ایران از «احتمال تجدیدنظر در سیاست‌های هسته‌ ای در مقابل اسرائیل
ایران از «احتمال تجدیدنظر در سیاست‌های هسته‌ ای در مقابل اسرائیل
در واکنش به احتمال هدف‌ قرار گرفتن مراکز هسته‌ای ایران پس از افزایش‌ تنش‌ها در منطقه، احمد حق‌طلب، فرمانده سپاه حفاظت و امنیت مراکز هسته‌ای این کشور اعلام کرد،

 

 

در واکنش به احتمال هدف‌ قرار گرفتن مراکز هسته‌ای ایران پس از افزایش‌ تنش‌ها در منطقه، احمد حق‌طلب، فرمانده سپاه حفاظت و امنیت مراکز هسته‌ای این کشور اعلام کرد، اگر اسرائیل از تهدید حمله به مراکز هسته‌ای برای فشار به ایران استفاده کند، جمهوری اسلامی ممکن است در سیاست‌های هسته‌ای خود «تجدیدنظر» کند.

به گزارش «ایسنا»، حق‌طلب تهدید کرد اگر اسرائیل تاسیسات اتمی ایران را هدف قرار دهد،‌ تهران مراکز هسته‌ای اسرائیل را «نابود» می‌کند.به گزارش «ایسنا»، حق‌طلب تهدید کرد اگر اسرائیل تاسیسات اتمی ایران را هدف قرار دهد،‌ تهران مراکز هسته‌ای اسرائیل را «نابود» می‌کند.

در:

این فرمانده سپاه ادعا کرد ایران اطلاعات لازم برای شناسایی و هدف‌‌ قرار دادن مراکز هسته‌ای اسرائیل را در اختیار دارد.

او ضمن اشاره به «آمادگی کامل نیروهای مسلح» جمهوری اسلامی گفت:‌ «دست‌ها روی ماشه شلیک موشک‌های قدرتمند برای نابودی اهداف مشخص شده است.»

رسانه‌های غربی پیشتر به نقل از مقام‌های اسرائیلی خبر داده بودند حمله به مراکز هسته‌ای ایران یکی از گزینه‌های کابینه جنگ اسرائیل برای پاسخ به حمله انتقام‌جویانه سپاه پاسداران است.

پس از حمله تل‌آویو به ساختمان کنسولگری تهران در دمشق، که منجر به کشته‌شدن محمدرضا زاهدی از فرماندهان نیروی قدس سپاه پاسداران شد، تنش بی‌سابقه میان ایران و اسرائیل افزایش یافته است.

طی روزهای گذشته، محافل سیاسی و نظامی اسرائیل شاهد گفت‌وگوهای متعددی درباره ماهیت و زمان پاسخ به ایران بوده است. شماری از مقام‌های اسرائیلی خواستار پاسخ مستقیم، فوری و بی‌درنگ به ایران و شماری دیگر خواهان خویشتن‌داری تل‌آویو بوده‌اند.

بمباران اسرائیل بر مواضع حزب‌الله در پی زخمی شدن 14 سرباز اسرائیلی در الجلیل اعلی

ارتش اسرائیل حال 6 تن از سربازان زخمی آن در حملات از جنوب لبنان را وخیم گزارش کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
3 دقيقه(Reading time)

به‌دنبال حمله موشکی به یک ساختمان نظامی در منطقه «عرب العرامشه» در الجلیل اعلی ارتش اسرائیل اعلام کرد که یک مجتمع نظامی متعلق به گروه شبه‌نظامی حزب‌الله را در جنوب لبنان بمباران کرده است.

ارتش اسرائیل چهارشنبه بیست و نهم فروردین ضمن تایید زخمی شدن 14 سرباز اسرائیلی در حمله موشکی بر الجلیل اعلی حال 6 تن از سربازان زخمی در این حمله را وخیم اعلام کرد.

پیش از آن و در همین راستا رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که در حمله پهپادی از جنوب لبنان به ساختمان نظامی در منطقه «عرب العرامشه» در شمال اسرائیل، 18 سرباز ارتش این کشور زخمی شدند که حال 3 نفر از آنها وخیم است.

در ادامه تشدید تنش‌ها در مرز لبنان و اسرائیل، ارتش اسرائیل چهارشنبه خبر داد که یک مجتمع نظامی حزب الله در شهرک «عیتا الشعب» در جنوب لبنان را در حملات هدف گرفته است.

به گفته سخنگوی ارتش اسرائیل در واکنش به هدف گرفته شدن منطقه «عرب العرامشه» در الجلیل اعلی، ارتش اسرائیل به مبدأ انجام این حملات پاسخ داده است.

تلویزیون رسمی اسرائیل، ساعات اولیه چهارشنبه به نقل از اورژانس این کشور گزارش داد که بر اثر مورد اصابت قرار گرفتن یک ساختمان در عرب العرامشه در شمال اسرائیل، 6 نفر زخمی شدند که حال یکی از آن‌ها وخیم است.

Screenshot

Screenshot

این شبکه اسرائیلی جزئیات بیشتری در این خصوص ارائه نکرد، اما رسانه‌های محلی تایید کردند که 5 فروند موشک به حریم هوایی «الجلیل غربی» نفوذ کرده که یکی از آن‌ها در منطقه عرب العرامشه سقوط کرده است.

این عملیات پس از آن صورت گرفت که حزب‌الله لبنان ساعات بامداد چهارشنبه اعلام کرد که طی 5 عملیات با موشک‌های هدایت شونده پایگاه‌های نظامی در شمال اسرائیل از جمله واحد کنترل هوایی در پایگاه «میرون» را هدف گرفته و تجهیزات این پایگاه‌ها را منهدم کرده است.

این تشدید تنش‌ها چند ساعت پس از اعلام خبر کشته شدن 3 تن از اعضای حزب الله لبنان از جمله یکی از فرماندهان ارشد این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در حملات اسرائیل به جنوب لبنان در روز سه‌شنبه رخ داد.

ارتش اسرائیل با نشر ویدیویی طی بیانیه‌ای در این‌باره اعلام کرده است که یک جت جنگنده آن «اسماعیل یوسف باز»، یکی از فرماندهان منطقه ساحلی حزب‌الله را با هدف گرفتن خودروی او در منطقه «عین بعال» در جنوب لبنان کشته است.

در بیانیه ارتش اسرائیل گفته شده که اسماعیل باز «در تدارک و طرح‌ریزی شلیک راکت‌ها و موشک‌های ضدتانک از منطقه ساحلی لبنان به سوی اسرائیل نقش داشته است.»

 

فرمانده نیروی زمینی سپاه در سخنانی در مراسم بزرگداشت قاسم سلیمانی، آمریکا و اسرائيل را به “ضربات سنگین” تهدید کرد و گفت، اگر همه سران آمریکا هم کشته شوند، انتقام خون” سلیمانی گرفته نخواهد شد.     ۱۴۰۱ فروردین ۲۴, چهارشنبه     محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران روز چهارشنبه (۲۴ فروردین) در حاشیه مراسمی برای ادای احترام به قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی برون‌مرزی سپاه، با اشاره به کشته شدن او در حمله پهپادی آمریکا گفت، جمهوری اسلامی باید “با شیوه‌های دیگر انتقام خون” او را بگیرد.

قاسم سیلمانی دی‌ماه سال ۱۳۹۸ در حمله پهپادی آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد کشته شد.

جمهوری اسلامی که پس از کشته قاسم سلیمانی وعده “انتقام سخت” داده بود، دو پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق، از جمله عین‌الاسد، در استان37ab0858 6865 4466 A51c 6c633f63014b 6bb18e91 8cf3 4674 A166 4fb6ed69a578 09c797c7 455e 410f 8d7f 93b45c9e225c 4377c038 7783 4b4d 8252 687b084057c0 F9e07fdc 7559 41da 9459 4a340f0024f2 2e2d1f4d Db61 49fc B03a 8fb27f339b41 انبار را هدف قرار داد.

برخی رسانه‌های ایران، از جمله خبرگزاری فارس در آن زمان از کشته شدن ده‌ها نظامی آمریکایی در این حمله خبر دادند اما وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که هیچ‌‌کدام از نیروهای آمریکایی در این حمله کشته نشدند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران در سخنان امروز خود گفت که ایران پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، “ضربات بسیار سنگین و کوبنده‌ای” به اسرائيل و آمریکا وارد کرده است. محمد پاکپور تأکید کرد که “اگر همه سران آمریکا هم کشته شوند”، این انتقام خون قاسم سلیمانی نخواهد بود.

این فرمانده سپاه افزود، در این مدت ایران چنان قدرت خود را افزایش داده که “دشمنان دیگر توان و قدرت آن را ندارند که اقدامی علیه جمهوری اسلامی” انجام دهند.

سپاه پاسداران اسفندماه گذشته، همزمان با سالروز تولد قاسم سلیمانی، اربیل در اقلیم کردستان عراق را هدف حملات موشکی خود قرار داد و اعلام کرد، به “مقر جاسوسی” اسرائیل حمله کرده است.

سپاه برای این ادعا اسنادی ارائه نکرد و مقام‌های کردستان و دولت عراق نیز با رد ادعای ایران وجود چنین مقری در این منطقه را رد کردند.

حمله به اقلیم کردستان با محکومیت عراق و آمریکا روبرو شد. وزارت خارجه عراق برای نشان دادن اعتراض خود سفیر ایران در بغداد را احضار کرد.

مصطفی کاظمی، نخست‌وزیر عراق نیز این حمله را “تهاجم به امنیت مردم” کشورش نامید.

 

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : العربیهٔ / ایورو نیوز