جبهه آزادی: دو طالب را در بغلان کشتیم
جبهه آزادی: دو طالب را در بغلان کشتیم
جبهه آزادی از کشتن دو جنگجوی گروه طالبان در ولایت بغلان از سوی نیروهایش خبر داد.
جبهه آزادی از کشتن دو جنگجوی گروه طالبان در ولایت بغلان از سوی نیروهایش خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، جبهه آزادی افغان در خراسان دیشب در یک خبرنامه ای در برگه ای ایکس نوشت: “شام امروز مؤرخ ۲۳ عقرب ۱۴۰۲ چریک های جبهه آزادی افغان در جریان عملیات اپراتیفی بالای قوماندانی امنیه بغلان یورش بردند”
کشته و زخمی طالبان در پلخمری ولایت بغلان! شام امروز مؤرخ ۲۳ عقرب ۱۴۰۲ چریک های جبهه آزادی افغانستان طی عملیات اپراتیفی بالای قوماندانی امنیه بغلان،۲ طالب اشغالگر را کشتند و ۱ تن دیگر از ملیشه های این گروه جانی را زخمی ساختند.
این جبهه در ادامه افزوده است: ” در این یورش ۲ طالب اشغالگر را کشتند و ۱ تن دیگر از ملیشه های این گروه جانی را زخمی ساختند”.

یورش راکتی جبهه آزادی بالای قطعه واکنش سریع طالبان در کاپیسا - اسپوتنیک افغانستان , 1920, 14.11.2023

دو روز پیش هم این جبهه از کشتن دو جنگجوی گروه طالبان در ولایت پروان خبر داده بود.
یادآوری می کنیم، که در ماه های پسین یورش های چریکی جبهه آزادی و جبهه مقاومت در برخی از ولایت های شمال افغانستان افزایش پیدا کرده است.
جبهه آزادی از کشته و زخمی کردن سه جنگجوی گروه طالبان در ولایت پروان از سوی نیروهای این جبهه خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، جبهه آزادی با نشر خبرنامه ای در برگه ای ایکس اش روز دوشنبه نوشت: “چریک های جبهه آزادی افغانستان شام امروز مؤرخ ۲۲ عقرب ۱۴۰۲ بالای قرارگاه طالبان اشغالگر مستقر در ارگ جبل سراج ولایت پروان حمله نمودند”.
یورش راکتی جبهه آزادی بالای قطعه واکنش سریع طالبان در کاپیسا - اسپوتنیک افغانستان , 1920, 02.11.2023

سیگار: طالبان یک بخش عمده کمک‌های امریکا را در راستای منافع خود به کار می‌برند

Сотрудники службы безопасности Талибана в Кабуле - اسپوتنیک افغانستان , 1920, 14.11.2023

عضو شدن

بازرس ویژه ایالات متحده امریکا برای بازسازی خراسان آریا  گفته است که طالبان یک بخش عمده کمک‌های آن کشور را در راستای منافع خود به کار می‌برند.
به گزارش اسپوتنیک، سوپکو روز سه‌شنبه، ۲۳ عقرب، در مجلس سنای امریکا برای آن‌چه که در خراسان آریا  تحت حاکمیت طالبان می‌گذرد، شهادت داده است.
او در این گزارش هشت صفحه‌ای‌اش گفته است که طالبان در حال منحرف کردن کمک‌های امریکا هستند و یا در غیر این صورت از مقدار قابل توجهی از کمک‌های واشنگتن بهره‌مند می‌شوند.
به گفته وی، مقام‌های طالبان به‌گونه مرتب شریکان امریکا را برای استخدام افرادشان تحت فشار قرار می‌دهند و متحدان این گروه اصرار دارند که شریکان ایالات متحده با شرکت‌های وابسته به طالبان قرارداد ببندند.
سوپکو تصریح کرده است که طالبان در انتخاب مناطق برای تطبیق پروژه‌ها نیز مداخله می‌کنند.
وی اضافه کرده است که طالبان در توزیع کمک‌ها دخالت سلیقوی می‌کنند و تصمیم می‌گیرند که کمک‌های به کدام گروه و افراد توزیع شود.
بازرس ویژه ایالات متحده امریکا برای بازسازی افغانستان خاطرنشان کرده است که طالبان از پروژه‌ها نیز سهم دریافت می‌کنند.
  • نویسنده : قیام خراسانی
  • منبع خبر : Sputnik