افزایش حملات جبهه‌های ضد طالبان در ولایات مختلف خراسان آریا
افزایش حملات جبهه‌های ضد طالبان در ولایات مختلف خراسان آریا
جبهه مقاومت ملی با نشر گزارشی ادعا کرد که نیروهای این جبهه در شش ماه گذشته 128 عضو طالبان را کشته‌ و 110 عضو دیگر این گروه را زخمی کرده‌ است.
منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جبهه مقاومت ملی افغانستان با نشر گزارشی ادعا کرد که نیروهای این جبهه در شش ماه گذشته ۱۲۸ عضو طالبان را کشته‌ و ۱۱۰ عضو دیگر این گروه را زخمی کرده‌ است.
جبهه مقاومت ملی در این گزارش که یکشنبه ۱۰ جدی (دی) نشر شد، نوشت که این جبهه طی شش ماه گذشته، ۹۰ عملیات‌ نظامی در ۱۲ ولایت (استان) این کشور راه‌اندازی کرده است.

بر اساس این گزارش، در این حملات بیش از ۱۰ تن از فرماندهان و افراد کلیدی طالبان نیز کشته شده‌اند.

در این گزارش آمده است، بیشتر این عملیات‌ در ولایت‌های کابل، تخار، پروان، کاپیسا، بغلان، بدخشان، لغمان و نورستان راه‌اندازی شده است.

در شش ماه گذشته ۱۳ عضو جبهه مقاومت ملی نیز در درگیری با طالبان کشته و پنج تن دیگرشان زخمی شده‌اند.

در همین حال، جبهه آزادی افغانستان نیز از اعلام کرد که طی سال ۲۰۲۳ حدود ۷۴ بار به نیروهای طالبان حمله کرده و این حمله‌ها در ولایات کابل، قندهار، بلخ، پنجشیر، کاپیسا، پروان، تخار، بدخشان، لغمان، قندوز، سمنگان، هلمند و ارزگان صورت گرفته است.

هر دو جبهه آزادی و جبهه مقاومت متشکل از نیروهای امنیتی و دفاعی دولت سابق افغانستان است که پس از به قدرت رسیدن طالبان در اوت ۲۰۲۱ در افغانستان تاکنون، علیه این گروه می‌جنگند.

بر اساس اعلامیه‌های این دو جبهه، حملات آنها به اعضای طالبان اخیرا افزایش یافته است.

طالبان تا کنون در این مورد ابراز نظری نکرده‌ است.

Dec 31 / 2023- ۱۴۰۲ دی / جدی ۱۰

ادعای جبهه مقاومت ملی: در شش ماه گذشته ۱۲۸ جنگ‌جوی طالبان را کشتیم

۸صبح، کابل: جبهه مقاومت ملی افغانستان ادعا کرده است که نیروهای این جبهه در شش ماه گذشته ۱۲۸ جنگ‌جوی طالبان را در کشور کشته‌ و ۱۱۰ تن دیگرشان را زخمی کرده‌اند.

این جبهه روز یک‌شنبه، ۱۰ جدی، با نشر گزارشی گفته است که این تعداد از جنگ‌جویان طالبان در پی ۹۰ عملیات‌ نظامی نیروهای جبهه مقاومت ملی در ۱۲ ولایت کشور کشته شده‌اند.

در گزارش آمده است که در این حملات بیش از ۱۰ تن از فرماندهان و سرکرده‌های طالبان نیز کشته شده‌اند.

براساس این گزارش، در پی این حملات شماری از وسایط نظامی طالبان نیز تخریب و «ده‌ها میل» اسلحه‌های مختلف‌النوع به‌دست نیروهای جبهه مقاومت ملی  افتاده است.

جبهه مقاومت ملی افزوده است که نیروهای این جبهه در شش ماه چهار عضو طالبان را نیز اسیر گرفته و با آن‌ها «براساس اصول و قواعد بشردوستانه جنگی» برخورد کرده‌اند.

افزون بر این، در شش ماه گذشته ۱۳ عضو نیروهای جبهه مقاومت ملی به‌شمول دو فرمانده ارشد این جبهه در پی درگیری‌ها با طالبان کشته و پنج تن دیگرشان زخمی شده‌اند.

به گفته جبهه مقاومت ملی، بیشتر این عملیات‌ها در ولایت‌های کابل، تخار، پروان، کاپیسا، بغلان، بدخشان، لغمان و نورستان راه‌اندازی شده است.

طالبان تا کنون در این مورد ابراز نظری نکرده‌اند.

در ماه‌های اخیر حملات جبهه‌های مسلح ضد طالبان بر مواضع این گروه در بخش‌های مختلف کشور افزایش یافته است.

درتازه ترین مورد، نیروهای جبهه مقاومت ملی شنبه‌شب، ۹ جدی، بالای یک قرارگاه طالبان در منطقه «پل ملاحبیب» از مربوطات ولسوالی سیدخیل ولایت پروان حمله کردند.

جبهه مقاومت ملی» می‌‌گوید که به یک مرکز نظامی طالبان در مرکز خراسان آریا در پلچرخی حمله مسلحانه کرده است

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : العربیه / ۸ صبح