بمب‌گذاری یک مدرسه دخترانه در پاکستان
بمب‌گذاری یک مدرسه دخترانه در پاکستان
پلیس پاکستان اعلام کرد که افراد مسلح یک مدرسه دخترانه در مناطقی که قبلا تحت کنترل طالبان پاکستان بود را بمب‌گذاری کردند.

به گفته پلیس «در نتیجه این‌ بمب‌گذاری ساختمان مدرسه دخترانه تخریب شد و به دلیل اینکه انفجار در شب به وقوع پیوست خسارات جانی برجای نگذاشت.»

این حمله به مدرسه دخترانه در منطقه وزیرستان جنوبی در استان خیبر پختونخوا رخ داد.

صفدرخان، یکی از مقامات پلیس وزیرستان، جمعه 28 اردیبهشت گفت که این دومین حمله طی یک ماه گذشته است که مدارس این منطقه را هدف قرار می‌دهد.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفت، اما اتهامات متوجه طالبان پاکستان است که پیشتر نیز مدارس دخترانه را در این استان هدف قرار داده بود.

طالبان پاکستان معتقد است که زنان نباید آموزش ببینند و در مراکز آموزشی حضور داشته باشند.طالبان پاکستان معتقد است که زنان نباید آموزش ببینند و در مراکز آموزشی حضور داشته باشند.

تا سال‌ها پیش، شمال غرب پاکستان شاهد حملات متعدد به مدارس دخترانه بود، به‌ویژه در دره سوات، جایی که طالبان پاکستان مدت‌ها مناطق قبیله‌ای آن را تحت کنترل داشت.

در سال 2012، شورشیان به ملاله یوسف‌زی، دانش‌آموز نوجوان و مدافع آموزش زنان در این منطقه حمله کردند. ملاله بعدها برنده جایزه صلح نوبل شد.

ارتش پاکستان در سال‌های اخیر طالبان پاکستانی را از سوات و مناطق دیگر خارج کرد.

طالبان پاکستان یک گروه جدایی‌طلب و متحد نزدیک طالبان افغانستان است که در سال 2021 قدرت را در افغانستان به دست گرفت.

ویدیوی طالبان پاکستان IMG_6973

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : العربیهٔ