رزمایش حمله اتمی کوریای شمالی
رزمایش حمله اتمی کوریای شمالی
ارتش کره شمالی ۲ فروند موشک بالستیک کوتاه‌برد را به عنوان بخشی از رزمایش حمله اتمی تاکتیکی در واکنش به رزمایش‌های نظامی آمریکا و کره جنوبی، شلیک کرد.

۵ ساعت پیش .

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دولت کره شمالی بامداد پنجشنبه اعلام کرد در واکنش به رزمایش‌های نظامی مشترک

کره جنوبی و آمریکا، تمریناتی را با حضور «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در مرکز فرماندهی نیروهای مسلح برگزار کرده است.

رسانه دولتی کره شمالی در این‌باره گزارش داد که ارتش این کشور  ۲ فروند موشک بالستیک کوتاه‌برد را به عنوان بخشی از رزمایش حمله اتمی تاکتیکی در واکنش به رزمایش‌های نظامی آمریکا و کره جنوبی، شلیک کرده است.

در این گزارش آمده است: «هدف از رزمایش این بود که به همه افسران فرماندهی و بخش‌های ستادی کل ارتش، آمادگی کامل برای جنگ را بدهد و به آنها برای آشنایی با روش‌های عملیاتی در زمان قرار گرفتن در پایگاه جنگی و داشتن توانایی پاسخ نظامی قوی کمک کند».

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ»، دولت کره شمالی همچنین اعلام کرد که ارتش این کشور رزمایش تاکتیکی حمله هسته‌ای نیز برگزار کرده که در آن نابودی پست‌های فرماندهی و فرودگاه‌های کلیدی در کره جنوبی شبیه‌سازی شد.

ستاد مشترک نیروهای مسلح کره جنوبی گفت که دو موشک بالستیک شلیک شده توسط شمال، هر کدام حدود ۳۶۰ کیلومتر را در آسمان قبل از سقوط کردن داخل آب پرواز کردند.در آسمان قبل از سقوط کردن داخل آب پرواز کردند.

ارتش کره جنوبی شلیک این موشک‌ها شدیداً محکوم کرده و آنها را اقدامات تحریک‌آمیزی خواند که نه تنها صلح و ثبات در شبه جزیره کره بلکه در تمام جامعه بین‌المللی را نیز تضعیف می‌کند.

پیش از این، رهبر کره شمالی حین بازدید از فرماندهی نیروی دریایی این کشور، گفت که همکاری‌های سئول و توکیو با واشنگتن، آب‌های شبه‌جزیره کره را به بی‌ثبات‌ترین آب‌ها با خطر جنگ هسته‌ای تبدیل کرده است.

 

رزمایش حمله اتمی کره شمالی همراه با شلیک موشک بالستیک+ تصاویر

ارتش کره شمالی ۲ فروند موشک بالستیک کوتاه‌برد را به عنوان بخشی از رزمایش حمله اتمی تاکتیکی در واکنش به رزمایش‌های نظامی آمریکا و کره جنوبی، شلیک کرد.

رزمایش حمله اتمی کره شمالی همراه با شلیک موشک بالستیک+ تصاویر

کره شمالی در واکنش به مانور نظامی آمریکا و کره جنوبی ۲ موشک شلیک کرد

N.Korea says it fired ballistic missiles in response to US-S.Korea joint drills

کره شمالی می گوید در واکنش به مانور نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی، روز چهارشنبه در یک حمله تمرینی هسته ای، ۲ فروند موشک بالستیک شلیک کرده است.

رئیس ستاد ارتش خلق کره شمالی گفت ۲ موشک از فرودگاه بین المللی پیونگ یانگ به سمت شمال شرق شلیک شد. روزنامه رودونگ سیمون، ارگان حزب حاکم کارگران، این خبر را روز پنجشنبه چاپ کرد.

روز چهارشنبه، ارتش کره شمالی گفت این رزمایش را در واکنش به مانور نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی انجام داد که در آن از بمب افکن های آمریکایی B-1B استفاده شد و می افزاید هرگز دست روی دست نخواهد گذاشت تا شاهد «فعالیت های بی ملاحظه» ارتش‌های آمریکا و کره جنوبی باشد.

رهبر کره شمالی: نیروی دریایی با هدف بازدارندگی به تسلیحات اتمی مجهز می‌شود

هفته گذشته، کره جنوبی و ایالات متحده رزمایش تابستانی «سپر آزادی اولچی» را با هدف تقویت پاسخ مشترک خود به تهدیدات هسته‌ای و موشکی کره شمالی آغاز کردند

 

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، خواستار تقویت نیروی دریایی این کشور شد.

کیم جونگ اون، سه‌شنبه ۷ شهریور، طی سخنانی به مناسبت «روز نیروی دریایی» گفت: «ناوگان دریایی کره شمالی به یکی از عناصر «بازدارندگی هسته‌ای» کشوری که در حال انجام ماموریت استراتژیک است تبدیل خواهد شد».

او ایالات متحده آمریکا را متهم کرد که در سایه تهدید جنگ هسته‌ای آب‌های نزدیک شبه‌جزیره کره را به «متلاطم ترین» آب‌های جهان تبدیل کرده است.

نشست کمپ دیوید

رهبر کره شمالی در سخنرانی خود با اشاره به نشست روز ۱۸ اوت جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا، یون سوک یول رئیس‌جمهوری کره جنوبی و فومیو کیشیدا نخست‌وزیر ژاپن در کمپ‌دیوید واقع در ایالت مریلند، گفت که «رهبران دسته خلاف‌کاران» در ایالات متحده، ژاپن و کره جنوبی اعلام کرده‌اند که تمرینات نظامی مشترک و منظمی اجرا خواهند کرد.

او تاکید کرد، رزمایش‌های آمریکا و متحدانش، استقرار تسلیحات قدرتمند آمریکا در آب‌های نزدیک شبه‌‌جزیره کره و نشست سه‌جانبه اخیر آمریکا، کره جنوبی و ژاپن با هدف افزایش همکاری‌های دفاعی و مقابله با برنامه هسته‌ای کره شمالی انجام شده‌اند.

گفتنی است که در اولین دیدار بین رهبران ایالات متحده، کره جنوبی و ژاپن، رهبران سه کشور توافق کردند که همکاری‌های نظامی و اقتصادی را افزایش دهند تا در برابر قدرت رو به رشد چین و تهدیدات هسته‌ای کره شمالی، متحد باشند.

«خطر جنگ هسته‌ای»

به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی کیم جونگ اون گفت: «به دلیل تحرکات بی پروا و تقابلی ایالات متحده و سایر نیروهای متخاصم، آب‌های نزدیک شبه‌جزیره کره به بزرگترین منطقه تمرکز تجهیزات جنگی جهان تبدیل شده و آب‌های این منطقه در معرض خطر جنگ هسته‌ای قرار گرفته است».

هفته گذشته، کره جنوبی و ایالات متحده رزمایش تابستانی «سپر آزادی اولچی» را با هدف تقویت پاسخ مشترک خود به تهدیدات هسته‌ای و موشکی کره شمالی آغاز کردند.

این در حالی است که پیونگ یانگ این رزمایش‌ها را محکوم کرده و آنها را آماده سازی برای جنگ توصیف کرده است.

«آمادگی رزمی مستمر»

کیم جونگ اون گفت که کره شمالی نیروی دریایی خود را ملزم به حفظ آمادگی جنگی و «آمادگی رزمی مداوم» کرده و خواستار مدرنیزه کردن ریشه‌ای تسلیحات و تجهیزات کشورش شد.

طبق این گزارش او تاکید کرد که نیروی دریایی کره شمالی به عنصری بازدارنده هسته‌ای برای کشوری که در حال انجام ماموریت استراتژیک است، تبدیل خواهد شد.

پوتین خواستار تقویت همکاری با کره شمالی شد

رئیس جمهوری روسیه و کیم جونگ اون پیام‌های تبریک سالگرد «آزادی کره شمالی» را رد و بدل کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، سه شنبه ۲۴ مرداد در پیام تبریک به کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به مناسبت سالگرد آزادی این کشور خواستار تقویت همکاری با پیونگ یانگ شد.

طبق بیانیه کاخ کرملین، پوتین گفت: «ما به تقویت همکاری‌های دوجانبه در همه زمینه‌ها به نفع ملت‌هایمان و به نفع تقویت ثبات و امنیت در شبه جزیره کره و به طور کلی در منطقه شمال شرق آسیا ادامه خواهیم داد».

پوتین و اون به مناسبت هفتاد و هشتمین سالگرد «آزادی کره شمالی» پیام‌های تبریک رد و بدل کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، پوتین در پیام تبریک به همتای کره شمالی خود گفت: «این تعطیلات نمادی از شجاعت و قهرمانی ارتش سرخ و میهن پرستان کره ای است که شجاعانه جنگیدند تا کشورشان را از سلطه استعمار ژاپن آزاد کنند».

پوتین تاکید کرد: «در طول آن جنگ ظالمانه بود که سنت های دوستی و همکاری برای توسعه روابط حسن همجواری بین فدراسیون روسیه و کره شمالی ایجاد شد».

رئیس جمهوری روسیه ابراز اطمینان کرد که دو کشور به تقویت همکاری های دوجانبه در همه زمینه ها به نفع مردم دو کشور و «به نفع تقویت ثبات و امنیت در شبه جزیره کره و منطقه شمال شرق آسیا» ادامه خواهند داد.

از سوی دیگر، کیم جونگ اون نیز در پیام خود تاکید کرد، کوه ها و مزارع کره با خون سربازان ارتش سرخ آمیخته شده است که برای آزادی کره با اشغالگران جنگیدند.

رهبر کره شمالی با ابراز اطمینان از ادامه توسعه روابط راهبردی دو کشور در آینده، افزود: «در مسیر دستیابی به اهداف مشترک، دو کشور ما همواره با حمایت از یکدیگر پیروز خواهند شد».

روز ۱۵ آگوست سالگرد «آزادی کره شمالی» است که با تسلیم ژاپن در جنگ جهانی دوم مصادف است.

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : العربیهٔ ،فارس ، NHK