اسرائیل: حملات حوثی‌ها تهدیدی جدی است و اعلام  وزیر دفاع ایمن
اسرائیل: حملات حوثی‌ها تهدیدی جدی است و اعلام  وزیر دفاع ایمن
ارتش اسرائیل: ناو جنگی «ساعر 6» دریانوردی در دریای سرخ را برای پاسخ دادن به تهدیدات حوثی‌ها آغاز کرد
منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی نخست‌وزیر اسرائیل با بیان این‌که حملات حوثی‌ها تهدیدی جدی علیه کشورش تلقی می‌شود، تاکید کرد که اسرائیل با قدرت به این تهدیدات پاسخ خواهد داد.

اوفر جندلمن، سخنگوی نخست‌وزیر اسرائیل، سه‌شنبه ۲۱ آذر، در یک نشست خبری روزانه به زبان عربی گفت: «حملات حوثی‌ها یک تهدید است و ما با قدرت به آن‌ها پاسخ خواهیم داد.»

در همین راستا ارتش اسرائیل سه‌شنبه، اعلام کرد که ناو جنگی «ساعر ۶» این کشور دریانوردی در دریای سرخ را برای پاسخ دادن به تهدیدات حوثی‌ها آغاز کرده است.

افزون بر آن بندر اشدود اسرائیل نیز سه‌شنبه اعلام کرد که حملات حوثی‌ها در یمن به کشتی‌های تجاری هرچند تأثیرات مستقیمی بر فعالیت‌های بندری ندارد اما تهدیدی راهبردی علیه آبراهه‌های کشتیرانی جهان و تجارت دریایی به مقصد اسرائیل تلقی می‌شود.

در بیانیه‌ صادره از بندر اشدود همچنین تاکید شده است که به‌رغم چالش‌های جنگ، تمام تلاش‌ها برای بازنگه‌داشتن راه‌ها به سوی اسرائیل بکار گرفته می‌شود.

این اظهارات پس از آن بیان شد که سخنگوی شبه‌نظامیان سه‌شنبه اعلام کرد که این گروه عملیاتی نظامی انجام داده که طی آن «نفتکش تجاری استریندا» که پرچم نروژ را برافراشته هدف گرفته شد.

یحیی السریع در بیانیه‌ای که از تلویزیون یمن وابسته به حوثی‌ها پخش شد، مدعی شد که این گروه «پس از این‌که خدمه آن [نفتکش] از پاسخ‌گویی به تماس‌های هشدار دهنده امتناع کردند، نفتکش را با موشک دریایی هدف قرار دادند.»

منع تردد کشتی‌ها

این سخنگو همچنین تاکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی‌ «در طی دو روز گذشته موفق شدند از عبور چندین کشتی که به هشدارهای آنها پاسخ داده بودند، جلوگیری کنند» و تاکید کرد که «این گروه تنها پس از آن ناچار به هدف گرفتن نفتکش نروژی شدند که خدمه آن به همه هشدارها توجه نکرده بودند».

شبه‌نظامیان حوثی همچنین تاکید کرد که به جلوگیری از حرکت همه کشتی‌ها از همه تابعیت‌ها به سوی بنادر اسرائیل «تا زمانی که غذا و داروی مورد نیاز فلسطینی‌ها در نوار غزه را وارد کنند» ادامه خواهد داد.

تهدیدهای شبه‌نظامیان حوثی

از زمان آغاز درگیری میان اسرائیل و گروه‌های فلسطینی در نوار غزه در ۷ اکتبر، حوثی‌ها تهدیدهای زیادی برای هدف قرار دادن تمامی کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌هایی که به سمت اسرائیل می‌روند، در هر کجا که هستند، به‌ویژه در دریای سرخ صادر کرده‌اند.

شایان ذکر است که این گروه یمنی پیشتر نیز در هفته‌های گذشته به کشتی‌ها در دریای سرخ حمله کرده بود.

در هفته اول ماه جاری (دسامبر ۲۰۲۳) سه کشتی تجاری در آب‌های بین‌المللی مورد حمله قرار گرفتند که باعث شد ناوشکن آمریکایی «میسون» مداخله کند.

حوثی‌ها که تحت حمایت ایران هستند، ماه گذشته، کشتی باری «گلکسی لیدر» متعلق به بریتانیا را که با یک شرکت اسرائیلی ارتباط داشت، توقیف کرده بودند.

این گروه همچنین پهپادها و موشک‌های بالستیک را به سمت اسرائیل پرتاب کردند که به گفته آن‌ها در حمایت از گروه‌های فلسطینی در غزه این کار را انجام داده‌اند.

نیروی دریایی فرانسه دو پهپاد حوثی‌ها را در دریای سرخ سرنگون کرد

گروه حوثی شنبه اعلام کرد اگر غذا و داروی مورد نیاز وارد نوار غزه نشود، از عبور همه کشتی‌ها به مقصد اسرائیل از هر ملیتی جلوگیری می‌کن

البحرية الفرنسية
منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام»، یکشنبه ۱۹ آذر، به نقل از نیروی دریایی فرانسه اعلام کرد که دو پهپاد پرتاب‌شده حوثی‌ها از یمن را در دریای سرخ سرنگون کرد.

سنتکام در پلتفرم «ایکس» نوشت که ناوچه چندماموریتی «فریم»، دو پهپاد را در نزدیکی ساحل یمن سرنگون کرد.

گروه حوثی شنبه با اعلام این که اگر غذا و داروی مورد نیاز وارد نوار غزه نشود، از عبور همه کشتی‌ها به مقصد اسرائیل از هر ملیتی جلوگیری می‌کند، هشدار داد که با عدم اجرای این امر، این کشتی‌ها به اهدافی قانونی تبدیل خواهند شد.

این گروه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «به خاطر ایمنی ناوبری دریایی، به همه کشتی‌ها و شرکت‌ها نسبت به تعامل با بنادر اسرائیل، هشدار می‌دهیم».

در ادامه بیانیه آمده است که «این تصمیم، به منظور جلوگیری از حرکت کشتی‌های اسرائیلی در دریای سرخ و عرب و در نتیجه ادامه کشتارهای هولناک، جنگ نسل‌کشی و محاصره غزه توسط اسرائیل انجام می‌گیرد».

حوثی‌ها هفته گذشته، دامنه تهدیدات خود را به کشتی‌های متعلق به متحدان اسرائیل هنگام عبور از تنگه باب المندب گسترش دادند.

     هشدار وزیر دفاع یمن به اسرائیل و آمریکا از روی عرش کشتی توقیفی گلکسی لیدر

هشدار وزیر دفاع یمن به اسرائیل و آمریکا از روی عرشه کشتی توقیفی «گلکسی لیدر»

پنج‌شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ – ۱۹:۱۲

العاطفی، وزیر دفاع یمن  هشدار داد که تا زمان توقف جنگ در غزه، حملات یمن به منافع اسرائیل ادامه خواهد داشت.

 

ال،   سرلشکر محمد العاطفی وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن  در هشداری صریح از روی عرشه کشتی توقیفی «گلکسی لیدر» اسرائیلی گفت: دریای سرخ از خلیج عقبه تا باب المندب برای اسرائیل حرام است و نیروهای مسلح یمن هر کشتی متعلق به اسرئیل  را در دریای سرخ توقیف کرده یا مورد حمله قرار خواهند داد.

سرلشکر العاطفی که در میان پرسنل نیروی دریایی یمن، گارد ساحلی و نیروهای منطقه پنجم دریایی یمن سخن می‌گفت، افزود: به همه کشورهای جهان اطمینان می دهیم که دریای سرخ منطقه‌ای امن برای دریانوردی بین‌المللی است. تجارت و عبور و مرور کشتی‌ها به استثنای کشتی‌های متعلق به اسرائیل یا کشتی‌هایی که به نحوی با اسرائیل ارتباط دارند، کاملا امن است.

محمد العاطفی، وزیر دفاع یمن تأکید کرد که نیروی دریایی، موشکی و پهپادی این کشور آماده انجام شدیدترین حملات انفرادی و جمعی به اهداف ثابت یا متحرک اسرائیل در حمایت از مردم غزه است و به حملات موشکی و پهپادی به اهداف متعلق به رژیم صهیونیستی تا توقف تجاوزات خود به غزه ادامه خواهند داد.

محمد العاطفی همچنین با تاکید بر اینکه اسرئیل  اولین دشمن صلح است و صلح در منطقه در گرو نابودی این رژیم غاصب است، گفت: دشمن صهیونیستی پس از هفت اکتبر سقوط کرد و نقشه منطقه عرب و جهان تغییر خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی موجودی شکست خورده است، تاکید کرد: انشاء الله به زودی شاهد تشکیل کشور فلسطین در سراسر جغرافیا و سرزمین فلسطین«از بحر تا نهر» خواهیم بود.

سرلشکر العاطفی تصریح کرد:کشورهای سازش‌گر از این نبرد چیزی جز ننگ، ذلت، رسوایی و تسلیم برداشت نکرده و نخواهند کرد، زیرا آنها پذیرفته‌اند که در کنار رژیم صهیونیستی باشند.

وزیر دفاع صنعا تاکید کرد: رژیم صهیونیستی سربار آمریکا و کشورهای غربی شده و آبروی آنها را مخدوش می‌کند و به منافع آنها لطمه می‌زند و اکنون آمریکا را به جنگ منطقه‌ای کشانده است. وزیر دفاع یمن در ادامه به دولت آمریکا بابت ورود به جنگ هشدار داد و گفت که آمریکا بازنده این نبرد خواهد بود و نباد دنباله‌روی صهیونیست‌ها باشد.

   حمله یمن به اسرائیل با موشک های بالستیک

حمله یمن به اسرائیل با موشک‌های بالستیک

چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ – ۲۰:۰۶

 

انصارالله یمن از حمله به برخی اهداف اسرائیلی با موشک‌های بالستیک خبر داد.

 

العالم ـ یمن

یحیی سریع سخنگوی انصارالله یمن اعلام کرد که برخی اهداف نظامی اسرائیلی در منطقه ام‌الرشراش در اراضی اشغالی را با موشک های بالستیک  هدف قرار دادیم.

وی گفت: یگان موشکی نیروهای مسلح یمن موشکهای بالستیک به برخی اهداف نظامی اسرائیل در منطقه ام الرشراش پرتاب کرد.

سخنگوی انصارالله ادامه داد: در راستای اعلام حمایت از مردم فلسطین، به عملیات نظامی خود علیه دشمن اسرائیلی و توقیف کشتی‌های اسرائیلی در دریای سرخ و دریای عرب ادامه می دهیم.

حوثی‌ها ۴ حمله علیه سه کشتی تجاری در دریای سرخ انجام دادند

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : العربیة