انفجار و تیراندازی در شهر مزار شریف و حمله جبهه مقاومت بر طالبان
انفجار و تیراندازی در شهر مزار شریف و حمله جبهه مقاومت بر طالبان
برخی از باشندگان شهر مزارشریف، مرکز ولایت بلخ از وقوع دست‌کم دو انفجار و درگیری مسلحانه در مربوطات این شهر خبر می‌دهند.
برخی از باشندگان شهر مزارشریف، مرکز ولایت بلخ از وقوع دست‌کم دو انفجار و درگیری مسلحانه در مربوطات این شهر خبر می‌دهند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از اطلاعات روز، برخی باشندگان مزارشریف گفتند، که نزدیکای ساعت ۱۱:۲۰ دقیقه‌ی امشب (پنج‌شنبه، ۱۸ عقرب) صدای انفجارهای پی‌هم را شنیده‌اند.

بلخ - اسپوتنیک افغانستان , 1920, 07.09.2023

به‌گفته‌ی آنان، به دنبال انفجار، صدای درگیری مسلحانه را نیز شنیده‌اند و گشت‌وگذار موترهای پولیس گروه طالبان و آمبولانس‌ها را نیز شاهد بوده‌اند.
هرچند محل دقیق وقوع انفجار هنوز مشخص نشده، اما برخی از باشندگان مزارشریف می‌گویند، که این رویداد در استقامت شرقی این شهر، جایی که پیش از این ریاست امنیت ملی قرار داشت، رخ داده است.
هنوز از نوعیت انفجار و میزان تلفات و خسارات احتمالی آن گزارش نشده است. مسئولان امنیتی طالبان در بلخ تا اکنون در این باره به رسانه‌ها چیزی نگفته‌اند.

زخمی شدن ۱۳ تن در انفجاری در فابریکه‌ کود و برق مزار شر٫۲۰۲۳

یورش جنگنده های اسرائیلی بر سنگرهای نیروهای مسلح سوریه

Dmitri Polyanski, arxiv şəkli - اسپوتنیک افغانستان , 1920, 01.03.2023

کولیت در یک نشست توجیهی گفت: “۸ نوامبر از ساعت ۲۲:۴۹ تا ۲۳:۰۰ شش فروند جنگنده تاکتیکی اف-۱۶ نیروی هوایی اسرائیل از حریم هوایی لبنان و بلندی های جولان اشغالی سنگرهای نیروهای مسلح جمهوری عربی سوریه را مورد حمله هوایی قرار دادند. در استان های دمشق و السویداء. تلفات جانی نداشت”.
پیشتر وزارت دفاع سوریه گزارش داده بود، که اسرائیل به سنگرهای نظامی در جنوب سوریه حملات هوایی انجام داده و خسارات مادی برجای گذاشته است.

کشته و زخمی شدن دو جنگجوی گروه طالبان از سوی نیروهای جبهه مقاومت ملی در کاپیسا + ویدیو

 

جبهه مقاومت ملی از یورش چریکی نیروهایش بر یک پاسگاه طالبان در ولایت کاپیسا خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، حامد سیفی یکی از فرماندهان جبهه مقاومت ملی در برگه ای ایکس خود نوشت: ” نیروهای چریکی جبهه مقاومت ملی بر یک پاسگاه طالبان در مرکز ولایت کاپیسا حمله کرده و به طالبان تلفات وارد کرده اند”

.

این فرمانده جبهه مقاومت ملی و نظامی پیشین خراسان آریا ، در ادامه افزوده است: ” نیروهای جبهه مقاومت ملی نیمه‌های شب گذشته بر یک پاسگاه گروه طالبان در منطقه خواجه بلند از مربوطات مرکز ولایت کاپیسا حمله کرده اند که در نتیجه ۱ طالب کشته و ۱ طالب دیگر زخمی شده است”.
او در ادامه افزوده است: “پس از حمله، نیروهای جبهه مقاومت ملی بدون هیچ آسیبی از محل بیرون شده اند”.
در پایان او افزوده است، که در دو ماه پسین بیشترین حملات نیروهای جبهه مقاومت ملی بر پایگاه‌ها و پاسگاه‌های گروه طالبان در ولایت کاپیسا انجام شده که به افراد این گروه تلفات سنگین وارد شده است.
یادآوری می کنیم، که در ماه های پسین یورش نیروهای جبهه مقاومت و جبهه آزادی بر جنگجویان گروه طالبان افزایش پیدا کرده و بیش از دو صد تن از جنگجویان گروه طالبان در این یورش های کشته و زخمی شده اند.
  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : Sputnik