رزمایش دریایی مشترک کره جنوبی، آمریکا و ژاپن
رزمایش دریایی مشترک کره جنوبی، آمریکا و ژاپن
9 ناو جنگی متعلق به سه کشور از جمله ناو هواپیمابر یو اس اس کارل وینسون متعلق به آمریکا در رزمایش دریایی مشترک با آمریکا و ژاپن شرکت کردند

 

17.01.2024 ~ 17.01.2024

کره جنوبی، آمریکا و ژاپن رزمایش دریایی مشترکی در جنوب شبه جزیره کره برگزار کردند.

در اطلاعیه ستاد کل کره جنوبی آمده است 9 ناو جنگی متعلق به سه کشور از جمله ناو هواپیمابر یو اس اس کارل وینسون متعلق به آمریکا در رزمایش دریایی مشترک با آمریکا و ژاپن در نزدیکی جزیره ججو در جنوب کشور شرکت کردند.

در این اطلاعیه آمده است هدف کشورهای شرکت‌کننده “تقویت توان بازدارندگی و واکنش کره شمالی در برابر تهدیدات هسته‌ای، موشکی و دریایی” بوده و این رزمایش از 15 ژانویه آغاز و امروز 17 ژانویه به پایان رسید.

کره شمالی در 15 ژانویه اعلام کرد پرتاب آزمایشی یک موشک بالستیک میان‌برد با سوخت جامد با کلاهک مافوق صوت را انجام داده است.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی خواستار بازنویسی قانون اساسی شده بود تا کره جنوبی را به عنوان «دشمن سرسخت همیشگی» تعریف کند.

کیم کره جنوبی و آمریکا را به تبدیل شبه جزیره کره به یک منطقه جنگی احتمالی با سازماندهی مانورهای نظامی و استقرار تجهیزات راهبردی متهم کرد و تاکید کرد که اتحاد مجدد با کره جنوبی “غیرممکن” است.

 

دیدار وزرای امور خارجه روسیه و کره شمالی

وزیرا مور خارجه روسیه اعلام داشت که طرفدار راه حلی جامع و عادلانه برای مشکلات شبه جزیره کره و به طور کلی شمال شرق آسیا هستند

دیدار وزرای امور خارجه روسیه و کره شمالی

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت که ایالات متحده آمریکا در تلاش است زیرساخت های ناتو را در منطقه آسیا و اقیانوسیه تقویت کند.

لاوروف با چو سون هوی، وزیر امور خارجه کره شمالی که از مسکو پایتخت روسیه بازدید کرده بود، دیدار کرد.

لاوروف در بخشی از این نشست که برای مطبوعات آزاد بود، تاکید کرد که آنها طرفدار راه حلی جامع و عادلانه برای مشکلات شبه جزیره کره و به طور کلی شمال شرق آسیا هستند.

لاوروف گفت: “سیاست ایالات متحده و کشورهایی در منطقه که از ایالات متحده پیروی می کنند برای ایجاد تهدید برای امنیت کره شمالی، مانع از پیشرفت مثبت می شود. ما از آنها می خواهیم که از هر اقدامی که منجر به افزایش تنش می شود دست بکشند و به این کار ادامه خواهیم داد.”

وی با اشاره به وضعیت منطقه آسیا و اقیانوسیه گفت: “آمریکا و متحدانش در تلاش برای تقویت زیرساخت های ناتو در این منطقه هستند.”

لاوروف با اشاره به اینکه کره شمالی در خصوص اوکراین از روسیه حمایت می کند، اظهار داشت که آنها در پلتفرم های بین المللی با کره شمالی هماهنگ عمل می کنند.

چو، وزیر امور خارجه کره شمالی نیز اظهار داشت که روابط با روسیه به لطف رابطه خوب میان کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه توسعه یافته است و آنها امیدوارند در سال جاری به سطح بهتری برسند.

دیدار رئیس جمهور روسیه با وزیر امورخارجه کره شمالی

پوتین با چوئه در مسکو پایتخت روسیه دیدار کرد

دیدار رئیس جمهور روسیه با وزیر امورخارجه کره شمالی

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با چوئه سون هوی وزیر امور خارجه کره شمالی دیدار کرد.

بر اساس بیانیه کاخ کرملین، پوتین با چوئه وزیر امور خارجه کره شمالی در مسکو پایتخت این کشور دیدار کرد.

یوری اوشاکوف مشاور سیاست خارجی کرملین و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز در این دیدار شرکت داشتند.

لاوروف و چوئه نتایج دیدار دیروز سه شنبه 16 ژانویه 2024 را به پوتین اطلاع دادند.

 

نظامی سازی آسیا

نظامی‌سازی آهسته‌ی آسیا، منطقه را به یک انبار باروت تبدیل خواهد کرد

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : TRT اطلاعات روز