یک سرباز اسرائیلی بر اثر «کابوس» به سوی هم‌زرمانش آتش گشود
یک سرباز اسرائیلی بر اثر «کابوس» به سوی هم‌زرمانش آتش گشود
ارتش اسرائیل: این سرباز به دلیل وضعیت پزشکی در حال حاضر تحت بازجویی قرار نخواهد گرفت
منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک سرباز اسرائیلی پس از بازگشت از درگیری‌ها در نوار غزه برای استراحت، در پی بیدار شدن از خواب بر اثر یک «کابوس» وحشتناک، به سوی همرزمانش در اتاق آتش گشود که منجر به مجروح شدن تعدادی از آنان شد.

به گزارش شبکه ۱۲ اسرائیل، در پی چند هفته عملیات زمینی و درگیری‌های خیابانی در غزه، بسیاری از سربازان اسرائیلی منطقه را ترک کردند تا در پایگاه‌های نزدیک جبهه استراحت کنند، اما یک «حادثه غیرمعمول» در یکی از اردوگاه‌های ارتش در عسقلان جنجال‌برانگیز شد.

در این گزارش آمده است که «یک سرباز از گردان ۸۹۰، شبانه وحشت زده از یک کابوس بیدار شد و به دیوار اتاقی که در آن خواب بود تیراندازی کرد و به طور تصادفی تعدادی از همرزمانش را مجروح کرد.» این سرباز بعد از آن برای دوره روان درمانی معرفی شده است.

تحقیقات پلیس نظامی متعاقبا در خصوص شرایط حادثه آغاز شده است. این در حالی است که ارتش اسرائیل تصمیم گرفت به دلیل وضعیت سلامتی این سرباز (در این مرحله) تحقیقاتی را انجام ندهد، مشروط بر اینکه این موضوع با بررسی و صلاحدید پزشکان انجام شود.

وضعیت سلامتی سرباز اسرائیلی

ارتش اسرائیل با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که این سرباز به دلیل وضعیت پزشکی در حال حاضر تحت بازجویی قرار نخواهد گرفت و تا زمانی که پزشکان وی اجازه انجام این کار را ندهند، تحقیقات از سر گرفته نخواهد شد.

شبکه «کان» اسرائیل به نقل از یک مقام نظامی که نامش فاش نشده، گزارش داد: «اگر حادثه در خانه سرباز رخ می‌داد، خسارت بسیار بیشتری به بار می‌آورد، به همین دلیل است که ارتش اسرائیل عجله نمی‌کند که سربازان را در زمان استراحت به منازلشان نروند و زیر نظر متخصصان در این روزهای سخت باشند.»

این حادثه در حالی رخ داد که هفته گذشته سربازان تیپ چتربازان با هدف «استراحت» پس از هفته‌ها درگیری در نوار غزه در داخل یک اردوگاه ارتش اسرائیل در عسقلان اقامت داشتند.

بمباران اسرائیل بر ساختمان مقابل بیمارستانی در خان یونس ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت

وزارت بهداشت غزه: ۱۸ نفر بر اثر بمباران اسرائیل بر ساختمان مسکونی روبروی بیمارستان الامل در خان یونس کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از درگیری‌های شدید در مرکز نوار غزه و همزمان با تلاش نیروهای اسرائیلی برای پیشروی در یورش زمینی‌، چهارشنبه ۶ دی، ارتش اسرائیل جنوب نوار را هدف بمباران خود قرار داد.

سازمان هلال احمر فلسطین، چهارشنبه، از کشته و زخمی شدن دهها نفر در نتیجه بمباران اسرائیل بر یک ساختمان مسکونی در خان یونس در جنوب نوار غزه خبر داد.

هلال احمر فلسطین در بیانیه‌ای کوتاه گفت که ساختمان مسکونی بمباران شده در مقابل بیمارستان «الامل» وابسته به این سازمان واقع است.

وزارت بهداشت غزه، به نوبه خود تایید کرد که ۱۸ نفر بر اثر بمباران اسرائیل بر این ساختمان مسکونی که روبروی این بیمارستان در خان یونس واقع است، کشته شدند.

به گزارش شبکه تلویزیونی فلسطین، طی ساعات گذشته شهر خان یونس در جنوب نوار غزه شاهد درگیری‌های شدیدی بود که از شامگاه دوشنبه، ۲۶ فلسطینی در خان یونس، بزرگترین شهر جنوب این باریکه کشته شدند.

تشدید حملات اسرائیل به خان یونس

هلال احمر فلسطین همچنین اعلام کرد یک گلوله توپخانه اسرائیل به مقر این سازمان که هزاران آواره فلسطینی در محوطه آن در خان یونس پناه‌برده‌اند، اصابت کرده است.

در همین راستا، گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش «جهاد»، در بیانیه‌ای اعلام کرد که اعضای این گروه از صبح روز سه‌شنبه در خان یونس به شدت با نیروهای اسرائیلی درگیر هستند

ادامه یورش زمینی

اسرائیل که از ابتدای عملیات نظامی خود در نوار غزه یورش همه‌جانبه زمینی، هوایی و دریایی را علیه این باریکه آغاز کرده است، دو هفته پیش بار دیگر از ساکنان نوار غزه خواست منازل خود را در شمال و مرکز این باریکه ترک کنند و به سوی جنوب نوار غزه که حضور آوارگان پناهجوی فلسطینی در آن بسیار پرتراکم شده است، حرکت کنند.

با این وجود ادامه حملات و بمباران اسرائیل در جنوب نوار غزه در مجاورت مصر و از جمله در شهرهای خان یونس و رفح، تجمع‌های صدها هزار پناهجوی آواره فلسطینی که در سایه محاصره شدید با کمبود مواد غذایی، کمک‌های پزشکی و شیوع برخی بیماری‌ها در چادرها و مراکز سرپناهی مواجه هستند را هدف قرار می‌دهد.

از آغاز جنگ تاکنون سازمان ملل متحد بارها نسبت به وضعیت انسانی فاجعه‌آمیز در نتیجه حملات و بمباران شدید اسرائیل که آوارگان فلسطینی بی‌سرپناه را در جنوب نوار غزه با ناامنی و خطرات شدیدی مواجه می‌سازد، هشدار داده است.

نبردهای سنگین در خان‌یونس؛ تاکید اسرائیل بر حمله به ۱۰۰ هدف مرتبط با حماس

هلال احمر فلسطین از حملات توپخانه‌ای اسرائیل به مقر این مرکز که دربردارنده هزاران آواره در خان یونس است، خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در راستای خسارات جانی بالای فلسطینی‌ها در نوار غزه در نتیجه جنگ جاری از هفتم اکتبر گذشته، شهر خان‌یونس در جنوب نوار غزه سه‌شنبه ۵ دی شاهد درگیری‌های شدید است.
بر اساس گزارش تلویزیون فلسطین، از شامگاه دوشنبه ۴ دی، ۲۶ فلسطینی در خان‌یونس، بزرگترین شهر جنوب نوار غزه، کشته شدند.

هم‌زمان، هلال احمر فلسطین اعلام کرد که توپخانه اسرائیل، مقر این مرکز را که دربردارنده هزاران آواره در خان یونس است، هدف قرار داد.
«گردان‌های قدس»، شاخه نظامی جنبش جهاد نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که عوامل این گروه از صبح سه‌شنبه وارد «درگیری‌های شدید» در خان‌یونس شده‌اند.
این در حالی است که ارتش اسرائیل اعلام کرد، ۱۰۰ هدف متعلق به جنبش حماس در جنوب نوار غزه را هدف حملات هوایی تهاجمی قرار داده است.
ارتش اسرائیل امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که منافذ تونل‌ها و زیرساخت‌های متعلق به حماس را هدف قرار داده و نیروهای زمینی با پشتیبانی جنگنده‌ها در حال نبرد مستمر در جبالیا و خان‌یونس هستند.
نیروهای اسرائیلی پس از فراخوان اهالی منطقه پرجمعیت شمال و مرکز غزه به ترک منازل خود، دو هفته پیش حمله زمینی به جنوب غزه را آغاز کردند.
سازمان ملل متحد پیشتر بارها نسبت به وضعیت تراژیک آوارگان جنوب غزه که با خطرات زیادی در نتیجه حملات و بمباران‌های سنگین اسرائیل روبرو هستند، هشدار داده و تاکید کرد که دیگر هیچ مکان امنی برای پناه‌دهی به این آوارگان وجود ندارد.

نظام «گولانی» اسرائیل پس خسارات سنگین از غزه عقب‌نشینی کرد

مرگ سرباز اسرائیلی بر اثر ‘آتش خودی’ در مرز غزه

سربازان اسرائیلی
توضیح تصویر، طی هفته های اخیر تنش در مرز غزه با اسرائیل افزایش یافته است

ارتش اسرائیل می گوید در عملیاتی علیه پیکارجویان فلسطینی در نزدیکی مرز غزه، به اشتباه، یک نظامی خود را کشته و چهار نفر دیگر از نیروهایش را زخمی کرده است.

بر اساس تحقیقات مقدماتی، گروهی از فلسطینیان که قصد داشتند در نزدیکی حصار مرزی نوار غزه مواد منفجره کار بگذارند، هدف آتش خمپاره یک واحد اسرائیلی قرار گرفتند.

رسانه های اسرائیل به نقل از ارتش این کشور می نویسند، یکی از خمپاره ها به جای اصابت به هدف، در نزدیکی گروهی از سربازان اسرائیلی فرود آمد.

در این واقعه یک سرباز ۲۰ ساله کشته و چهار نظامی دیگر زخمی شدند.

ارتش اسرائیل در حال بررسی علت اصلی وقوع این حادثه است.

از تعداد تلفات احتمالی فلسطینیان خبری در دست نیست.

طی هفته های اخیر تنش در مرز غزه با اسرائیل افزایش یافته و تبادل آتش ارتش این کشور با گروه های فلسطینی فعال در غزه شدت گرفته است.

ارتش اسرائیل همچنین روز جمعه از این که در عملیات دستگیری اعضای گروه حماس در کرانه باختری رود اردن، “اشتباهی” یک مرد فلسطینی را کشته ابراز تاسف کرد.

یکی از سخنگویان این ارتش گفت هیچ مدرکی در دست نیست که نشان دهد قربانی، که ۶۷ ساله بوده، با آنچه ارتش اسرائیل اقدامات تروریستی می داند، مرتبط بوده است.

منزل عمر القواسمی در شهر الخلیل، همجوار منزل یکی از اعضای حماس بود که ارتش اسرائیل سعی در دستگیری او داشت.

او در یورش پیش از سحرگاه جمعه سربازان اسرائیلی در خواب به ضرب گلوله کشته شد.

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : العربیة