گزارش اطلاعاتی آمریکا از حمایت تسلیحاتی گسترده ایران از حوثی‌ها
گزارش اطلاعاتی آمریکا از حمایت تسلیحاتی گسترده ایران از حوثی‌ها
حوثی‌ها در حملات اخیر خود به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ و خلیج عمان، از موشک بالستیک ضد کشتی «عاصف» با برد 250 مایل و وزن بیش از 1000 پوند که شباهت زیادی به موشک ایرانی «فاتح 110» دارد و همچنین موشک «قدس 4»استفاده کردند
منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اگرچه ایالات متحده در گذشته بارها حمایت تسلیحاتی ایران از حوثی‌های یمن را مورد تاکید قرار داده بود، اما مستقیماً تهران را به دست داشتن در حملات فزاینده اخیر حوثی‌ها به کشتی‌های باری در دریای سرخ، متهم نکرده بود.

گزارش جدید منتشرشده توسط دستگاه اطلاعاتی دفاعی آمریکا «دی‌آی‌ای» به عنوان مسئول جمع‌آوری اطلاعات برای وزارت دفاع «پنتاگون» و جامعه اطلاعاتی آمریکا، در سایت خود از جزئیات این شکل از حمایت ایران از حوثی‌ها، پرده برداشت.

براساس این گزارش، ایران زرادخانه متنوع و بزرگی از تسلیحات را در اختیار حوثی‌ها قرار داده که موشک‌های بالستیک کوتاه‌برد و میان‌برد و همچنین موشک‌های کروز را شامل می‌شود.

این سرویس اطلاعاتی تاکید کرد که این شکل حمایت ایران از حوثی‌ها از سال 2015 آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

رهگیری 18 کشتی قاچاق تسلیحات

این سرویس فاش ساخت که آمریکا دست‌کم 18 کشتی ایرانی را در فاصله سال‌های 2025 تا 2023 که در حال قاچاق سلاح از جمله قطعات موشک‌های بالستیک، پهپادها و موشک‌های هدایت شونده ضد تانک و هزاران تفنگ تهاجمی برای حوثی‌ها بودند، رهگیری کرده است.

بر اساس این اطلاعات، حوثی‌ها در حملات اخیر خود به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ و خلیج عمان در تلاش برای حمله به اسرائیل، از موشک بالستیک ضد کشتی

«عاصف» با برد 250 مایل و وزن بیش از 1000 پوند که شباهت زیادی به موشک ایرانی «فاتح 110» دارد و همچنین موشک «قدس 4»استفاده کردند.

حوثی‌ها در حمله به پهپادهای آمریکایی در نزدیکی یمن و خلیج عمان از موشک «صقر» نیز استفاده کردند.

حوثی‌ها از 19 نوامبر ده‌ها حمله به کشتی‌های تجاری درحال تردد در دریای سرخ و دریای عرب انجام داده‌ و مدعی هستند که این کشتی‌ها با اسرائیل مرتبط بوده یا عازم بنادر این کشور هستند.

در مقابل نیروهای آمریکایی و بریتانیایی چندین حمله علیه پایگاه‌های شبه‌نظامیان حوثی در یمن انجام دادند.

همچنین ارتش آمریکا به تنهایی چندین انبار اسلحه، پهپاد و موشک‌های آماده شلیک را هدف قرار داده است.

در پی حملات غرب علیه حوثی‌ها، این شبه‌نظامیان با تهدید حمله به کشتی‌های آمریکایی و بریتانیایی در منطقه اعلام کردند، که منافع دو کشور به «هدف مشروعی» برای آنان تبدیل شده است.

حمله حوثی‌ها به یک کشتی بریتانیایی در غرب حدیده

ارتش آمریکا اعلام کرد که دو پهپاد انفجاری و تعدادی قایق بمب‌گذاری شده شبه‌نظامیان حوثی را منهدم کرد ‌

 در: آخرین به روزرسانی:

سازمان عملیات تجارت دریایی بریتانیا، بامداد سه‌شنبه 17 بهمن اعلام کرد، یکی از کشتی‌های تجاری این کشور در 57 مایل دریایی غرب شهر حدیده یمن مورد حمله شبه‌نظامیان حوثی قرار گرفت.

کشتی بریتانیایی

سازمان عملیات تجارت دریایی بریتانیا و شرکت امنیت دریایی بریتانیا «امبری»، سه‌شنبه اعلام کرد که یک کشتی باربری بریتانیایی پس از اصابت گلوله، حین حرکت در سواحل حدیده آسیب جزئی دیده است.

این سازمان افزود: «یک گلوله از مقابل بندر یمن به سمت کشتی شلیک شد و همزمان یک پهپاد کوچک در آن سمت مشاهده شد».

طبق این گزارش گلوله از روی عرشه کشتی عبور کرده و به شیشه‌های کابین خلبان آسیب جزئی وارد کرده است.

«امبری» اعلام کرد، کشتی مذکور با پرچم باربادوس متعلق به یک شرکت بریتانیایی است که در حین دریانوردی در غرب بندر حدیده توسط یک پهپاد مورد هجوم قرار گرفت و تا حدودی آسیب دیده است.

حملات جدید آمریکا علیه حوثی‌ها

همزمان ارتش آمریکا امروز اعلام کرد که نیروهایش به دو پهپاد حوثی در یمن حمله کردند.

فرماندهی مرکزی آمریکا در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی «ایکس» اعلام کرد، نیروهای آمریکایی پس از شناسایی این دو پهپاد انفجاری در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن به این نتیجه رسیدند که این دو پهپادی تهدیدی قریب‌الوقوع برای کشتی‌های نیروی دریایی آمریکا و کشتی‌های تجاری در منطقه به شمار می‌روند.

ارتش آمریکا پیشتر نیز به هدف قرار دادن دو قایق انفجاری بدون سرنشین متعلق به حوثی‌ها در ادامه عملیات هدف قرار دادن مواضع و زیرساخت‌های این گروه مسلح خبر داده بود.

یک منبع نظامی فاش کرد که نیروهای آمریکایی و بریتانیایی عصر دیروز دوشنبه حملاتی را به مناطق نظامی مورد استفاده گروه حوثی در منطقه الکثیب در شمال استان حدیده در غرب یمن انجام دادند که این حمله تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشتند.

ارتش آمریکا گفت، این حملات هوایی پیشگیرانه بوده و تا حد زیادی اهداف خود را محقق کرده است.

طبق گزارش خبرگزاری «انباء العالم العربی» حمله هوایی آمریکا قایق‌های بمب گذاری شده که در کنار ساختمان در منطقه «الکثیب» لنگر انداخته بودند را مورد هدف قرار داد.

حمله هوایی دوم آمریکا حدود ربع ساعت پس از حمله اول به قایق‌ها اتفاق افتاد که در آن یک ساختمان متعلق به حوثی‌ها که کارشناسان هوانوردی و موشکی که در ایران آموزش‌های نظامی در زمینه مهندسی و استفاده از قایق‌های انفجاری بدون سرنشین و پهپادها را دیده بودند، حضور داشتند را هدف قرار داد.

ده‌ها حمله

این حملات در ادامه حملات هوایی آمریکا و بریتانیا در هفته‌های گذشته علیه سایت‌های حوثی‌ها که با هدف ایجاد اختلال و تضعیف توانایی این گروه در تهدید کشتیرانی در دریای سرخ صورت می‌گیرد.

حوثی‌ها از نوامبر گذشته تقریبا یک ماه پس از شروع جنگ در غزه اعلام کرد که در همبستگی با نوار غزه ده‌ها به کشتی‌هایی که به گفته آنها متعلق به شرکت‌های اسرائیلی یا حمل و نقل کالا به اسرائیل و از اسرائیل است، حمله خواهند کردد.

این حملات باعث نگرانی قدرت‌های بزرگ از گسترش دامنه جنگ غزه در منطقه شده است.

سومین دور حملات گسترده آمریکا و بریتانیا به حوثی‌های یمن

ارتش آمریکا

منبع تصویر، CENTCOMCOPYRIGHT

بریتانیا و آمریکا شب گذشته و در سومین عملیات نظامی مشترک علیه شبه‌نظامیان حوثی‌ یمن که وابسته به ایران هستند، بیش از ده‌ها هدف را در مناطق تحت کنترل این گروه هدف قرار داده‌اند.

پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که در تازه‌ترین حملات ۳۶ هدف در ۱۳ نقطه یمن مورد حمله قرار گرفته‌اند.

در بیانیه پنتاگون آمده است که این حملات جدید به «تاسیسات انبار تسلیحات، سامانه‌ها و پرتابگرهای موشکی، سامانه‌های دفاع هوایی و رادار» مرتبط با حوثی‌ها انجام شده است.

ایران در اولین واکنش این حملات را محکوم کرده است.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، این حملات را «نقض مکرر حاکمیت و تمامیت ارضی یمن و نقض فاحش حقوق بین الملل توسط آمریکا و انگلیس» خواند.

حوثی‌های یمن تحت حمایت جمهوری اسلامی ایران هستند و کشورهای غربی این کشور را متهم می‌کنند که برخلاف قطعنامه‌های سازمان ملل متحد، به حوثی‌ها سلاح و مهمات ارسال می‌کند.

در حملات شب گذشته بریتانیا نیز همراه با آمریکا مشارکت داشته و گرانت شاپس، وزیر دفاع بریتانیا عملیات تازه را «متناسب و هدفمند» خوانده و گفت «این وظیفه ماست که از جان افراد بی‌گناه حفاظت کنیم و آزادی ناوبری را تامین کنیم.»

شاپس گفت که مطمئن است تازه‌ترین حملات هوایی «توانایی‌های حوثی‌ها را بیش از پیش تحلیل برده است.»

وی در مورد عملیات تازه علیه حوثی‌ها گفته است که این به معنی «تشدید تنش نیست.»

آقای شاپس گفت که حملات حوثی‌ها به کشتی‌های تجاری و نظامی در دریای سرخ «غیرقانونی و غیرقابل قبول» است.

در آخرین حملات علیه حوثی‌ها که در روز شنبه انجام شد شش موشک کروز ضدکشتی که آماده پرتاب به سوی دریای سرخ بود از سوی آمریکا منهدم شده بود.

حوثی‌ها

تجمع حوثی‌ها برای نشان دادن اتحاد

تجمع حوثی‌ها پس از حملات شب گذشته

منبع تصویر، REUTERS/KHALED ABDULLAH

توضیح تصویر، تجمع حوثی‌ها پس از حملات شب گذشته

گروهی از حوثی‌ها امروز و پس آخرین حملات هوایی آمریکا و بریتانیا برای نشان دادن اعتراض‌شان به این حملات تجمع برگزار کرده‌اند.

امین احمد حیان، یکی از سخنگوهای این گروه هم در حسابش در شبکه اجتماعی ایکس نوشت که آنها به حملات انجام شده پاسخ خواهند داد و این حملات آنها را از «موضع اخلاقی، مذهبی و انسانی» در حمایت از فلسطینی‌ها منصرف نخواهد کرد.

پیش از این نیز یحیی سریع، سخنگوی نظامی حوثی‌ها گفته که «این حملات بی‌پاسخ نخواهد ماند».

وی همچنین تایید کرد که «هواپیماهای آمریکا و بریتانیا طی ساعات گذشته ۴۸ حمله هوایی» به یمن انجام داده‌اند.

آقای سریع گفته است که شهرهای «صنعا، حدیده، تعز، بیضا، حجه و صعده» هدف این حملات بوده‌اند.

تکنسین‌های تسلیحات یک هواپیمای تایفون اف‌آرجی۴ بریتانیا را برای عملیات آماده می‌کنند

منبع تصویر، MINISTRY OF DEFENCE

توضیح تصویر، تکنسین‌های تسلیحات یک هواپیمای تایفون اف‌آرجی۴ بریتانیا را برای عملیات آماده می‌کنند

هدف قرار گرفتن یک موشک ضد کشتی

فرماندهی مرکزی آمریکا می‌گوید یک موشک کروز ضدکشتی را در یمن منهدم کرده است.

سنتکام در بیانیه‌ای نوشت که نیروهای آن «در دفاع از خود حمله‌ای هوایی علیه یک موشک کروز ضدکشتی حوثی‌ها انجام دادند.»

به گفته ارتش آمریکا موشک مورد نظر آماده شلیک به سوی کشتی‌ها در دریای سرخ بود و نیروهای آمریکایی «آن را تهدیدی فوری برای ناوهای خود و کشتی‌های تجاری در منطقه دانستند.»

مسیر کشتی‌ها

حوثی‌های یمن: حملات بی‌پاسخ نخواهد ماند

تصویری از یمن و نورهایی که از دور دیده می شود - سوم فوریه

منبع تصویر، EPA

توضیح تصویر، تصویری از یمن و نورهایی که از دور دیده می شود – سوم فوریه

ائتلاف بین‌المللی علیه حوثی‌ها: حملات هوایی «متناسب» بود

ارتش آمریکا

منبع تصویر، U.S. CENTRAL COMMAND

استرالیا، دانمارک، کانادا، هلند، نیوزیلند، بریتانیا و آمریکا در بیانیه مشترکی عملیات هوایی تازه علیه حوثی‌های تحت حمایت ایران در یمن را تایید کرده‌اند.

آنها نوشتند که ارتش‌های آمریکا و بریتانیا در این روز با حمایت استرالیا، بحرین، کانادا، دانمارک، هلند و نیوزیلند حملات هوایی «متناسب» دیگری علیه ۳۶ هدف حوثی‌ها در ۱۳ مکان در یمن انجام دادند.

این عملیات «در واکنش به حملات مداوم حوثی‌ها به کشتیرانی بین‌المللی و تجاری و همچنین ناوهای نیروی دریایی در حال عبور از دریای سرخ انجام شد.»

هدف این حملات به گفته آنها «ایجاد اخلال و تقلیل توانایی حوثی‌ها برای تهدید تجارت جهانی و جان دریانوردان بی‌گناه است.»

آنها حملات حوثی‌ها را «غیرقانونی، خطرناک و بی‌ثبات کننده» توصیف کردند.

براساس این بیانیه عملیات امشب به خصوص سایت‌های مرتبط با تاسیساتی در عمق زمین برای انبار سلاح، سامانه‌های موشکی و سکوهای پرتاب، سامانه‌های دفاع هوایی و رادارها را هدف گرفت.

به گفته این بیانیه حوثی‌ها از اواسط ماه نوامبر تاکنون بیش از ۳۰ حمله به کشتیرانی تجاری و ناوها انجام داده‌اند که «چالشی بین‌المللی است.»

حملات حوثی ها

آمریکا برای «دفاع از خود» موشک‌های حوثی‌ها را هدف گرفت

در این عکس نور انفجار در پس زمینه ساختمان‌های صنعا در روز شنبه دیده می‌شود

منبع تصویر، EPA

توضیح تصویر، در این عکس نور انفجار در پس زمینه ساختمان‌های صنعا در روز شنبه دیده می‌شود

ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا اعلام کرده‌است که در اقدامی جهت «دفاع از خود» در ساعت ۵:۳۰ صبح به وقت صنعا موشک‌های حوثی‌ها را هدف قرار داده است.

این ستاد در بیانیه‌ای اعلام کرد از ساعت ۱۰:۳۰ صبح به وقت صنعا، چهار موشک زمین به دریا را که آماده حمله به کشتی‌های دریای سرخ بوده‌اند هدف قرار داده است.

به گفته این ستاد «نیروهای آمریکا این موشک‌ها را در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن شناسایی کرده‌اند و آنها را «خطری آنی» برای نیروی دریایی امریکا و کشتی‌های تجاری در منطقه یافته‌اند.»

این حمله در حالی صورت گرفته که روز شنبه نیز بریتانیا و آمریکا حملات مشترکی را علیه اهداف حوثی‌ها صورت دادند.

حملات حوثی‌ها در دریای سرخ بسیاری از شرکت‌های حمل و نقل دریایی را واداشته که از این مسیر دریایی پرهیز کنند و همین باعث اختلال در تجارت دریایی شده است.

مصر می‌گوید درآمدش از کانال سوئز در ماه ژانویه تقریبا نصف شده و یک سوم از تعداد کشتی‌هایی که از این مسیر عبور کرده‌اند کم شده است.

بریتانیا و آمریکا شنبه‌شب هم در سومین عملیات نظامی مشترک علیه شبه‌نظامیان حوثی‌ یمن، که وابسته به ایران هستند، بیش از ده‌ها هدف را در مناطق تحت کنترل این گروه هدف قرار داده‌اند.

به گفته پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، شنبه‌شب ۳۶ هدف در ۱۳ نقطه یمن مورد حمله قرار گرفته‌اند و «انبار تسلیحات، سامانه‌ها و پرتابگرهای موشکی، سامانه‌های دفاع هوایی و رادار» هدف این حملات بوده‌اند.

روز یکشنبه جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، به رسانه‌های امریکا گفت: ایالات متحده اقدامات بیشتری را در پاسخ به حمله پهپادی به پایگاه آن کشور در اردن به اجرا خواهد گذاشت.

آمریکا با متهم کردن جمهوری اسلامی ایران به دست داشتن درحمله پهپادی به پایگاه این کشور در اردن، شامگاه جمعه به ۸۵ هدف مربوط به نیروهای طرفدار ایران در سوریه و عراق نیز حمله هوایی کرد.

آقای سالیوان در گفتگو با رسانه‌های آمریکا گفت: «آن چه در روز جمعه در سوریه و عراق اتفاق افتاد، آغاز پاسخ ما بود و گام‌های بیشتری در این مورد برخواهیم داشت.»

توضیح ویدئو، شلیک موشک از ناوهای آمریکایی در دریای سرخ به سمت اهدافی که بنا به گفته آمریکا «مربوط به حوثی‌های تحت حمایت ایران» هستند (ویدیوی منتشر شده توسط ارتش آمریکا)

مشاور امنیت ملی آمریکا همچنین گفت که هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که ایران سیاست خود را در قبال گروه‌های شبه نظامی تغییر داده باشد و اگر آمریکا همچنان شاهد تهدیدها و حملات باشد، پاسخ خواهد داد.

آقای سالیوان همچنین با خودداری از اظهارنظر در باره اینکه آیا آمریکا حمله به داخل ایران را رد کرده است، گفت که حملات بیشتری در منطقه برنامه‌ریزی شده است.

همزمان شبکه سی‌ان‌ان به نقل از دو مقام وزارت دفاع آمریکا خبر داده است که دولت این کشور توانسته ۸۴ هدف از ۸۵ هدف مورد نظر خود را در حملات هوایی به شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در سوریه و عراق، کاملا ویران کند یا از کار بیندازد.

این مقام‌های دفاعی به سی‌ان‌ان گفته‌اند این ارزیابی اولیه از میدان جنگ است و ارزیابی گسترده‌تری هم در جریان است. بر این اساس هیچ نشانه‌ای از اینکه اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این حملات کشته شده باشند وجود ندارد.

حمله به کشتی ها

روز یکشنبه جو بایدن در نامه‌ای به کنگره این کشور اعلام کرد حملات تلافی‌جویانه روز جمعه تاسیساتی را هدف قرار داده است که از سوی نیروهای مسلح حکومت ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شبه نظامیان مرتبط با آن استفاده می‌شده است.

آقای بایدن در این نامه تصریح کرده است که این اهداف «مواضع فرماندهی و کنترل، انبارهای اسلحه، اماکن مرتبط با آموزش و پشتیبانی لجستیک» را در بر می‌گیرد.

بر این اساس «این حملات با هدف بازداشتن این گروه‌ها از حملات بیشتر، و به شیوه‌ای انجام شده که خطر گسترش تنش و تلفات غیرنظامیان را محدود کند.»

رئیس جمهوری امریکا در این نامه گفته است که اقدامات مقتضی بیشتری را از جمله علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروها و تاسیسات مرتبط با آن، انجام خواهد داد.

یک مقام دفاعی به بی‌بی‌سی گفته است از روز جمعه که آمریکا به اهدافی در عراق و سوریه حمله کرده، نیروهای آمریکایی یک بار دیگر در سوریه هدف حمله قرار گرفته‌اند اما این حمله تلفاتی نداشته است.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در حال حاضر در راه سفری به خاورمیانه است که شامل دیدار از اسرائيل، قطر، مصر، عربستان سعودی و کرانه باختری می‌شود.

کاخ سفید گفته است اولویت آقای بلینکن توافق با حماس برای آزادی گروگان‌ها و وقفه در جنگ غزه است.

نفر اول از سمت راست، فالح فیاض، رئیس حشد شعبی در مراسم تشییع قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس معاون حشد شعبی در بغداد

منبع تصویر، REUTERS

توضیح تصویر، نفر اول از سمت راست، فالح فیاض، رئیس حشد شعبی در مراسم تشییع قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس معاون حشد شعبی در بغداد

عمان پس از بررسی حملات روز جمعه آمریکا به عراق و سوریه درباره «تشدید مداوم تنش» در منطقه ابراز نگرانی کرده است.

بدر البوسعیدی، وزیر خارجه عمان در بیانیه‌ای که خبرگزاری عمان منتشر کرده، از اثربخشی حملات تلافی‌جویانه انتقاد کرده است.

او گفته که «این گونه اقدامات امنیت، ثبات و تلاش‌های منطقه برای مقابله با چالش‌هایی مانند خشونت و افراط‌گرایی را در معرض خطر قرار می‌دهد.»

همزمان در مطبوعات عرب زبان تمرکز گسترده‌ای در مورد حملات جمعه گذشته آمریکا علیه سایت‌های مرتبط با ایران در عراق و سوریه وجود دارد.

بسیاری از روزنامه‌ها، مانند روزنامه اماراتی الخلیج، نگرانی خود را در مورد «سطح فزاینده تنش» نشان می‌دهند.

نقشه یمن

روزنامه خصوصی مصری «المصری الیوم» این حملات را «انتقام آمریکا» توصیف کرده و تاکید می‌کند که این حمله در زمانه انتقادات داخلی آمریکا به اجرا درآمده است.

سردبیر وب سایت «رای الیوم» مستقر در لندن، واشنگتن را به دلیل «تجاوز آشکار وحشیانه» به عراق و سوریه محکوم کرده است. او می افزاید که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا مرتکب «گناه بزرگ» شده است و اسرائیل را متهم می کند که آمریکا را به جنگ عراق «کشانده است.»

طارق الحمید، روزنامه‌نگار سعودی در روزنامه «الشرق الاوسط»، هم از شبه نظامیان مورد حمایت ایران و نیز استراتژی آمریکا به دلیل «هدف قرار دادن ثبات منطقه» انتقاد کرد.

عبسی اسمیسم، روزنامه‌نگار سوری در روزنامه «العربی الجدید» وابسته به قطر نوشت که ایالات متحده حملات خود را به گونه‌ای «نزدیک به یک نمایش رسانه‌ای» انجام داد. او همچنین می‌گوید که این حملات «گستره حضور ایران در سوریه را تغییر نمی‌دهد.»

فالح فیاض، رئیس یک گروه شبه‌نظامی عراقی تحت حمایت ایران، موسوم به حشد شعبی، روز یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ در مراسم تشییع جنازه اعضای کشته شده این گروه در حملات اخیر ایالات متحده، خواهان «خروج» نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا از عراق شد.

آقای فیاض در مراسم خاکسپاری کشته‌شدگان حشد شعبی که در بغداد برگزار شد، تایید کرد که ۱۶ تن از شبه‌نظامیان این گروه در این حملات کشته و ۳۶ تن دیگر زخمی شده‌اند.

او گفت: «آنها دفاتر اداری، یک بیمارستان (حشد) را هدف قرار دادند و به نیروهای وظیفه حافظ مرزها، حمله کردند.»

آقای فیاض همچنین به آمریکا هشدار داد که «هدف قرار دادن حشد شعبی بازی با آتش است.»

فرمانده حشد شعبی که اعضای آن عمدتاً شبه نظامیان طرفدار ایران هستند و چندی است در نیروهای امنیتی عراق ادغام شده‌اند، گفت: «ما از نخست‌وزیر می‌خواهیم که هر آنچه در توان دارد برای دفاع از حاکمیت و عزت عراق انجام دهد. و این تنها با خروج همه نیروهای ائتلاف از عراق امکان پذیر است.»

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : العربیهٔ