جبهه آزادی: دو طالب را در لغمان کشتیم
جبهه آزادی: دو طالب را در لغمان کشتیم
جبهه آزادی از کشته و زخمی کردن ۶ جنگجوی گروه طالبان در ولایت لغمان خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، جبهه آزادی امروز یکشنبه با نشر خبرنامه ای در برگه ایکس نوشت: “ساعت ۶:۳۰ دقیقه شام روز گذشته مؤرخ ۲۵ سنبله ۱۴۰۲ خورشیدی، چریک های جبههٔ آزادی افغان در جنوب خراسان آریا  در جریان یک یورش تهاجمی بالای پوستهٔ شادمیر مشهور به شالوم در درهٔ ګړان واقع در ولسوالی دولت شاه ولایت لغمان دو طالب بشمول یک‌سردستهٔ آنان کشته و چهار تن دیگر از ملیشه های این گروه را زخمی ساخته انملیشه های این گروه را زخمی ساخته اند

۶ کشته و زخمی طالبان در دولت شاه لغمان! ساعت ۶:۳۰ دقیقه شام روز گذشته مؤرخ ۲۵ سنبله ۱۴۰۲ خورشیدی، چریک های جبههٔ آزادی افغان  طی یک حمله تهاجمی بالای پوستهٔ شادمیر مشهور به شالوم در درهٔ ګړان واقع در ولسوالی دولت شاه ولایت لغمان دو طالب بشمول یک‌سردستهٔ آنان کشته و چهار تن… Vis mere

Billede

این جبهه در ادامه افزوده است: “در این نبرد که بیش از یک ساعت ادامه داشت به مبارزان آزادی آسیبی نرسیده است”.
یادآوری می کنیم، که در ماه های پسین یورش های نیروهای جبهه آزادی و جبهه مقاومت بر جنگجویان گروه طالبان در بیشتر ولایت های افغانستان افزایش پیدا کرده است و تاکنون بیش از سه صد جنگجوی گروه طالبان کشته و زخمی شده است. گروه طالبان هم مانند همیشه پس از هر عملیات جبهه های مخالف اش دست به دستگیری باشندگان همان منطقه می زنند.

تیرباران یک پسر جوان در غزنی از سوی جنگجویان گروه طالبان

برج قلعه تاریخی غزنی - اسپوتنیک افغانستان , 1920, 17.09.2023

منابع محلی در غزنی می‌گویند، که جنگجویان گروه طالبان یک پسر جوان را در مربوطات مرکز این ولایت، با ضرب گلوله به قتل رسانده‌اند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از هشت صبح، منابع روز یک‌شنبه، ۲۶ سنبله گفتند، که این رویداد ناوقت روز گذشته، در ساحه غیب‌قلندر از مربوطات حوزه پنجم امنیتی شهر غزنی، رخ داده است.

 - اسپوتنیک افغانستان , 1920, 29.07.2023

به گفته منابع، طالبان این پسر ۲۳ ساله را زمانی هدف گلوله قرار دادند که این جوان بدون توجه به ایست بازرسی با استفاده از موترسایکل در حال عبور از جاده بود.
هدف قرار دادن شهروندان از سوی جنگ‌جویان طالبان در کشور چیزی تازه‌ای نیست.
یادآوری می کنیم، که در جریان یک‌سال گذشته دست‌کم سه تن در رویدادهای مشابه از سوی طالبان در غزنی به قتل رسیده‌اند.
براساس اطلاعات، در این مدت یک جوان در منطقه بندسلطان، یک دست‌فروش در ساحه بزازی و یک کارمند ریاست زراعت آبیاری و مالداری طالبان در غزنی، در پی شلیک مستقیم جنگ‌جویان این گروه در این ولایت، کشته شدند.
  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : Sputnik