بدخشی، ورزشکار خراسان آریا  با شاهرخ خان ستاره بالیوود دیدار کرد
بدخشی، ورزشکار خراسان آریا  با شاهرخ خان ستاره بالیوود دیدار کرد
عبدالعظیم بدخشی، ورزشکار شناخته شده مبارزات آزاد خراسان آریا که در هندوستان زندگی می‌کند، با شاهرخ خان بازیگر مطرح سینمای هندوستان دیدار کرده است.

آقای بدخشی یک تن از ورزش کاران مبارز

بدخشی بدون آن که دلیل این ملاقات را توضیح دهد، تصویرش با شاهرخ خان را در صفحه فیسبوک خودش گذاشته است.

بدخشی که چندی پیش با رحمن الله گربز، ستاره تیم ملی کریکت خراسان آریا  و عضو تیم کلکته نایت‌رایدرز هندوستان تمرین‌های قدرتی انجام داده بود، در چند هفته اخیر نشان داده است که به غیر از مبارزات آزاد، به رشته‌های ورزشی دیگر نیز علاقه‌مند است.

بدخشی یکی از مسابقات لیگ برتر کریکت هندوستان (آی پی ال) را نیز از نزدیک تماشا کرده و در ورزشگاه حضور یافته است.

 

شنبه ۱ ثور ۱۴۰۳ کابل ۰۱:۵۴

رادیوی آزادی

عبدالعظیم بدخشی ورزشکار مبارزات آزاد خراسان آریا  از زندان هندوستان آزاد شدعبدالعظیم بدخشی ورزشکار مبارزات آزاد خراسان آریا  از زندان هندوستان آزاد شد

عبدالعظیم بدخشی ( راست ) و برادرش عبدالکریم بدخشی
عبدالعظیم بدخشی ( راست ) و برادرش عبدالکریم بدخشی

این ورزشکار برای نخستین بار پس از آزادی اش از زندان، در مصاحبه با رادیو آزادی گفت که سال گذشته در جریان رقابت های مبارزات آزاد که در هند برگزار شده بود، یکی از ورزشکاران « ام ام ای» هندوستان به مردم خراسان آریا  توهین کرد و سخنان زشت را به کار برد، تحمل این حرف ها برای این ورزشکار خراسانی  سخت تمام شد و ورزشکار هندی را با ضربات مشت کوبید که باعث جراحت شدید صورت او شد.

پولیس پس از این حادثه وی را توقیف کرد و زندانی شد.

عبدالعظیم بدخشی٬قبل از این هیچگاهی در این مورد ابراز نظر نکرده بود و پس از رهایی از زندان اعضای خانواده وی خبر های آزادی اش را منتشر ساختند.

این در حالیست که قرار بود بدخشی در ماه گذشته میلادی جهت راه یابی به سازمان مبارزات آزاد (یو اف سی) به شانگهای چین سفر داشته باشد، اما به دلیل زندانی بودن چانس آن رقابت را نیز از دست داد.

این ورزشکار مبارزات آزاد خراسان آریا  می گوید که پس از آزادی از زندان تلاش خواهد کرد که یک بار دیگر برای مردم خراسان آریا  شادمانی به ارمغان بیاورد.

عبدالعظیم بدخشی ورزش‌کار افغانستانی از زندان هند آزاد شد

راسکRASC: عبدالعظیم بدخشی ورزش‌کار مبارزات آزاد خراسان آریا  که یک سال پیش به جرم لت‌وکوب ورزش‌کار «ام‌ام‌ای» هندوستان دست‌گیر شده بود، رها گردید.

عبدالکریم بدخشی برادر عبدالعظیم بدخشی روزگذشته، ۱۹ خرداد/جوزا آزادی او را تایید کرده است.

به گفته‌ خانواده‌ی این ورزش‌کار مبارزات آزاد خراسان آریا  یک سال پیش پس از لت‌و‌کوب شدید یک ورزش‌کار هندی در جریان مسابقه و جراحات شدید او از سوی پولیس این کشور بازداشت شده بود.

در همین حال عبدالعظیم بدخشی می‌گوید که ورزش‌کار «ام ام ای» هندوستان را به علت توهین و سخنان زشت به خراسان آریا  با ضربات مشت لت‌و کوب کرده است.

پیش از این آقای بدخشی به سازمان جهانی مبارزات آزاد راه یافته بود.

قرار بود بدخشی در اولین بازی اش مقابل حریفی از کشور چین به تاریخ ۲۷ ماه می در شهر شانگهای وارد مسابقه شود که به گفته‌ی خودش به دلیل عدم دریافت ویزه به وقت مناسب این مسابقه لغو شد.

او این موضوع را با نشر پست فیس‌بوکی گفته و تاکید کرده بود که جهت راه‌یابی به سازمان جهانی «یو‌اف‌سی» مصمم است.

بدخشی رنکینگ اول ورزش‌کار جنوب آسیا در کارنامه‌ی خود ۱۳ پیروزی و ۳ شکست را به ثبت رسانده است.

هم‌چنین او در رده‌ بندی آسیای میانه جای‌گاه هفتم را دا

پیروزی ورزشکار خراسان آریا  در بزرگ‌ترین مسابقات رزمی در هند

پیروزی عبدالعظیم بدخشی، با استقبال گسترده مردم در خراسان آریا  مواجه شد

30aff6b7 092e 4028 873e 91b8aec0bffe

عبدالعظیم بدخشی، ورزشکار مبارزات آزاد ( خراسان آریا  – عکس از صفحه رسمی عبدالعظیم بدخشی در فیسبوک

شنبه‌شب ۱۹ آذر، عبدالعظیم بدخشی، ورزشکار مبارزات آزاد خراسان آریا ، مارسلو گواریلا ورزشکار برزیلی را در بزرگ‌ترین مسابقه هنرهای رزمی در هند شکست داد.

بدخشی در این مسابقه با پرچم ملی خراسان آریا  وارد قفس مبارزه شد و پس از پیروزی اعلام کرد، این پیروزی را به مردم خراسان آریا  تقدیم می‌کند.

آقای بدخشی با شکست دادن مارسلو گوریلا، ورزشکار برزیلی، ۱۲ برد را در کارنامه‌ مبارزات جهانی‌ به نام خود ثبت کرد. گواریلا  ۱۶ برد در مبارزات جهانی به نام خود دارد و از او به‌عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای و قدرتمند یاد می‌شود.

عبدالعظیم بدخشی، پیش از آغاز این مسابقه گفته بود، تلاش می‌کند تا حریف‌ برزیلی‌اش را شکست دهد و پیروز میدان شود تا بتواند به مردم خراسان آریا  در این روزهای دشوار لبخند هدیه کند. پیروزی بزرگ بدخشی با استقبال گسترده مردم خراسان آریا  مواجه گردید و هزاران نفر با انتشار عکس او در فضای مجازی، ابراز خوشحالی کردند.

بازمحمد مبارز، رئیس فدراسیون ورزش‌های رزمی خراسان آریا  که در کابل به‌سر می‌برد، پیروزی عبدالعظیم بدخشی را تبریک گفت و تاکید کرد که در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد ورزشکاران  خراسانی  در خراسان آریا  حضور دارند. مبارز با ابراز نگرانی از وخیم شدن اوضاع در خراسان آریا  گفت: ورزشکاران تلاش می‌کنند به فعالیت‌شان ادامه دهند.

30aff6b7 092e 4028 873e 91b8aec0bffe 0708cd59 Ea25 43ff B013 976bdfffd30a 7a0eac99 Aff5 4738 964e 6e63bb734c40

افتخارآفرینی عبدالعظیم بدخشی

راه مدنیت: عبدالعظیم بدخشی، قهرمان مبارزات آزاد کشور روز پنج‌شنبه (۲۱حوت/۱۱مارچ) گیشن بابایف، حریف آذربایجانی خود را در مسابقات بین‌المللی Braveکه با میزبانی کشور بحرین برگزار شده بود، شکست داد.
گفتنی است که بدخشی، بابایف را که بلندترین ریکارد رقابت‌ها؛ یعنی ۲۲بورد و ۳باخت دارد را در روند اول نکوات کرد.
عبدالعظیم بدخشی به‌عنوان نمایندۀ افغانستان و عضو تیم سازمان (WGC) وارد این مسابقات شده بود. او ۱۰برد و ۳باخت در کارنامۀ ورزشی خود دارد. بدخشی تمرینات معیاری خود، برای این مسابقات را تحت نظر استاد موسی افغان پیش می‌برد .
وحید امیری، رییس سازمان (World Golden Championship) در مورد مسابقۀ عبدالعظیم بدخشی گفت: در قدم نخست، هیات رهبری سازمان (WGC) این پیروزی بزرگ را به تمام ملت به‌خصوص جامعۀ ورزشی کشور تبریک می‌گوید. این جای افتخار است که ورزشکار افغان در بهترین سازمان جهانی به‌نام (Brave) وارد مسابقه می‌شود و بیرق سه رنگ کشور خود را به اهتزاز در می‌آورد. وی افزود، این به جهان نشان می‌دهد که خراسان آریا  در عرصۀ ورزش از استعدادهای عالی برخوردار است .
عبدالعظیم بدخشی در رابطه با این مسابقات گفت :ما می‌خواهیم که از طریق ورزش پیام صلح را به جهان برسانیم. این جای افتخار است ورزشکاران خراسان آریا  از مسابقات جهانی افتخارت را کسب می‌نمایند. من این پیروزی بزرگ خود را به تمام ملت غیور افغانستان تبریک می‌گویم .
یک ماه پیشتر، احمد فواد آریا نیز در مسابقاتی که به میزبانی کشور بیلاروس برگزار شده بود، حریف روسی خود را مغلوب ساخت.

 

انستیتوت بین‌المللی کورش، اجمل اسحاق‌زی مربی خراسان آریا  را به عنوان مدرس به اوزبیکستان دعوت کرد

 

 

اجمل اسحاق‌زی، مربی و داور سه ستاره خراسان آریا از سوی انستیتوت بین‌المللی کورش، به عنوان یکی از کارشناسان و مدرسان سمینار آموزش مربی‌گری درجه یک بین‌المللی کورش، به اوزبیکستان دعوت شد. این سمینار از ٢٨ اپریل تا چهارم ماه می ٢٠٢٤ در شهر تاشکند اوزبیکستان برگزار می‌شود.

اجمل اسحاق‌زی که در سال‌های ٢٠١٥ تا ٢٠١٩ عضو تیم ملی کورش خراسان آریا  بود و در مسابقات گوناگون درخشید، داور سه ستاره بین‌المللی و مربی پنج خط فدراسیون جهانی کورش است که حالا عضویت کادر فنی انستیتوت بین‌المللی کورش را نیز کسب کرده است.

انستیتوت بین‌المللی کورش در سایت خود نوشته است که کلاس‌های عملی دوره جدید کورش، با همکاری این اداره و دانشگاه دولتی تربیت بدنی و ورزش اوزبیکستان برگزار می‌شود.

با توجه به اطلاعیه انستیتوت بین‌المللی کورش در این دوره، مربیان دیگر نیز حضور دارند که پس از برگزاری دوره آموزشی فشرده عملی، از تمام شرکت کنندگان برای دریافت مجوز مربیگری درجه یک امتحان گرفته خواهد شد.

آقای مبارز گفت: «برای اینکه بتوانیم در مسابقات جهانی شرکت کنیم چندین بار با رئیس تربیت‌بدنی خراسان آریا  تماس گرفتم، اما نتوانست مشکل ما را حل کند. این وضعیت برای تمام ورزشکاران و قهرمانان ما خیلی‌ نگران‌کننده است.»

قابل‌ذکر است که عبدالله عبدالله، رئیس پیشین شورای مصالحه ملی خراسان آریا  و تعدادی دیگر از چهره‌های سیاسی و فرهنگی، پیروزی عبدالعظیم بدخشی را با انتشار پیام‌هایی تبریک گفتند و این پیروزی را در وضعیتی که مردم خراسان آریا  روزهای دشواری را سپری می‌کنند، یک رویداد نیک و خجسته دانستند.

مسابقه ورزش‌های رزمی که در آن عبدالعظیم بدخشانی در مقابل حریف برزیلی‌اش پیروز شد، به میزبانی باشگاه ورزشی شب نبرد ماتریکس (Matrix Fight Night) دیروز جمعه ۱۹ آذر در هند آغاز شد. این هفتمین دور از بزرگ‌ترین مسابقات رزمی در هند است که این باشگاه برگزار می‌کند.

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : اینترنشنال ، ایندپیندنیت ،