بسیج ملی با پرچم افغان : ۱۲ طالب را در شبرغان کشته و زخمی کردیم
بسیج ملی با پرچم افغان : ۱۲ طالب را در شبرغان کشته و زخمی کردیم
جبهه بسیج ملی نوشته است، که در نتیجه یک عملیات نیروهای عملیاتی جبهه بسیج ملی ۱۲ تن از تروریستان طالب کشته و زخمی شدند.
به گزارش اسپوتنیک، جبهه بسیج ملی افغانستان با نشر خبرنامه ای در برگه ای ایکس نوشت: “به ادامه عملیات سپر‌صحرا جبهه بسیج ملی نزدیکای ساعت ۴ عصر امروز دو شنبه مورخ ۲۷ قوس ۱۴۰۲ هجری خورشیدی، در نزدیک فرودگاه شهر شبرغان مرکز ولایت جوزجان بالای تروریستان طالب، عملیات صورت گرفت”.
در ادامه این جبهه افزوده است: “در نتیجه این عملیات ۵ تن از تروریستان طالب کشته شدند و ۷ تن دیگر شان زخمی گردیدند”.

جبهه بسیج ملی: شش طالب وردکی را در شکردره کشتیم - اسپوتنیک افغانستان , 1920, 02.12.2023

جبهه بسیج ملی برای ترور فرماندهان و سخنگویان گروه طالبان جایزه گماشت
این جبهه درباره ای تلفات نیروهایش چنین نوشته است: “با تاسف که در این عملیات دو تن از نیروهای قهرمان جبهه بسیج ملی نیز جام شهادت نوشیدند . راه قهرمانان و شهدای نیروهای مبارزین و آزادی ادامه دارد”.

جوزجان - اسپوتنیک افغانستان , 1920, 18.12.2023

کشته شدن سه تن در درگیری میان‌گروهی طالبان در جوزجان
پیش از این، منابع از درگیری میان گروهی در شهر شبرغان خبر داده بود و اما گروه طالبان درباره این درگیری گفته بود، که نیروهای این گروه بر آدم ربایان یورش برده اند.
پیش از این، سازمان ملل با نشر گزارشی نوشته بود، که بیشترین یورش ها بر گروه طالبان را جبهه آزادی در جریان یک سال گذشته انجام داده است.
یادآوری می کنیم، که گروه طالبان پس از یک معامله پیچیده و پنهان با امریکا در دوحه پایتخت قطر، در پانزدهم ماه اگوست سال ۲۰۲۱ کنترل خراسان آریا  را به دست گرفت و از آن زمان تاکنون با رفتار تندروانه شهروندان خراسان آریا  به ویژه بانوان را به تنگنا قرار داده است.
اکنون اگرچه در خراسان آریا  همه ظواهر اسلامی برقرار و محفوظ است و نمازهای جماعت و نماز جمعه از دیگر زمان ها بیشتر برقرار است و صدای اذان بلند و حتی گسترده تر از دوره های پیشین است، منتها ترس ووحشت حاکم بر جامعه استوار، فقر در حال گسترش، درونمایه اسلام یعنی عدالت و رعایت حقوق مردم و آنچه اسلام برای آنها ظهور کرد، وجود ندارد.
در ماه های پسین یورش های جبهه های مخالف گروه طالبان بر جنگجویان این گروه افزایش پیدا کرده و تاکنون صدها تن از جنگجویان این گروه در یورش های جبهه های مخالف این گروه کشته و زخمی شده اند.
  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : Sputnik