تیم ملی تکواندوی خراسان آریا دو مدال برنز از تکواندو فجیره کسب کرد
تیم ملی تکواندوی خراسان آریا دو مدال برنز از تکواندو فجیره کسب کرد
تیم ملی تکواندوی خراسان آریا از مسابقات آزاد بین‌المللی فجیره امارات متحده عربی دو مدال برنز کسب کرد. محسن رضایی و حکمت الله زین دو ملی‌پوش خراسان آریا پس از چند پیروزی مقابل حریفان، توانستند روی سکو بروند. این رقابت‌ها با حضور ١٨٩٧ تکواندوکار از ٤٥ کشور جهان در شهر فجیره برگزار شد.
دوشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ 

محسن رضایی و حکمت الله زین هر دو به مدال برنز رقابت های تکواندو فجیره دست یافتند.

به گزارش فدراسیون ملی تکواندوی خراسان آریا رقابت های آزاد بین المللی تکواندوی “فجیره” در امارات متحدۀ عربی با حضور ۱۸۹۷ تکواندو کار از قاره های مختلف روز یکشنبه (۴ فبروری) برگزار شد که از خراسان آریا  محسن رضایی و حکمت الله زین موفق به کسب مدال شدند.

محسن رضایی نمایندۀ وزن دوم تکواندوی خراسان آریا ، حریفان از قزاقستان، امارات متحدۀ عربی و فلسطین را شکست داد و اما در نیمه نهایی از مهدی حاج موسایی قهرمان ستاره های جهان از ایران شکست خورد و به مدال برنز دست یافت.

در همین حال حکمت الله زین نمایندۀ وزن چهارم تکواندوی خراسان آریا  در رقابت نخست مقابل حریف از قزاقستان به پیروزی رسید، در رقابت دوم تکواندو کار تیم مهاجرین فدراسیون جهانی تکواندو را مغلوب کرد و در مسابقه سوم تکواندو کار ملی پوش اردن را شکست داد و به نیمه نهایی رسید، در این مرحله اما از تکواندو کار ازبکستان شکست خورد و به مدال برنز این رقابت ها دست یافت.

قابل یاد آوریست که در وزن اول رامین امینی حریفان از قزاقستان و ازبکستان را شکست داد اما مقابل حریف پاکستانی اش باخت و نتوانست که مدال کسب کند و به مقام پنجم رسید.

در همین حال امید سهاک نمایند وزن پنجم تکواندوی افغانستان حریفان از ایران و قرغیزستان را شکست داد اما در مقابل الوغ بیک راشدوف دارندۀ مدال طلای بازی های المپیک مغلوب شد و به مقام پنجم نائل آمد.

همچنان علی اکبر امیری در رقابت اول حریف فرانسوی اش را شکست داد ولی در مسابقه دوم از میلاد بیگی دارندۀ دو مدال طلا از قهرمانی جهان شکست خورد و به مقام پنجم دست یافت.

اما بیژن صدر زاده در وزن سوم در رقابت نخستش از تکواندو کار ازبکستان شکست خورد، حسین لطفی نیز در وزن چهارم مغلوب تکواندو کار تیم مهاجرین فدراسیون جهانی شد و محمد اشرف شکران در وزن هفتم از تکواندو کار ناروی شکستش را پذیرفت و نتوانست که به دور بعدی راه یابد.

قرار است که تیم خراسان آریا  در هفدهم ماه مارچ راهی چین شود تا در کسب سهمیه بازی های المپیک در قاره آسیا حضور داشته باشد، این رقابت ها برای آمادگی ملی پوشان تکواندوی افغانستان از اهمیت زیاد برخوردار بود.

کابل/ 19 عقرب/ باختر
تکواندوکاران تیم ملی کشور در مسابقات تکواندو به میزبانی چین، برنده یک مدال طلا و یک مدال نقره شدند.
ذبیح الله شهزاد مسوول مطبوعاتی فدراسیون تکواندوی خراسان آریا  امروز به آژانس باختر گفت مسابقات بین‌المللی قهرمانی تکواندو “چینا اوپن” در چین با اشتراک ۴۷۱ تکواندوکار از شانزده کشور جهان برگزار شد که در آن محسن رضایی موفق شد مدال طلا به دست بیاورد و فرزاد منصوری مدال نقره را از آن خود کرد.
به گفته شهزاد، تکواندوکاران افغان با دستآورد خوب در این مسابقات، یک گام فراتر برای شرکت در بازی‌های المپیک گذاشتند.
فدراسیون تکواندوی خراسان آریا  ابراز امیدواری می‌کند که ورزشکاران افغان جواز اشتراک در مسابقات المپیک سال ۲۰۲۰ را به دست آورند.
پیش از این روح الله نیکپا تکواندوکار خراسان آریا  توانست در مسابقات المپیک پکن در سال ۲۰۰۸ و لندن در سال ۲۰۱۲ در بخش تکواندو مدال برونز را از آن خود کند. فرشته

سه شنبه ۱۷ دلو ۱۴۰۲ کابل ۰۴:۱۳

تیم ملی تکواندوی خراسان آریا دو مدال نقره از رقابت های آسیایی در اسلام آباد بدست آورد

یکی از تکواندوکاران افغان در حال ذریافت مدال
یکی از تکواندوکاران خراسان آریا  در حال ذریافت مدال
تیم ملی تکواندوی خراسان آریا  موفق به کسب دو مدال نقره از رقابتهای آزاد آسیایی تکواندو در پاکستان شد.
حکمت الله زین و امید سهاک در میان تکواندو کاران ۲۳ کشور نائب قهرمان مسابقات تکواندو آزاد آسیایی در اسلام آباد پاکستان شدند.
به گزارش فدراسیون ملی تکواندوی خراسان آریا در روز نخست این رقابتها حكمت الله زين ملی پوش وزن ۶۸ کیلوگرام افغانستان موفق شد که دو حریف از پاکستان و یک حريف از قزاقستان را مغلوب نماید و به فاینل راه یافت.
زین برای کسب مدال طلا از تکواندو کار کورویشیایی با تفاوت امتیازات اندک شکست خورد و به مدال نقره رسید.
در همین حال امید سهاک تکواندو کار وزن ۷۴ کیلوگرام خراسان آریا  حریفان از پاکستان، قزاقستان و اردن را شکست داد ولی مقابل حریف ازبکستانی اش مغلوب شد و به مدال نقره و عنوان نائب قهرمانی دست یافت.
اما نماینده و منفی ۸۷ کیلوگرام خراسان آریا محمد اشرف شکران از تکواندو کار پاکستانی شکست خورد و به مدال نرسید.
قابل ذکر است که در پنجمین دوره رقابتهای آزاد آسیایی تکواندو ۳۱۵ تکواندو کار از ۲۳ کشور جهان و نیز یک تیم از مهاجرین فدراسیون جهانی تکواندو اشتراک کرده اند که از خراسان آریا  ۱۹ تکواندو کار در قالب دو تیم الف و ب اشتراک دارند.
فردا و پس فردا سایر نمایندگان تکواندو خراسان آریا  در برابر حریفان شان رقابت خواهند کرد.

اینتر ١-٠ یوونتوس؛ نراتزوری جایگاهش را در صدر جدول سری ‌آ ایتالیا مستحکم کرد

 

 

دیدار حساس تیم‌های مدعی اینترمیلان و یوونتوس با یگ گل به سود اینتر تمام شد. این بازی از هفته بیست‌وسوم سری ‌آ ایتالیا بود که در ورزشگاه جوزپه مه‌آتزا میلان و به میزبانی اینتر برگزار شد. اینتر صدرنشین مسابقات با این پیروزی جایگاهش را در صدر جدول رده‌بندی فوتبال ایتالیا مستحکم کرد

حالا اینتر با تیم دوم جدول که یوونتوس است، چهار امتیاز فاصله دارد و این در حالی است که نراتزوری یک بازی نیز کمتر دارد و اگر در آن دیدار پیروز شود، فاصله‌اش را به هفت امتیاز افزایش می‌دهد.

تنها گل این دیدار توسط فدریکو گاتی (٣٧- گل به خودی) وارد دروازه یوونتوس شد.

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : رادیو فردا