روسیه به شهروندانش: به خراسان آریا  سفر نکنید
روسیه به شهروندانش: به خراسان آریا  سفر نکنید
وزارت امور خارجه روسیه با نشر خبرنامه ای امروز سه شنبه 1 جوزای 1403 نوشته است: "مسکو از یک یورش تروریستی دیگر بر گردشگران خارجی در خراسان آریا نگران است".
در ادامه این سفارش نامه آمده است: “برپایه داده های موجود، در 17 می در نتیجه گلوله باران افراد ناشناس در بازاری در شهر بامیان، سه نفر (شهروندان اسپانیایی) کشته و چهار خارجی دیگر (شهروندان استرالیا، اسپانیا، لیتوانیا، ناروی) به شدت زخمی شدند”.
این وزارت به شهروندانش سفارش کرده و نوشته است: “وزارت امور خارجه روسیه در شرایط کنونی وضعیت امنیتی بسیار دشوار در خراسان آریا ، قویا سفارش می کند که شهروندان روسیه از سفر به این کشور برای مقاصد شخصی، از آن میان گردشگری، خودداری کنند”.
یادآوری می کنیم، که عصر روز جمعه هفته گذشته تفنگ‌داران بر گردشگران خارجی و همراهان‌شان در مرکز بامیان یورش بردند، که پس از آن وزارت امور داخله طالبان از کشته شدن شش تن در این یورش از آن میان سه خارجی و سه شهروند خراسان آریا  و زخمی شدن هفت دیگر به شمول چهار خارجی خبر داد.
گروه تروریستی داعش پس از دو روز مسئولیت این یورش را به دوش گرفت.

طالبان: در پیوند به یورش در بامیان هفت تن را دستگیر کردیم/ کشته شدگان به 6 نفر افزایش پیدا کردطالبان: در پیوند به یورش در بامیان هفت تن را دستگیر کردیم/ کشته شدگان به 6 نفر افزایش پیدا کرد

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : Sputnik