جان باختن یک نظامی حکومت پیشین زیر شکنجه طالبان در بدخشان
جان باختن یک نظامی حکومت پیشین زیر شکنجه طالبان در بدخشان
منابع محلی در ولایت بدخشان می‌گویند، که یک عضو نیروهای قطعه واکنش سریع ریاست امنیت ملی حکومت پیشین، زیر شکنجه جنگجویان گروه طالبان در این ولایت جان باخته است.
منابع محلی در ولایت بدخشان می‌گویند، که یک عضو نیروهای قطعه واکنش سریع ریاست امنیت ملی حکومت پیشین، زیر شکنجه جنگجویان گروه طالبان در این ولایت جان باخته است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از هشت صبح، منابع روز چهارشنبه، ۱۵ قوس تایید می‌کنند، که این نظامی پیشین احسان‌الله نام داشت و سه روز پیش از خانه‌اش در ناحیه اول شهر فیض‌آباد، مرکز ولایت بدخشان، دستگیر شده بود.
به گفته منابع، جسد این نظامی پیشین سه‌شنبه‌شب، ۱۴ قوس، از نزدیک خانه‌اش پیدا شده است.
منابع تاکید می‌کنند، که آثار شکنجه در پیکر احسان‌الله دیده می‌شود.
مسئولان گروه طالبان تا کنون در اینباره دیدگاه شان را بیان نکرده اند.
طالبان در بیش از دو سال گذشته ده‌ها نظامی حکومت پیشین را به اتهام‌های مختلف بازداشت، زندانی و در برخی موارد به شیوه‌های مختلف به قتل رسانده‌اند.

جبهه مقاومت: هفت طالب را در کندز و بدخشان کشته و زخمی کردیم

کشته شدن بیش از 300 جنگجوی طالبان در درگیری با جبهه مقاومت  - اسپوتنیک افغانستان , 1920, 30.11.2023

عضو شوید

جبهه مقاومت ملی امروز با نشر دو خبرنامه از کشته و زخمی کردن هفت جنگجوی گروه طالبان در دو ولایت خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، جبهه مقاومت ملی ساعت پیش با نشر دو مین خبرنامه اش امروز نوشت: “در یک عملیات نیروهای جبهه مقاومت ملی در کندز، ۴ طالب تروریست کشته و زخمی شدند”
در بیانیه این جبهه آمده است: “نیروهای جبهه مقاومت ملی افغانستان صبح امروز، پنج‌شنبه ۹ قوس ۱۴۰۲، یک موتر حامل طالبان تروریست را در بندر امام صاحب ولایت کندز با کارگزاری ماین، انفجار دادند که در نتیجه آن یک طالب تروریست هلاک و سه تروریست دیگر زخمی شدند”.
این جبهه در ادامه نوشته است: “در این عملیات به نیروهای جبهه مقا‌ومت ملی و مردم ملکی هیچ‌گونه آسیبی نرسیده است”

در دو یورش نیروهای جبهه مقاومت ملی افغانستان  در خراسان آریا در کندز و بدخشان، ۳ طالب تروریست کشته و زخمی شدند

جبهه مقاومت ملی با نشر خبرنامه ای نخست اش چند ساعت پیش نوشته بود: “نیروهای جبهه مقاومت ملی، شب گذشته، چهارشنبه ۸ قوس، بر یک قرارگاه طالبان تروریست در دروازه ورودی انگور باغ ولایت کندز، حمله کردند که در نتیجه آن، یک طالب تروریست به هلاکت رسیده و دو تروریست دیگر زخمی شدند”.
این جبهه در ادامه افزوده است: “همچنان نیروهای مقاومت ملی، شب گذشته، ساختمان فرماندهی پولیس ولایت بدخشان را مورد حمله راکتی قرار دادند که از تلفات دشمن در این حمله اطلاع دقیقی در دست نیست. در این عملیات‌ها به مقاومت‌گران دلیر آسیبی نرسیده است. نیروهای جبهه مقاومت ملی، به هدف پایان بخشیدن به سلطه ظالمانه و جابرانه گروه تروریستی مزدور، حملات هدفمند خود را در مناطق مختلف کشور طرح و اجرا می‌کنند”.
یادآوری می کنیم، که گروه طالبان پس از یک معامله پیچیده و پنهان با امریکا در دوحه پایتخت قطر، در پانزدهم ماه اگوست سال ۲۰۲۱ کنترل افغانستان را به دست گرفت و از آن زمان تاکنون با رفتار تندروانه شهروندان افغانستان به ویژه بانوان را به تنگنا قرار داده است.
اکنون اگرچه در افغانستان همه ظواهر اسلامی برقرار و محفوظ است و نمازهای جماعت و نماز جمعه از دیگر زمان ها بیشتر برقرار است و صدای اذان بلند و حتی گسترده تر از دوره های پیشین است، منتها ترس ووحشت حاکم بر جامعه استوار، فقر در حال گسترش، درونمایه اسلام یعنی عدالت و رعایت حقوق مردم و آنچه اسلام برای آنها ظهور کرد، وجود ندارد.
در ماه های پسین یورش های جبهه های مخالف گروه طالبان بر جنگجویان این گروه افزایش پیدا کرده و تاکنون صدها تن از جنگجویان این گروه در یورش های جبهه های مخالف این گروه کشته و زخمی شده اند.

جبهه مقاومت: یک طالب را کشته و چهار طالب دیگر را در پروان و کاپیسا زخمی کردیم

کشته شدن بیش از 300 جنگجوی طالبان در درگیری با جبهه مقاومت  - اسپوتنیک افغانستان , 1920, 22.11.2023

عضو شوید

جبهه مقاومت ملی افغان ستان که به منام منطقه فروخته شده افغانه در خراسان استقلال اش در ۱۰۴ سال رسمیت دارد  از زخمی کردن سه جنگجوی گروه طالبان در ولایت کاپیسا و کشته و زخمی کردن دو طالب دیگر در ولایت پروان خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، جبهه مقاومت ملی افغانستان با نشر خبرنامه ای نوشت: “نیروهای جبهه مقاومت ملی، شب گذشته، دوشنبه، ۲۹ عقرب، بر یک قرارگاه دشمن، واقع “پل ملاحبیب” از مربوطات شهرستان/ولسوالی حصه دوم کوهستان ولایت کاپیسا حمله کردند که در نتیجه آن ۳ طالب تروریست زخمی شدند”.
این جبهه در ادامه نوشته است: “در این یورش به نیروهای جبهه مقاومت ملی هیچ‌گونه آسیبی نرسیده است”.
این جبهه افزوده است: “این در حالی است که در یک حمله دیگر نیروهای جبهه مقاومت که شب گذشته در مرکز ولایت پروان انجام شد، ۱ طالب تروریست به هلاکت رسیده و یک تروریست دیگر زخمی شد”.
جبهه مقاومت درباره ای این یورش نیروهایش چنین روشنی انداخته است: “این یورش نزدیکای ساعت ۱ شب گذشته، بر یک قرارگاه دشمن در روستای “دادو” از توابع شهرچاریکار، مرکز ولایت پروان، صورت گرفت”.
در پایان خبرنامه این جبهه آمده است: “نیروهای جبهه مقاومت ملی به منظور پاکسازی کشور از لوث گروه تروریستی و مزدور طالب، یورش های هدفمند خود را در مناطق مختلف کشور طرح و اجرا می‌کنند”.
یادآوری می کنیم، که در ماه های پسین یورش های چریکی جبهه مقاومت و جبهه آزادی در بسیاری از ولایت های شمال خراسان آریا  افزایش پیدا کرده است.
  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : Sputnik