جشن‌های آغاز سال ۲۰۲۴  میلادی مبارک
جشن‌های آغاز سال ۲۰۲۴  میلادی مبارک
شهرهای منطقه اقیانوسیه آغاز سال ۲۰۲۴ میلادی پیش از سایر مناطق جهان جشن می گیرند. و آغاز سال ۲۰۲۴ در لندن مرکز کشور انگلیس و کشورهای جهان مبارک باد و سال پر از خوشی هانصیب ملت های جهان

تبریک سال نو میلادی ۲۰۲۴ با متن و عکس نوشته زیبا

تبریک سال نو میلادی ۲۰۲۴ با متن و عکس نوشته زیبا

      متن تبریکی سال نو میلادی ۲۰۲۴  سال نو میلادی ۲۰۲۴

 

سال نو میلادی مصادف با ساعت   روز دوشنبه ۱۱ دی ۱۴۰۲ برابر با ژانویه ۲۰۲۴ می باشد که به تقویم قمری هم ۱۸ جمادی الثانیه ۱۴۴۵ است

 

 

در بسیاری از کشورها شب سال نو (۳۱ دسامبر) هفتمین روز کریسمس در مسیحیت غربی شناخته می شود که توام با آتش بازی، رقص و پایکوبی است

May the New Year bring you the strength to overcome any challenge, the wisdom to make wise decisions, and the courage to follow your dreams

امیدوارم سال نو به شما قدرت غلبه بر هر چالشی، خرد برای تصمیم گیری های عاقلانه و شجاعت برای دنبال کردن رویاهایتان را بدهد


As the year comes to a close, I wanted to take a moment to wish you all a very happy and prosperous New Year

May the coming year be filled with all the things that make you happy

با نزدیک شدن به پایان سال، می خواستم لحظه ای را به شما برای یک سال نو بسیار شاد و پر رونق تبریک بگویم

امیدوارم سال آینده پر از همه چیزهایی باشد که شما را خوشحال می کند


I wish you a year filled with joy, laughter, and love. May the coming year be the best one yet

برای شما سالی پر از شادی، خنده و عشق آرزو می کنم. امیدوارم سال آینده بهترین سال شما باشد

May the New Year bring you all the happiness and success you deserve. I wish you a year filled with love, laughter, and good health

امیدوارم سال نو همه شادی و موفقیتی را که سزاوار آن هستید برای شما به ارمغان بیاورد. برای شما سالی پر از عشق، خنده و سلامتی آرزو می کنم


May the New Year bring you all the success you have worked so hard for. I wish you a year filled with good health, happiness, and prosperity

امیدوارم سال نو همه موفقیت هایی را که برای آنها سخت تلاش کرده اید برای شما به ارمغان بیاورد. برای شما سالی پر از سلامتی، شادی و رفاه آرزو می کنم


I hope the coming year brings you all the things you have ever wished for

May your dreams come true, and may you always be surrounded by love and happiness

امیدوارم سال آینده همه چیزهایی را که همیشه آرزو داشتید برای شما به ارمغان بیاورد

آرزو می کنم رویاهای شما به حقیقت بپیوندند و همیشه توسط عشق و شادی احاطه شده باشید

عکس و متن تبریک سال نو میلادی ۲۰۲۴

عکس و متن تبریک سال نو میلادی ۲۰۲۴

کارت پستال تبریک سال نو میلادی ۲۰۲۴

 

متن سال نو میلادی ۲۰۲۴ مبارک

 

عکس نوشته تبریک سال نو میلادی ۲۰۲۴

 

خامه پرس فارسی

 

گزارشگر: زینب حسینیسال نو میلادی و جشن کریسمس یکی از مهم‌ترین رویدادها در جهان محسوب میشود که در کشورهای مختلف ازین مراسم با آتش بازی و پایکوبی تجلیل می‌شود.

 این دو جشن در برخی کشورها با فاصله کوتاهی از هم برگزار می‌شوند و  هر دو در سراسر دنیا محبوبیت زیادی دارند.

روز کریسمس و روز آغاز سال نو میلادی، دو روز مجزا از هم هستند و ریشه‌های متفاوتی دارند.

جشن کریسمس به مناسبت تولد عیسی مسیح و با توجه به مفاهیم مذهبی و دینی برگزار می‌شود و ریشه در فرهنگ و سنت مسیحیان جهان دارد، اما جشن سال نو میلادی در بسیاری کشورها زمان آغاز سال جدید است که با روز هفتم کریسمس هم‌زمان است.

در جشن کریسمس مردم به دید و بازدید، شرکت در مراسم سرود، دادن هدیه به یکدیگر، تزئین منازل شان، آماده کردن غذاها و شیرینی‌های مخصوصی می‌پردازند.

از کریسمس در اکثر نقاط جهان به اشکال متفاوتی تجلیل به عمل می‌آید و کشورها آئین منحصر به فرد خود را دارند. برخی از این آئین‌ها قدامت تاریخی و زمانی دارند و برخی نیز تلفیقی از فرهنگهای مختلف در کنار هم هستند.

در ادامه میپردازیم به معرفی بعضی سنت های رایج در کشورهای مختلف برای جشن کریسمس.

در بیشتر کشورهای جهان خوردن غذا در کنار اعضای خانواده و تهیه هدیه برای یکدیگر از مهم‌ترین آداب شب کریسمس است. در مکزیک شب قبل از تولد مسیح را جشن میگیرند و در این جشن نیمه شبی به رقص و آوازخوانی میپردازند.

در چاپان کریسمس یک جشن مذهبی نیست، اما مردم در چند دهه گذشته آن را جشن گرفتند. بسیاری از چاپانی ها روابط عاطفی را با کریسمس مرتبط می دانند و اغلب در قرارهای شام دنج بیرون می روند و برخی هم به جای آشپزی در خانه، بیرون رفتن را برای صرف غذا یا حتی سفارش مرغ سرخ شده برای شام انتخاب می کنند.

مردم در کشور آلمان جشن کریسمس را با آرامش و نزد  خانواده در خانه‌هایشان برگزار می‌کنند. در این کشور نیز مردم غذاهای دریایی یا غاز و اردک کباب شده برای شام کریسمس می‌خورند. تزیین خانه و درخت کریسمس نیز برای آلمانی‌ها با تنوع زیاد همراه است و از درخت سرو برای تزیین درخت کریسمس استفاده می‌کنند.

در اسپانیا هم بابا نوئل به کودکان هدیه میدهد و بسیاری از خانواده ها با یادآوری سنتی که از قرن هجدهم در این کشور وجود داشته است، ولادت عیسی مسیح را صحنه سازی  می کنند. محور جشن کریسمس در اسپانیا خانواده است و مردم به شدت به گذراندن این زمان با عزیزان خود باور دارند.

تجلیل کریسمس و سال نو میلادی در فرانسه اخیرا با ابتکاری بنام اتاق خشم همراه شده و برخی‌ها برای پشت سرگداشتن کدورت‌ها و فراموش کردن خشم، قبل از اینکه سال نو شود به این اتاق‌ها می‌روند و به اشیای موجود در آنجا با چوب ضربه می‌زنند. آنها با این کار به استقبال سال نو می‌روند (البته هنوز خیلی عام نشده است این ابتکار.»

جشن سال نو میلادی همان طور که از نامش بر می‌آید، در زمان شروع سال جدید میلادی بر پا می‌شود. این زمان برای بسیاری از کشورهایی که از تقویم میلادی استفاده می‌کنند متفاوت است؛ زیرا بعضی کشورها با وجود استفاده از این گاه شمار، برای برگزاری جشن سال نو از سنت باستانی در فرهنگ خود پیروی می‌کنند.

در بیشتر کشورهای اروپایی و همین طور آمریکا، جشن سال نو میلادی در اول جنوری نخستین ماه سال میلادی، برگزار می‌شود؛ اما بعضی کشورهای آسیایی و آفریقایی، با وجودی که در برنامه کاری خود با تقویم میلادی هماهنگ هستند، جشن‌ها و مراسم ملی خود را بر اساس تاریخ مندرج در تقویم سنتی خود برگزار می‌کنند.

کریسمس و سال نو میلادی در خراسان آریا  نیز به‌گونه‌ی محدود تجلیل می‌شود. اما بعد از رویکار آمدن امارت اسلامی، تجلیل از این رویداد نیز مثل سایر رویدادهای جهانی که وجهه‌ی عاطفی دارد به شمول ولنتاین شدیدا محدود و حتی ممنوع شده است

آلبوم عکس: جشن‌های سال نو در سراسر جهان

لندن

منبع تصویر، GETTY IMAGES

توضیح تصویر، جشن‌های سال نو در لندن

مردم سراسر جهان با برگزاری جشن و نورافشانی به استقبال سال ۲۰۲۴ رفتند. تصاویر آتش‌بازی در بعضی از شهرها را در این مجموعه می‌بینیم.

سیدنی، استرالیا

منبع تصویر، GETTY IMAGES

توضیح تصویر، سیدنی، استرالیا
آتن، یونان

منبع تصویر، GETTY IMAGES

توضیح تصویر، آتن، یونان
هنگ‌کنگ، چین

منبع تصویر، GETTY IMAGES

توضیح تصویر، هنگ‌کنگ، چین
برلین، آلمان

منبع تصویر، GETTY IMAGES

توضیح تصویر، برلین، آلمان
مانیل،‌ فیلیپین

منبع تصویر، GETTY IMAGES

توضیح تصویر، مانیل،‌ فیلیپین
بغداد، عراق

شهرهای منطقه اقیانوسیه آغاز سال ۲۰۱۴ میلادی پیش از سایر مناطق جهان جشن می گیرند.

میدان فیلیپس تورونتو، کانادا
توضیح تصویر، میدان فیلیپس تورونتو، کانادا
شانگای، چین
توضیح تصویر، شانگای، چین
ساحل کوپوکابانا در ریودوژانیرو، برزیل
توضیح تصویر، ساحل کوپوکابانا در ریودوژانیرو، برزیل
ساحل کوپوکابانا در ریودوژانیرو، برزیل
توضیح تصویر، ساحل کوپوکابانا در ریودوژانیرو، برزیل
اسکوپیه، مقدونیه
توضیح تصویر، اسکوپیه، مقدونیه
شهرهای منطقه اقیانوسیه آغاز سال ۲۰۱۴ میلادی را پیش از سایر مناطق جهان جشن می گیرند. در سیدنی استرالیا، پس از ده سال مراسم نورافشانی از محل خانه اپرا انجام می شود. عکس آتش بازی پیش از مراسم اصلی در نیمه شب ۳۱ دسامبر را نشان می دهد.
توضیح تصویر، شهرهای منطقه اقیانوسیه آغاز سال ۲۰۱۴ میلادی را پیش از سایر مناطق جهان جشن می گیرند. در سیدنی استرالیا، پس از ده سال مراسم نورافشانی از محل خانه اپرا انجام می شود. عکس آتش بازی پیش از مراسم اصلی در نیمه شب ۳۱ دسامبر را نشان می دهد.
در ملبورن نیز جمعیت زیادی در کنار رودخانه یارا جمع شدند تا مراسم سال نو را از نزدیک ببینند.
توضیح تصویر، در ملبورن نیز جمعیت زیادی در کنار رودخانه یارا جمع شدند تا مراسم سال نو را از نزدیک ببینند.
در بالی اندونزی، در مراسمی پیش از تحویل سال ۲۰۱۴ دختران با لباس های سنتی شرکت کردند.
توضیح تصویر، در بالی اندونزی، در مراسمی پیش از تحویل سال ۲۰۱۴ دختران با لباس های سنتی شرکت کردند.
نورافشانی سال نو در آکلند، نیوزیلند.
توضیح تصویر، نورافشانی سال نو در آکلند، نیوزیلند.

 

 KP خامه پرس فارس

اگر شما به علم اعداد باور داريد، سال ۲۰۲۴ را يك سال درون گرا معنی نموده اند. يعنی امسال بيشتر كشور ها درگیری مسايل داخلی خواهند بود.

از نظر عدد شناسان، سال ۲۰۱۴ سال ۷ است يعني اگر  ۲۰۲۴ را جمع نماييم عدد ۷ بدست ميايد (۲+۰+۱+ ۴= ۷) و عدد ۷ از نظر فلسفی در بسياری از اديان يك عدد مقدس است و اين خود به قدسيت اين سال مي افزايد.

پيام كه سال ۲۰۲۴ از نظر علم اعداد دارد اين است كه غرق در افكار خودی خواهيد بود و كم تر به مسايل بيرونی توجه می کنید، زيرا سال ۲۰۲۴ يك سال درونگرا است.

پيامد ديگر سال ۲۰۲۴ از نظر علم اعداد اين است كه دنيای بيروني برای شما خوشايند خواهد بود زيرا وقتی به مسايل خودی بيشتر تمركز مي کنید مسايل برای تان حل مي شود و پيامد دنيای بيرون مثبت خواهد بود.

از نظر علم اعداد امسال برای امريكا در دو محور قابل ارزيابی است:

نخست اگر ۲۰۱۴ كه مجموع آن ۷ ميشود را با عدد ۴ كه گرفته از ۴ جولاي روز به وجود آمدن ايالات متحده است جمع نماييم عدد ۱۱ بدست ميايد و عدد يازده از نظر مسيحيان و يهوديان يك عدد مقدس است و به همین دلیل برای امریکا یک سال خوب پیش بینی می شود.

اما عدد يازده در متون اسلامي يك عدد شيطاني است و اگر از ديدگاه اسلام به امريكا نگاه شود و علم اعداد نيز مد نظر گرفته شود امسال  امريكا در مسايل دروني خويش با چالش ها و مشکلات درگیر خواهد بود يعنی پیامد ها برای امریکا خوشایند نیست.

خواص ديگر عدد يازده در گذشته نيز تجربه ای بدی را برای امريكا داشته است مثلأ برج های مركزتجارتی جهان در ۱۱ سال ساخته شد و مانند ۱۱ ايستاده بود و اولين طياره كه ضربه را به اين برج ها زد پرواز شماره ۱۱ بود و اين حادثه در ۱۱ سپتامبر به وقوع پيوسته بود.

از نظر علم اعداد در سال ۲۰۲۴ در باره ای (( خراسان آریا نيز پيش بيني جالبي صورت گرفته است، استقلال دروغی  افغانستان کوچک در ۱۹ اگست ۱۹۱۹ بعداز خیانت امان الله افغان به رهبران جنگ سوم سال ۱۹۱۹ و زندانی آنها که یک آنها به نام نثار احمد کابلی از زندان موفق به فرار از خراسان به بخارا شد و بعد از معاده لاهور و تسلیم منطقه افغانستان کوچک با جنوب خراسان بزرگ که مناطق اقوام تاجیک هستند به نام استقلال در تاریخ بدست آمد و خراسان بزرگ را به نام جعلی  يك كشور آزاد اعلام شد که در اصل یک دروغ شاخ دار است و این دروغ به نام استقلال افغان در سال ۱۲۹۸ که در پرچم قوم افغانه درج است در بین دولتی های وقت اعلام و در مرور زمان به حیوان نامري برای حذف هویت فردی خراسانیان و پایان نام خراسان بزرگ به نام و شعارهای مختلف وطن دوستی و اسلامی به مردم خراسان به هویت و افتخار تبدیل شد که از نظر انقلابیون خراسان یک جعل دروغ و دزدی وجدان و عقل مردم خراسان آریا کهان در سرزمین خود شان است که با تبلیغات این حیوان در ذهن و جسم مردم خراسان آریا با استفاده از اقتصاد جغرافیای خراسان امروزی در ۱۰۴ سال استفاده های بزرگ خاعین به مردم خراسان با افتخار به وین قوم خود و به کمک فرهنگ دولتی های افغان فارسی زبانان خراسانی و تاجیک خراسانیان و دیگراقوام خراسان خراسانیان سیاست و اهداف خودرا پیش می برند  .

اگر عدد ۲۶ را با عدد ۷ كه عدد سال ۲۰۱۴ است جمع کنیم عدد ۲۶ بدست ميايد. عدد ۲۶ از نظر علم اعداد به معني مشاركت است.

و از نظر علم روابط بين الملل، خراسان آریا  در سال ۲۰۱۴ روابط خوب يعني تا حد شراكت با اكثر كشور های جهان برقرار خواهد کرد که دروغ ها تبلیغات برای حفظ دولت هویت و سرزمین دزد افغان باوران در لباس اسلامی برای حفظ هویت شان در لباس اسلام است که به ادامه جمهوریت و به کمک جاسوسان جمهوریت در ضد دیگر اقوام کودتا کردند و آنها هم نظر به اختلافات حزبی و قومی که در سر داشتند از طرف  هواداران خود شان مامعله شدن و در یک بازی سیاسی بین‌المللی میدان به افغان باوران جدید به چهره طالب روی کار آورده شدن میدان باختند و به اساس اين پيش بيني پيمان امنيتي با امريكا كهخود نوع شراكت در امور است به امضا خواهد رسيد.

 

گالری عکس؛ جشن های سال نو در سراسر جهان

مراسم آغاز سال نوی میلادی در سراسر جهان به خاطر شرایط همه گیری ویروس کرونا کم رونق تر از سال های قبل برگزار شد و مقام های محلی از مردم خواستند این مراسم را در خانه هایشان جشن بگیرند.

استرالیا یکی از نخستین کشورهایی بود که آغاز سال نو را جشن گرفت. در سیدنی به مردم اجازه تجمع در بندرگاه این شهر داده نشد و اهالی مراسم آتش بازی را در خانه هایشان تماشا کردند.

سیدنی

منبع تصویر، EPA

توضیح تصویر، سیدنی

در هنگ کنگ هزاران نفر که ماسک به صورت داشتند در بندر ویکتوریا جمع شدند تا سال ۲۰۲۱ را جشن بگیرند.

هنگ کنگ

منبع تصویر، GETTY IMAGES

توضیح تصویر، هنگ کنگ

در ووهان چین که از آن به عنوان مبدا شیوع ویروس کرونا نام برده می شود، مردم در اماکن عمومی جمع شدند تا سال جدید را جشن بگیرند.

ووهان

منبع تصویر، GETTY IMAGES

توضیح تصویر، ووهان

سال جدید میلادی در بسیاری از کشورهای خاورمیانه هم که تقویم میلادی تقویم رسمی آنهاست، جشن گرفته شد.

دوبی

منبع تصویر، EPA

توضیح تصویر، آتش بازی در برج خلیفه دوبی

در مسکو مقام های محلی به مردم اجازه گردهمایی ندادند و اهالی مراسم آتش بازی بر فراز کاخ کرملین را در تلویزیون تماشا کردند.

مسکو

منبع تصویر، EPA

توضیح تصویر، مسکو

مراسم آتش بازی در لندن در چند منطقه شهر برگزار شد و پهپادهای چراغ دار پیام های مرتبط با مبارزه با همه گیری ویروس کرونا را در آسمان ترسیم کردند.

لندن

منبع تصویر، REUTERS

توضیح تصویر، لندن

لندن

 

جشن سده به‌عنوان میراث فرهنگی ناملموس یونسکو ثبت شد

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : فوتو کده ، بی بی سی