خبر گذشته : بازمانده باند یاکوزا در تهران دستگیر شد
خبر گذشته : بازمانده باند یاکوزا در تهران دستگیر شد
یکی از اعضای باند یاکوزا که در ژاپن مرتکب جنایت شده بود؛ در تهران شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش مشرق فردی با مراجعه به دادسرای جنایی تهران و طرح شکایتی در خصوص قتل برادرش عنوان کرد که برادرش بنام میلاد در کشور ژاپن به قتل رسیده است.

پرونده در اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ:

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “قتل عمـد” و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

بازمانده باند یاکوزا در تهران دستگیر شد +عکس

اظهارات شاکی پرونده :

شاکی پرونده پس از حضور در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : “برادرم بنام “میلاد” ( متولد ۱۳۶۶ ) مدت شش سال است که به کشور ژاپن رفته و اقامت آن کشور را اخذ نموده و هر از چندگاهی با ما تماس می گرفت تا اینکه در ساعت ۲۳:۰۰ ، بیست و هشتم آذر ماه سال گذشته ، یکی از دوستان برادرم با من تماس گرفت و عنوان داشت : “برادرت ( میلاد ) طی یک درگیری به شدت مورد ضرب و جرح قرار گرفته و پس از انتقال به بیمارستان فوت کرده است”  که گزارش کامل صحنه قتل برادرم در اخبار و تلویزیون آن کشور ( ژاپن ) نیز پخش شده است ” .مشخص شدن علت مرگ :

با آغاز رسیدگی به پرونده ، هماهنگی های لازم از طریق پلیس بین الملل و وزارت امور خارجه  انجام و جسد مقتول به ایران منتقل و به خانواده اش تحویل داده شد .همزمان با انتقال جسد مقتول به تهران و برابر اعلام پلیس ژاپن به وزارت امور خارجه و پلیس بین الملل مشخص شد که مقتول در درگیری با اراذل و اوباش موسوم به “یاکوزا” و بر اثر جراحات شدید ناشی از ضربات متعدد شمشیر به قتل رسیده است .

بازمانده باند یاکوزا در تهران دستگیر شد +عکس

فعالیت غیرقانونی در زمینه خرید و فروش موادمخدر :

در ادامه تحقیقات مشخص شد که مقتول بهمراه تعدادی از اتباع سایر کشورها و همچنین دو تن از اتباع ایرانی در زمینه خرید و فروش موادمخدر فعالیت داشته و در این خصوص با گروه دیگری از فروشندگان موادمخدر دچار اختلاف و درگیری بوده است .دستگیری چهار متهم پرونده قتل :

در ادامه پیگیری پرونده از سوی پلیس بین الملل در کشور ژاپن ، چهار عامل جنایت بنام های “رسول” ( ۳۱ ساله ) ، “حسین” ( ۳۰ ساله ) ، “مجید” ( ۳۲ ساله ) و “وحید” ( ۳۱ ساله ) شناسایی و تحت تعقیب قضایی – پلیسی قرار گرفتند که نهایتا دو تن از متهمین بنام های “وحید” و “مجید” توسط پلیس کشور ژاپن دستگیر شدند ؛ در ادامه اقدامات پلیسی جهت دستگیری دو متهم دیگر پرونده ، از سوی پلیس ژاپن به پلیس بین الملل اعلام شد که دو متهم دیگر پرونده بنام های “رسول” و “حسین” تنها پس از گذشت چند ساعت از ارتکاب جنایت ، از کشور ژاپن خارج شده و رسول به ایران و حسین به کشور ایتالیا متواری شده اند .با توجه به متواری شدن احدی از متهمین ( حسین ) به کشور ایتالیا ، هماهنگی های لازم از طریق پلیس بین الملل انجام و سومین متهم پرونده در کشور ایتالیا دستگیر می شود ؛ آخرین متهم پرونده بنام “رسول” نیز که پس از ورود غیرقانونی به ایران ، زندگی مخفیانه ای را آغاز کرده بود ، در آخرین مخفیگاهش در شهرستان تنکابن شناسایی ، روز پنجشنبه هفته گذشته دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل می شود .

بازمانده باند یاکوزا در تهران دستگیر شد +عکس

اعترافات رسول :

رسول پس از انتقال به اداره دهم ویژه قتل صراحتا به مشارکت در قتل مقتول اعتراف و عنوان داشت : ” من به مدت ۱۱ سال است که در کشور ژاپن در زمینه خرید و فروش موادمخدر فعالیت دارم تا اینکه من و شرکایم جهت گسترش فعالیت خود اقدام به خرید یک خط تلفن گوشی تلفن همراه از مقتول به مبلغ ۴ میلیارد تومان کردیم که خریداران موادمخدر برای خرید مواد با آن تماس می گرفتند ؛ پس از گذشت مدت کوتاهی متوجه ی کم شدن تعداد تماس های گوشی ( تعداد خریداران موادمخدر ) شدیم ! که با پیگیری موضوع مشخص شد مقتول با تعدادی از خریداران تماس گرفته و شماره جدیدش را به آنها داده و این خریداران دیگر برای خرید مواد با شماره خریداری شده توسط من و شرکایم تماس نمی گرفتند . در چندین نوبت به مقتول اخطار کردیم که از این کار دست بردارد و یا پول خط را بازپس بدهد اما او زیر بار نمی رفت ” .رسول در خصوص روز جنایت نیز به کارآگاهان گفت : “به بهانه خرید مواد – از طریق تعدادی از خریداران مواد – با مقتول قرار ملاقات گذاشتیم ؛ زمانیکه مقتول بر سر قرار حاضر شد و با ما روبرو شد ، به سرعت اقدام به فرار کرد و ما نیز با دو دستگاه خودرو سواری به تعقیب او پرداختیم ؛ با ایجاد تصادف عمدی ، ماشین میلاد را از جاده اصلی خارج کردیم و میلاد مجبور به توقف در حاشیه خاکی جاده شد . قبل از آنکه میلاد موفق به پیاده شدن از ماشین شود ، من و شرکایم ( سه متهم دیگر پرونده ) به سمت ماشین حمله ور شدیم که میلاد به سمت ما شمشیر و اسلحه کمری کشید ؛ با شمشیر ضربه ای به دست میلاد زدیم که باعث شد تا اسلحه از دستش جدا شود ؛ نهایتا طی یک درگیری ، هر کدام از ما چهار نفر با ضربات متعدد شمشیر و چوب به سمت میلاد حمله ور شده و پس از ارتکاب جنایت هر چهار نفر از محل متواری شدیم ” .

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : “در حال حاضر سه متهم پرونده در اختیار پلیس ژاپن قرار دارند که با توجه به تابعیت ایرانی متهمین ، اقدامات قانونی جهت تحویل گرفتن این سه متهم در حال پیگیری است و چهارمین متهم پرونده نیز با قرار بازداشت قانونی و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد ” .

۴ ایرانی عضو مافیای یاکوزا مواد مخدرژاپن: درآمد ۴۰۰ میلیونی قاچاقچی ایرانی

۴ ایرانی عضو مافیای یاکوزا مواد مخدرژاپن: درآمد ۴۰۰ میلیونی قاچاقچی ایرانی 

پسر جوان که در جریان درگیری برسر تلفن چهار میلیاردی قاچاقچیان مواد مخدر در ژاپن، جوان ایرانی را از پا در آورده بود، جزئیات قاچاق مواد مخدر و درگیری مرگبار را تشریح کرد./ ، سی ام آذر سال گذشته ماموران شهر ناگویای ژاپن در جریان قتل جوانی قرار گرفتند. ماموران با حضور در محل حادثه دریافتند، قربانی …

رویدادهای ایرانی سراسر جهان
کدوم ماهانه بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ رویداد جدید مورد علاقه ایرانیان را از طریق روباتیک یا از طریق ثبت توسط کاربران و برنامه گزاران پردازش و روی نقشه مکان …دلم برای همسرم تنگ شده است
سودای پولدار شدن در سرش داشت. ١٣ سال پیش بود که با همین رویاها، بار سفر را بست و رهسپار سرزمین دیگری شد. مهاجرت را انتخاب کرد تا به ثروت برسد؛ اما با رسیدن به مقصد راهش نیز تغییر کرد و جاده زندگی او را به مسیر دیگری هدایت کرد. مسیری رو به تباهی. رسول حالا یکی از اعضای باند یاکوزاهای ایرانی است …
عامل اصلی جنایت یاکوزاها در ناگویای ژاپن می گوید تاخیر پلیس و تیم درمانی باعث مرگ پسر جوان ایرانی شده و او تنها یک ضربه به مقتول زده است. به گزارش میزان، ۳۰ آذر ماه سال گذشته ماموران پلیس ناگویای ژاپن در جریان مرگ یک جوان ایرانی به نام میلاد بر اثر اصابت ضربات شمشیر قرار گرفتند. در ادامه مشخص شد …

باند یاکوزا به سرکردگی علی مطلب ، مخوف‌ترین فروشندگان شیشه در ایران

باند یاکوزا به سرکردگی علی مطلب خطرناک‌ترین باند تولید و توزیع شیشه در ایران در دهه ۸۰ بود. در این گزارش می خوانیم که چگونه این باند منهدم شد.

باند یاکوزا به سرکردگی علی مطلب

جامعه ۲۴ چند سالی بود که بازار شیشه در ایران داغ‌ شده بود. از سال ۸۴ شیشه به‌عنوان اولین مخدر صنعتی در ایران تولید و مصرف می‌شد و روزبه‌روز بر تعداد مصرف‌کنندگان و معتادان این ماده خطرناک افزوده می‌شد. پلیس تمام سعی خودش را می‌کرد تا با بزرگ‌ترین قاچاقچیان شیشه برخورد کند، اما هرچه تلاش می‌کرد قاچاقچیان یکی دو گام از پلیس جلوتر بودند.

بررسی‌های پلیس برای برخورد با سرکردگان تا حدودی موفق بود و بیشتر تمرکزشان روی برخورد با خرده‌فروشان بود تا از این طریق از تزریق شیشه به بازار معتادان جلوگیری کنند.

روز‌ها در حال گذشتن بود که پلیس در سال ۸۶ متوجه فعالیت گسترده بزرگ‌ترین باند تولید و توزیع شیشه در تهران شد. بر اساس بررسی پلیس اعضای این باند علاوه‌بر توزیع مواد در داخل کشور مواد زیادی نیز به جنوب شرق آسیا ترانزیت می‌کرد.

باند یاکوزا چگونه تشکیل شد؟

بررسی‌های بیشتر نشان می‌داد چند نفر از اراذل و اوباش خطرناک تهران به‌همراه مجرمان حرفه‌ای این باند را تشکیل داده و تمام اعضای باند خالکوبی مشترکی از طرح‌های جنوب شرق آسیا مانند اژد‌ها را دارند و به همین دلیل باندشان معروف به یاکوزا شد.

با شناسایی باند یاکوزا‌ها مشخص شد آن‌ها هر جرمی را انجام می‌دهند که مهمترینش تولید و توزیع شیشه است، اما در کار سرقت، آزار و اذیت به عنف و زورگیری نیز هستند.

پلیس که متوجه شده بود اعضای این باند به‌ شدت حرفه‌ای هستند و گیر انداختن آن‌ها کاری طولانی و شاید نشدنی است، تحقیقات خود را روی اعضای کوچکتر متمرکز کرده و از طریق خرده‌فروشان دستگیر شده متوجه شدند دو زندانی فراری با آن‌ها در ارتباط هستند.

باند یاکوزا به سرکردگی علی مطلب ، مخوف‌ترین فروشندگان شیشه در ایران

شناسایی دو عضو یاکوزا

با به دست آمدن هویت این دو زندانی فراری مشخص شد آن‌ها چندی قبل پس‌ از مرخصی از زندان دیگر به زندان بازنگشته و پس از فرار اقدامات مجرمانه خودشان را آغاز کرده‌اند. پلیس با کمک خرده‌فروشان موفق شد این دو زندانی فراری را در تهران شناسایی و دستگیر کند.

در بررسی‌های اولیه مشخص شد هر دو مجرم دارای خالکوبی مشترک هستند. سعید عضو دستگیر شده باند یاکوزا‌ها درمورد خال‌کوبی شان گفت: این خالکوبی وسیله شناسایی اعضای باند است و همه ما به دستور دو سرکرده باند این طرح را روی بدنمان خال‌کوبی کرده‌ایم. ما پس‌از این‌که جذب این باند شدیم بعد از خالکوبی شروع به فروش مواد مخدر به خرده‌فروشان کردیم.


 


یکی از اعضای این باند در واکنش به یکی از اعضای این باند در مورد این‌که چرا از زندان فرار کرده‌ است، گفت: سرکرده اصلی باند “علی مطلب” شرور شناخته‌شده محله هاشمی است. وقتی من به زندان افتادم علی هر روز به خانواده‌ام سر می‌زد و به آن‌ها پول و هرچه لازم داشتند می‌داد. وقتی از زندان بیرون آمدم آن‌ها به من پیشنهاد دادند دیگر به زندان نروم و با باند یاکوزا‌ها همکاری کنم، من هم به‌خاطر خوبی‌های علی نتوانستم به آن‌ها نه بگویم و وارد باند شدم.

شناسایی دو سرکرده باند یاکوزا

تحقیقات پلیس نشان می‌داد علی مطلب و اشکان یاکوزا‌ها دو سرکرده اصلی باند هستند و پس‌از آن‌ها جوانی به نام حامد خطر وجود دارد که باند را در لایه‌های زیرین مدیریت می‌کند. با به دست آمدن این سرنخ و با توجه به این‌که علی مطلب جزو اراذل‌واوباش شناخته‌شده نیز بود، کار دستگیری آن‌ها آغاز شد.

بررسی‌های پلیس برای دستگیری اشکان و علی آغاز شد، اما آن‌ها گویی قطره‌ای در دریا شده‌اند. سرانجام مأموران مخفیگاه “اشکان یاکوزا‌” را شناسایی و آنجا را تحت محاصره درآوردند.

باند یاکوزا

درحالی‌که سرکرده باند قصد داشت از دست مأموران فرار کند غافلگیر شد و قبل‌از این‌که از طبقه چهارم به ساختمان کناری بپرد و متواری شود، دستگیر شد.

پایان داستان زندگی “علی مطلب” با شلیک پلیس

در ادامه تمام توان پلیس برای دستگیری “علی مطلب” جمع شد، اما هیچ ردی از او به دست نیامد. پس‌ از دو ماه سرانجام مأموران متوجه شدند علی در محله اکباتان مخفی شده‌ است. مأموران یگان امداد، پلیس امنیت و پلیس مبارزه با مواد مخدر مخفیگاه علی را محاصره کردند تا او راه فرار نداشته باشد و دستگیر شود، اما علی که خود را در محاصره پلیس می‌دید شروع به تیراندازی کرد تا بتواند متواری شود.

باند یاکوزا به سرکردگی علی مطلبپس از چندصد متر تعقیب و گریز ماموران به او ایست دادند، اما او بی‌توجه به دستور پلیس سعی کرد از شهرک اکباتان خارج شود که مأموران او را هدف گلوله قرار داده و بزرگ‌ترین سرکرده باند یاکوزا‌ها به قتل رسید.

با قتل علی و دستگیری حامد خطر و اشکان، بزرگ‌ترین باند قاچاق شیشه در مردادماه سال ۸۶  منهدم شد. اگرچه چند ماه بعد چند باند جدید قاچاق شیشه و فروش آن در تهران کارشان را شروع کردند.

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : مشرق پایگاه خبر تحلیلی جامع ۲۴