حملات سنگین هوایی و توپخانه‌ای اسرائیل به روستاهای جنوب لبنان
حملات سنگین هوایی و توپخانه‌ای اسرائیل به روستاهای جنوب لبنان
مناطق مرزی جنوب لبنان از 7 اکتبر، تشدید تنش نظامی میان اسرائیل و حزب‌الله را شاهد است
منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، جنگنده‌های اسرائیلی یکشنبه۱۹ آذر، مناطق مرزی جنوب لبنان را هدف بمباران مداوم و سنگین قرار دادند.

این خبرگزاری بدون ارائه جزئیات در مورد خسارات جانی و مادی این حملات، اعلام کرد که اطراف شهرک مارون‌الراس، هدف سه حمله هوایی قرار گرفت که با بمباران توپخانه‌ای اطراف مناطق عیترون، کونین و محیبیب، همزمان بود.

طبق این گزارش، جنگنده‌های اسرائیلی صبح امروز اطراف شهرک یارون را هدف ۴ حمله همزمان قرار دادند که با حملات توپخانه‌ای به این منطقه همراه شد.

این خبرگزاری، ساعاتی پیش اعلام کرد که وادی حامول و منطقه عین‌الزرقا در منطقه صور و همچنین حومه شهرک‌های رامیه و عیتاالشعب، هدف آتش توپخانه قرار گرفتند.
مناطق مرزی جنوب لبنان از ۷ اکتبر، تشدید تنش نظامی میان اسرائیل و حزب‌الله را شاهد است.

تشدید تنش در جنوب لبنان تا این لحظه به کشته‌شدن بیش از ۱۲۰ نفر انجامیده که اکثر آنها عوامل حزب‌الله بوده و همچنین شماری غیرنظامی را شامل می‌شود.

وزارت دفاع اسرائیل از زخمی شدن ۵ هزار سرباز اسرائیلی از ۷ اکتبر خبر داد

وزارت بهداشت غزه: بیش از ۱۷ هزار شهروند فلسطینی در جنگ غزه کشته شدند، که ۷۰% کشته شدگان، زنان و کودکان زیر ۱۸ سال هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در شصت و چهارمین روز جنگ در نوار غزه، یک مقام مسئول از وزارت دفاع اسرائیل، شنبه ۱۸ آذر از مجروح شدن حدود ۵ هزار سرباز اسرائیلی خبر داد.

لیمور لوریا، رئیس بخش توانبخشی وزارت جنگ اسرائیل گفت، بیمارستان‌‎ها برای ترخیص بیماران بخاطر نبود امکانات عجله دارند زیرا بیماران جدید که بسیاری حالت وخیم دارند، به بیمارستان منتقل می‌شوند.

لوریا، رئیس بخش توانبخشی وزارت دفاع گفت: «که روزانه ۶۰ بیمار جدید را تحت درمان قرار می‌دهیم.»

رسانه‌های اسرائیل به از نقل وزارت دفاع این کشور اعلام کردند، که بیش از دو هزار سرباز از آغاز جنگ معلول شده‌اند.

بمباران ویرانگر و محاصره کامل غزه

اسرائیل در واکنش به حمله غافلگیرانه حماس در ۷ اکتبر که منجر به کشته شدن ۱۲۰۰ اسرائیلی که اکثریت آنها غیرنظامی بودند، شد، حمله هوایی و محاصره کامل نوار غزه و از ۲۷ اکتبر، حمله زمینی گسترده‌ای را در این باریکه آغاز کرد.

بر اساس آمار وزارت بهداشت غزه که جمعه ۱۷ آذر اعلام کرد، بیش از ۱۷ هزار شهروند فلسطینی در این جنگ کشته شدند، که ۷۰% کشته شدگان، زنان و کودکان زیر ۱۸ سال هستند.

همچنین نوار غزه از کمبود مواد غدایی، آب، سوخت و داور که یک میلیون و نهصد هزار آواره فلسطینی، حدود ۸۵% درصد ساکنان غزه هستند، رنج می‌برد.

ادامه تبادل آتش میان اسرائیل و حزب‌الله در جنوب لبنان

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : العربیه