغانستان تاسیس شده و اکنون در پیِ تلاش‌های مؤثر دوست‌داران سبزمنش از حوزه ملی افغانستان به 30کشور دنیا توسعه و گسترش یافته است).
آقای دکترشریفی از مراجع معتبر ملی و بین المللی افتخارِ دریافت بیشتر از 100 لوح سپاس، تقدیرنامه و نشان را در کارنامه دارد و با تآسیس چندین نهاد فرهنگی، آموزشی، رسانه‌ای و تألیف 22 عنوان کتاب؛ لقب(سفیر همدلی و همگرایی فارسی‌زبانان جهان) را در این اواخر کسب نموده است.

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : خبرگزاری جمهوری خراسان