امنیت به سراج الدین  رفتن به حج اجازه سفر داد
امنیت به سراج الدین  رفتن به حج اجازه سفر داد
کمیته تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل روز پنجشنبه معافیت‌ ممنوعیت سفر را برای سراج‌الدین حقانی، مولوی عبدالکبیر، عبدالحق وثیق و نور محمد ثاقب تایید کرد.

 

KABR : دولت های ملت های که رهبران شان خائین بود مثل باد تغییر می کنند یک گروی مزدور آرزو های ملت را با خود می برد گروی وحشی دیگر به ادامه همان اهداف به چهره اسلام به خیانت و تجاوز به کار خود ادامه می دهد

 

این کمیته گفت علت معافیت، سفر این مقام‌ها به عربستان برای انجام مراسم حج است.

کمیته تحریم‌های سازمان ملل گفت که روز چهارشنبه، ۱۶ جوزا معافیت سفر برای وزیر داخله، معاون سیاسی ریاست‌الوزرا، وزیر حج و اوقاف و رئیس استخبارات طالبان را تایید کرد.کمیته تحریم‌های سازمان ملل گفت که روز چهارشنبه، ۱۶ جوزا معافیت سفر برای وزیر داخله، معاون سیاسی ریاست‌الوزرا، وزیر حج و اوقاف و رئیس استخبارات طالبان را تایید کرد.

پیش از این امریکا از کشورها خواسته بود که ممنوعیت سفر مقام‌های طالبان را که در فهرست تحریم های شورای امنیت هستند، رعایت کنند.

متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه امریکا روز گذشته گفت که حکومت‌ها باید برای سفر این مقام‌های طالبان مجوز دریافت کنند و به این روند احترام بگذارند.

به‌رغم ممنوعیت معافیت سفر برای برخی مقامات ارشد طالبان، وزیر داخله طالبان روز سه‌شنبه طی سفر رسمی به ابوظبی رفت و با مقامات بلندپایه اماراتی، از جمله رئیس دولت امارات متحده، در ابوظبی ملاقات کرد.

عفو بین‌الملل شلاق زدن ۶۳ نفر در سرپل را غیرانسانی خواند

1f62d39a 9ffe 445c 9f3e 9c85af8a8428

 

 

 

عفو بین‌الملل اعلام کرد که شلاق زدن ۶۳ نفر به شمول ۱۵ زن در ورزشگاهی در سرپل تکان‌دهنده، غیرانسانی و نقض قوانین بین‌المللی است.

این سازمان حقوق بشری روز پنجشنبه، ۱۷ جواز، در یادداشتی در اکس از طالبان خواست مجازات شلاق زدن را فورا متوقف کند.

دفتر حقوق بشر سازمان ملل نیز روز چهارشنبه، ۱۶ جوزا، گفته بود که مجازات بدنی مانند شلاق زدن، نقض کرامت انسانی و تعهدات بین‌المللی  خراسان آریا  است.

طالبان روز سه‌شنبه اعلام کرد که در ورزشگاه مرکزی ولایت سرپل ۶۳ نفر را در ملاء عام شلاق زده است.

دادگاه عالی طالبان اتهامات این افراد را سرقت و روابط جنسی خارج از ازدواج اعلام کرد.

 

یوناما: امدادرسانی کافی نیست، کمک‌های اساسی شود

 

طالبان به نقل از مارکوس پوتزل، معاون یوناما نوشت که ارائه کمک‌های بشردوستانه به خراسان بزرگ آریا  کافی نیست بلکه باید کارهای اساسی در کشور انجام شود.

معاون رئیس الوزرای طالبان به پوتزل گفت نهادهای امدادسان «در زمینه عملی ساختن پروژه‌های بزرگ مانند تاپی، تاپ، افغان ترانس» همکاری کنند.

صفحه ارگ طالبان روز پنجشنبه درباره دیدار معاون اداری ریاست‌الورزای طالبان با معاون نماینده ویژه سرمنشی سازمان ملل در امور افغانستان نوشته است.

به گفته طالبان، مارکوس پوتزل نسبت به تداوم کمک‌های بشردوستانه به سیلاب‌زدگان در ولایات مختلف خراسان آریا  و مهاجران عودت‌کننده اطمینان داده است.

عبدالسلام حنفی از نهادهای امدادرسان خواست تا بخاطر جلوگیری از مهاجرت جوانان، همکاری لازم را در زمینه عملی ساختن پروژه‌های بزرگ مانند تاپی، تاپ، افغان‌ ترانس و کشت بدیل مواد مخدر به دهقانان انجام دهند.

کمک‌های کشورهای کمک دهنده تنها به حمایت از موسسات امدادرسان محدود است. این کشورها از ارایه کمک‌های عمرانی خودداری ورزیده، چون به علت سیاست‌های طالبان و روابط آن با گروه های تروریستی، حکومت این گروه را در افغانستان به رسمیت نمی‌شناسند.

50337dae 957b 4542 87a9 18aa5246b77d

4be9f9a1 4470 44bf B4d6 0eec6f98191b

فضلی به‌عنوان پزشک خانواده در سوئد مشغول به کار است

10c6695a E13c 4c4c 8da5 A2af6023eab0

رهای انس حقانی از زندان دولت قبلی

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : اینترنشنال