کمک های بشردوستانه روسیه به غزه ادامه داد
کمک های بشردوستانه روسیه به غزه ادامه داد
طیاره ترانسپورتی ایل-76 وزارت شرایط اضطراری روسیه از ماخاچ قلعه به مصر پرواز کرد.
طیاره ترانسپورتی ایل-۷۶ وزارت شرایط اضطراری روسیه از ماخاچ قلعه به مصر پرواز کرد.
به گزارش اسپوتنیک، در کانال تلگرامی وزارت شرایط اضطراری روسیه آمده است: وزارت شرایط اضطراری روسیه ۲۷ تن کمک های بشردوستانه دیگر را به دست مردم نوار غزه خواهد رساند. طیاره ترانسپورتی ایل-۷۶ این وزارت از ماخاچ قلعه به مصر پرواز کرد. ۱۵ نوامبر, ۱۸:۵۴
خاطرنشان می شود که کمک های بشردوستانه به نمایندگان جمعیت هلال احمر مصر منتقل می شود و آنها آن را به نوار غزه ارسال می کنند.
تاکید شده است که کمک های بشردوستانه به دستور ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و به نمایندگی از الکساندر کورنکوف، رئیس وزارت شرایط اضطراری روسیه سازماندهی شده است.
قابل ذکر اس که صبح روز ۷ اکتوبر ۲۰۲۳ میلادی (شنبه) اسرائیل مورد حمله راکتی بی سابقه ای از سمت نوار غزه قرار گرفت. سرویس مطبوعاتی قوای اسرائیل اعلام کرد که بیش از ۳ هزار راکت اندخت شده است. علاوه بر این، شبه نظامیان حماس پس از حملات راکتی گسترده، به مناطق سرحدی در جنوب اسرائیل نفوذ کردند.
شاخه نظامی جنبش فلسطینی حماس روز شنبه از عملیات طوفان الاقصی علیه اسرائیل خبر داد. قوای اسرائیل از آغاز عملیات آهنین علیه حماس در نوار غزه خبر داد. بنیامین نتانیاهو، صدراعظک رژیم اسرائیل، در خطاب به ملت، اعلان جنگ کرد و گفت کشور در وضعیت جنگی قرار دارد و دستور بسیج گسترده صادر شده است. ارتش اسرائیل در حال پاکسازی مناطق پرجمعیت است.
قوای مسلح اسرائیل گزارش دادند که از آغاز عملیات جنبش فلسطینی حماس، بیش از ۴۵۰۰ راکت از نوار غزه به سوی اسرائیل پرتاب شده است.

فرستادن بیش از ۱۴۰ تن کمک های بشردوستانه به باشندگان نوار غزه از سوی روسیه

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : Sputnik