تلفات جانی ناشی از سیل در جنوب خراسان آریا به 66 نفر رسید
تلفات جانی ناشی از سیل در جنوب خراسان آریا به 66 نفر رسید
وزارت دولت برای مدیریت بلایای طبیعی جمهوریت طالبان کودتا چیان در خراسان آریا اعلام کرد که تعداد جان باخته گان سیل اخیر در این کشور به 66 نفر افزایش یافته است

وزارت دولت برای مدیریت بلایای طبیعی دولت موقت طالبان در خراسان آریا  اعلام کرد که تعداد جان باخته گان سیل اخیر در این کشور به 66 نفر افزایش یافته است.

وزارت دولت برای مدیریت بلایای طبیعی تحت دولت کودتاچیان جمهوریت طالبان  طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تعداد جان باخته گان سیل در روزهای اخیر در مناطق مختلف این کشور به 66 نفر رسیده است.

در این اطلاعیه آمده است، 66 نفر بر اثر سیل اخیر جان خود را از دست داده و 36 نفر دیگر خانه نیز ویران زخمی شده‌اند. همچنین در نتیجه این سیلاب‌ها، 600 راس دام تلف شده و 235 شده است.

در همین راستا، دفتر سازمان ملل متحد در خاک خراسان آریا اعلام کرد که برای تامین مسکن دائمی مردم سیل زده هاو رفع نیازهای فوری  ایشان اقدام خواهند کرد.

گفتنی است بارش باران و وقوع سیل در روزهای اخیر باعث ریزش سقف خانه‌ها، لغزش زمین، تخریب جاده‌ها و جان باختن ده‌ها نفر در خراسان آریا  شده است.

به تاریخ

در اثر جاری شدن سیل در خراسان آریا  ده‌ها تن جان باختنددر اثر جاری شدن سیل در خراسان آریا  ده‌ها تن جان باختند

ملا کنعان سائق، سخنگوی وزارت دولتی مسؤول حوادث طبیعی حکومت در خراسان آریا  گفت بیشترین تلفات در ولایات فراه، هرات، زابل و قندهار ثبت شده است

در اثر جاری شدن سیل در افغانستان ده‌ها تن جان باختند

سخنگوی وزارت دولتی مسؤول حوادث طبیعی تحت امر جمهوریت کودتاچیان  طالبان در خراسان آریا  گفت بیشترین تلفات در ولایات فراه، هرات، زابل و قندهار ثبت شده است

در اثر جاری شدن سیلاب در طول 3 روز گذشته در خراسان آریا  33 نفر جان خود را از دست دادند.

ملا کنعان سائق، سخنگوی وزارت دولتی مسؤول حوادث طبیعی حکومت موقت  طالبان درافغانستان گفت بیشترین تلفات در ولایات فراه، هرات، زابل و قندهار ثبت شده است.

سائق با اشاره به اینکه در 3 روز گذشته در 21 ولایت کشور سیل جاری شد گفت: 33 نفر جان خود را از دست دادند و 27 نفر مجروح شدند.

او تصریح کرد: 200 راس دام تلف شدند، بیش از 600 خانه به طور جزئی آسیب دیده و یا به طور کامل تخریب شده و بیشتر از دوهزار جریب زمین زراعتی غیرقابل استفاده شده است.

سائق با بیان اینکه احتمال افزایش تلفات جانی و مالی بر اثر سیلاب احتمالی وجود دارد، تصریح کرد: تیم‌های امدادو نجات بسیج شده‌اند.

سیلاب‌هایی که در نتیجه بارش برف در ماه‌های زمستان در خراسان آریا  رخ می‌دهد. با گرم شدن هوا، آب شدن یخ برفها، باران‌های شدید و زیربناهای ناکافی باعث افزایش خسارت می‌شود.

به همین دلیل سالانه صدها نفر در خراسان آریا  جان خود را از دست می‌دهند.

باران شدید در خراسان آریا  تلفات زیاد جانی و مالی بجا گذاشت در زمان جمهوریت افغان باوران

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : اینترنشنال العربیه / Sputnik/ TRT