چهارشنبه, ۳ اسد , ۱۴۰۳
پ
 • شناسه : 8281
 • ۲۳ جوزا ۱۴۰۳ - ۰:۳۹
 • 37 بازدید
 • 0 دیدگاه
 • ارسال توسط :
دومین

جشنواره فرهنگی بخارا ازبکستان در لندن

جشنواره فرهنگی بخارا ازبکستان در لندن
جشنواره فرهنگی بخارا ازبکستان در لندن
دومین جشنواره فرهنگی بخارا ازبکستان برای تجلیل از میراث فرهنگی ازبکستان در لندن روزهای ۸ و۹ ماه ژوئن برگزار شد .

دومین جشنواره فرهنگی ازبکستان برای تجلیل از میراث فرهنگی بخارا ازبکستان در لندن روزهای ۸ و۹ ماه ژوئن برگزار می‌شود.

در این جشنواره قرار است تصاویری از  آثار و مکان‌های تاریخی ازبکستان به نمایش گذاشته شود و به منظور جذب گردشگران غذا و فرهنگ این کشور نیز به بازدید کنندگان نشان داده شود.

نمایش غذاهای سنتی، صنایع دستی و موسیقی زنده از جمله برنامه‌های آن است.

نمایش انواع غذاها، لباس و فرصت‌های جهانگردی در ازبکستان از جمله موارد دیگر است که در این کشور به نمایش گذاشته شده است.

این جشنواره با همکاری وزارت فرهنگ و گردشگری و سفارت ازبکستان در بریتانیا برگزار شده ‌است.

جشنواره موسیقی کوچه بوشهر و لغو اختتامیه: «از هر کوچه‌ای صدای خیام‌خوانی و شروه‌خوانی می‌آمد»

جشنواره کوچه سه دوره در شهر بوشهر برگزار شده است

منبع تصویر، ISNA

توضیح تصویر، جشنواره کوچه سه دوره در شهر بوشهر برگزار شده است

 • نویسنده, شهاب میرزایی
 • شغل, بی‌بی‌سی

سومین دوره جشنواره موسیقی کوچه پس از چند سال توقف قرار بود در تاریخ‌های دوم تا هشتم اسفندماه برگزسومین دوره جشنواره موسیقی کوچه پس از چند سال توقف قرار بود در تاریخ‌های دوم تا هشتم اسفندماه برگزار شود. جشنواره‌ای که با استقلال بسیار خوب مردم روبرو شده بود اما ناگهان برنامه‌های شب آخر اختتامیه، بدون هیچ گونه توضیحی لغو شد.

جشنواره موسیقی کوچه اولین بار در سال ۱۳۹۶ در بوشهر برگزار شد و پس از برگزاری دو دوره و وقفه‌ای ۴ ساله به علت شیوع بیماری کرونا مدتی برگزار نشد. این جشنواره غیر حکومتی است و برگزارکنندگان آن از مسئولان دولتی نیستند.

در شب افتتاحیه جشنواره، «قصه‌ها و ترانه‌های کار روی دریا» با اجرای ناخدا عبدالرسول غریبی برگزار شد. همچنین برای اولین بار «شب موسیقی افغانستان» با حضور کبیر معصومی در دو نوبت اجرا شد.

در ادامه جشنواره نیز برنامه‌های «شب موسیقی بلوچ»، «شب موسیقی عرب»، «شب موسیقی کُرد»، «شب موسیقی آذربایجان» و «شب موسیقی لرستان» اجرا شد.

یکی از حاضرین در این جشنواره که از شیراز به بوشهر رفته بود درباره حس و حال شهر به بی‌بی‌سی گفت: «هیچ وقت بوشهر را این قدر شاد و زنده و رنگارنگ ندیده بودم. محل اجرای موسیقی اقوام در ساختمان با شکوه رئیس التجار در محله شنبدی‌ها بود‌ ولی موسیقی به همه محله‌ها تسری پیدا کرده بود. بخصوص در بافت قدیمی و کافه‌های شهر. می‌توانستی از هر محله شهر و هر کوچه و پس کوچه‌ای صدای خیام خوانی و شروه خوانی و باقی ترانه‌های فولکلور را بشنوی.»

او در باره استقبال مردم از جشنواره کوچه هم گفت: «دیرقت شب در محله بازار قدیم مردم تنگ هم نشسته بودند و قهوه و چای می نوشیدند و می‌گفتند و می‌خندیدند. پیش خودم فکر کردم چه مردم غریبی هستیم که در گردباد حوادثی که برهر لحظه بر سرمان آوار می‌شود هنوز هم می‌توانیم موسیقی گوش بدهیم؛ شاد باشیم و زندگی کنیم.»

قرار بود در اختتامیه این فستیوال محسن شریفیان و لئو رُخاس، نوازنده اکوادوری پن‌فلوت اجرای مشترکی داشته باشند که لغو ناگهانی اختتامیه از اجرای آن جلوگیری کرد. گفته می‌شود دلیل لغو مراسم فشار نهادهای امنیتی و اطلاعاتی استان بوده است.

بهمن بابازاده خبرنگار موسیقی، دلیل تعطیلی برنامه شب آخر را «عدم تحمل خوشحالی مردم از سوی تعدادی خودسر» عنوان کرده است.

محسن شریفیان که از برگزارکنندگان جشنواره است در پستی اینستاگرامی نوشت: «انتهای تمام کوچه‌های بوشهر و مقصد مردم اصیل این بندر به دریا ختم می‌شود. خیالتان راحت که این نقطه‌ پایان فستیوال موسیقی کوچه نخواهد بود. در انتها دلم سوخت و کاش مجالی بود تا مردم بوشهر از هنر و حضور لئو رخاس به عنوان مهمان ویژه‌ اختتامیه لذت می‌بردند. و البته بسیاری از گروه‌ها و هنرمندانی که سعادت دیدن آنها از کوچه دریغ شد.»

به مناسبت جشنواره موسیقی کوچه هر ساله هزاران نفر از سراسر ایران به بوشهر می‌روند و در برنامه‌های دیگری مانند برگزاری تور‌های بوشهرگردی، نخلستان گردی، بازدید از کارگاه‌های صنایع دستی، بازدید از نیایشگاه و کلوت‌های‌ کوه مند در تنگستان و کوه نمک جاشک شرکت می‌کنند.

«قصه‌ها و ترانه‌های کار روی دریا» با اجرای ناخدا عبدالرسول غریبی برگزار شد

منبع تصویر، KOOCHEHFESTIVAL

توضیح تصویر، در شب افتتاحیه جشنواره کوچه، «قصه‌ها و ترانه‌های کار روی دریا» با اجرای ناخدا عبدالرسول غریبی برگزار شد

«هر شب منتظر بودیم که ناگهان بریزند و مراسم را به هم بریزند»

یکی از مشکلات همیشگی برای برگزاری کنسرت‌های زنده یا خیابانی در ایران، ابراز احساسات تماشاگران و رقص و هیجان حاکم بر فضا است که معمولا با واکنش تند مقامات مذهبی و امنیتی شهرها رو برو می‌شود و از عدم اجازه برگزاری کنسرت موسیقی تا لغو برنامه‌‌های از پیش تعیین شده را شامل می‌شود.

مسئولان جشنواره کوچه در بیانیه‌ای درباره عدم اجرای اختتامیه اعلام کرده‌اند: «کوچه فستیوال را و شما را و خودمان را بغل می‌گیریم و خداحافظی می‌کنیم. دلخوشی و روشنایی دمی کنج کوچه‌های بوشهر فرش پهن کرد و از چهارگوشه ایران نشستیم روش چای خوردیم و لحظاتی، کمی دقیقتر به جهان نگاه کردیم. همین ما را بس. موسیقی مقصد نبود، نیت بود. ما در واقعیت تمام راه را رفته‌ایم، هر چند در ظاهر گام آخرش توی پایمان ماسیده باشد. حالا همه با هم توی دلمان هر جا که هستیم روز پایانی را جشن می‌گیریم. گویی که وسط عمارت حاج رییس التجار نشسته‌ایم و سازها کوک‌اند و ابرها پراکنده. خوش برگردید به خانه و خلوتتان و زورتان برای ادامه جهان بیشتر باشد، انشااللّه.»

یکی از تماشاگران جشنواره موسیقی کوچه که بوشهری است درباره خبر لغو برنامه اختتامیه به بی‌بی‌سی گفت: «هر شب انتظار تعطیلی جشنواره را داشتیم. منتظر بودیم که ناگهان بریزند و مراسم را به هم بریزند. آنهایی که از شادی مردم هراس دارند.»

به گفته او: «وقتی خبر تعطیلی شب آخر را شنیدم، مانند بارهای قبل حسم، خشم و تنفر و دردی بود که در سینه حمل می کنم از کسانی که از شادی مردم ناراحت می‌شوند، در کنار مهر و محبت بی اندازه‌ای که به این سرزمین قشنگ و بلا دیده و فرهنگ و هنرش دارم.»

عبدالرحیم افروغ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهردر گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا گفته است: «فستیوال کوچه یک رویداد گردشگری است که مجوز آن را اداره میراث بوشهر صادر کرده است و به فرهنگ و ارشاد مربوط نیست. ما تنها در یک بخش موسیقی با دوستان همکاری کردیم که تا پریشب برگزار شد و دیشب نیز کل اختتامیه لغو شد.»

خبرنگار ایسنا با اشاره به اینکه دفتر موسیقی وزارت ارشاد حاضر به جوابگویی نشده نوشته است: «اداره میراث فرهنگی بوشهرهم در این باره اظهار بی‌اطلاعی کرد و با بیان اینکه اسماعیل سجادی‌منش، مدیرکل میراث‌فرهنگی در جلسه است،‌ حاضر به پاسخگویی نشد.»

این در حالی است که مسئولان دولتی می‌گویند با تصویب «قانون موسیقی» می‌خواهند سروسامانی به اجرای موسیقی در سراسر کشور بدهند.

وزیر ارشاد در اختتامیه سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر گفته بود: «در این سند (سند موسیقی) همه بخش‌های کشور ملزم به رعایت و اجرای مجوزهای وزارت فرهنگ ارشاد و دفتر موسیقی هستند؛ هر مجوزی را که دفتر موسیقی صادر کند، باید بدون خدشه اجرا کنند.»

اما موسیقی‌دانان در جواب می‌گویند: «مشکلات موسیقی فراتر از آن است که با یک سند حل شود.» مشکلاتی که از شکستن سازها در دهه ۶۰ تا نمایش ندادن تصویر آن‌ها در تلویزیون حکومتی ایران هنوز هم وجود دارد. همچنین برگزار نشدن کنسرت‌های موسیقی در بسیاری از شهرهای ایران بخصوص در شهرهایی مانند قم و مشهد.

عملکرد وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال‌های پس از انقلاب مورد انتقاد گروه‌های مختلف بوده است. بسیاری از هنرمندان از سختگیری و عدم صدور مجوز نشر کتاب، ساخت و اکران فیلم‌ها، آلبوم‌های موسیقی، و اجراهای تئاتری و برگزاری کنسرت موسیقی گلایه می‌کنند.

از سوی دیگر گروه های تندرو از جمله گروه موسوم به انصار حزب‌الله و نیز برخی مراجع تقلید و امامان جمعه در شهرستان‌ها با انتقاد از مجوزهای صادرشده از سوی وزارت ارشاد، انتقادهای شدیدی را متوجه این وزارتخانه کرده‌اند و در بسیاری از موارد موفق به لغو برنامه‌های فرهنگی و هنری شده‌اند.

احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد در مرداد ۱۳۸۵ گفته بود: «کنار گنبد امام رضا نمی‌شود کنسرت برگزار شود، این خلاف حیثیت و هویت این شهر است، تو کنسرت می‌خواهی، مشهدی نباش، برو یک شهر دیگر زندگی کن.»

اما به نظر می‌رسد برخلاف گفته‌های آقای علم‌الهدی، دیگر شهرهای ایران نیز وضعیت مشابهی دارند.

همانطور که حسین علیزاده نوازنده و آهنگساز ایرانی اخیرا به گفته‌های وزیر ارشاد که «سیاست ما گسترش و ترویج موسیقی نیست» چنین پاسخ داد: «دنبال یک وضعیت رویایی نباشیم تا وقتی که وزیر فرهنگ می‌گوید اولویت ما ترویج موسیقی نیست. خب موسیقی را نمی‌فهمید، وقتی یک چیزی را نمی‌فهمید می‌گویید دوستش ندارم.»

اسنقبال مردم از جشنواره کوچه در بوشهر

منبع تصویر، KOOCHEHFESTIVAL

توضیح تصویر، استقبال مردم از جشنواره کوچه در بوشهر

 • منبع خبر : لست سکند BBC

برچسب ها

بریتانیا: باید برای جنگ با ایران، روسیه، چین و‌ آماده شویم ۰۳ اسد ۱۴۰۳
مقام ارشد نظامی

بریتانیا: باید برای جنگ با ایران، روسیه، چین و‌ آماده شویم

رولی واکر، رئیس جدید ستاد کل نیروهای مسلح بریتانیا جمهوری اسلامی، روسیه، چین و کوریای شمالی را «محور ناآرامی» خواند و گفت بریتانیا باید خود را برای جنگ با این کشورها در سه سال آینده آماده کند.

کشته‌شدن 3 شبه‌نظامی توسط ارتش پاکستان در مرز با خراسان بزرگ ۰۳ اسد ۱۴۰۳
ارتش پاکستان

کشته‌شدن 3 شبه‌نظامی توسط ارتش پاکستان در مرز با خراسان بزرگ

ارتش پاکستان: نیروهای ارتش پیش از این 29 شبه‌نظامی را در یک عملیات نظامی در امتداد مرز پاکستان و خراسان بزرگ در ماه می کشتند

طالبان محافظ عبدالرشید دوستم، را تیرباران کرده‌اند.   ۰۲ اسد ۱۴۰۳
حاجی عزت‌الله

طالبان محافظ عبدالرشید دوستم، را تیرباران کرده‌اند.  

تداوم تهدیدها علیه نظامیان حکومت پیشین افغان باوران خراسان بزرگ ؛ طالبان محافظ مارشال دوستم را تیرباران کردند

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه بسته شده است.

کتاب جدید: دکتور لعلزاد به نام افغانستان ،بدون نام خراسان بزرگ ۳۰ سرطان ۱۴۰۳
کانون همیاری پارسی زبانان

کتاب جدید: دکتور لعلزاد به نام افغانستان ،بدون نام خراسان بزرگ

پژوهشی در گسترهٔ تاریخ و جغرافیای افغان ها و افغانستان» بدون نام خراسان بزرگ دریک نگاه اثر دکتور لعلزاد آمده استفاده در خدمت علاقمندان قرار گرفته که برای جامعه خراسان بزرگ بیگانه است

چاپ جلد دوم کتاب “غزل‌گستران سبزمنش” ۰۷ سرطان ۱۴۰۳
دکتر بسم‌الله شریفی،

چاپ جلد دوم کتاب “غزل‌گستران سبزمنش”

جلد دوم کتاب غزل‌گستران سبزمنش(زندگی‌نامه ونمونه‌ی اشعار شصت عضو با افتخار بنیاد جهانی‌سبزمنش) تألیفِ دکتر بسم الله شریفی، حله‌ی مبارک چاپ را به تن کرد.

باغ گل ها اصفهان سرزمینی رویایی ۳۰ جوزا ۱۴۰۳
ایران

باغ گل ها اصفهان سرزمینی رویایی

اصفهان یک از شهر های تاریخی ایران بزرگ است که با کاخ‌ها، پل‌های تاریخی، پارک های زیبا مساجد و بازارهای آن در بین مردم ایران و ایران زمین خراسان بزرگ تاجیکستان ، بخارا اوزبکستان و کشور های هم سایه معرف است

کنسرتی در شهر دوشنبه با حضور خانواند احمد ظاهر برگزار شد ۲۹ جوزا ۱۴۰۳
اولین بار

کنسرتی در شهر دوشنبه با حضور خانواند احمد ظاهر برگزار شد

به‌رغم گذشت نیم قرن از مرگ احمد ظاهر، او همچنان محبوبت‌رین خوانندهٔ اهل خراسان بزرگ  در تاجیکستان است. هر سال... ادامه ...

نگاهی به پهلوانی در خراسان بزرگ ۲۶ جوزا ۱۴۰۳
دور افتاده از ورزش باستانی نیاکان

نگاهی به پهلوانی در خراسان بزرگ

با برگشت نام خراسان بزرگ از فرهنگ امروزی در باره ورزش رزمی باستانی می پرسیم که در سرزمین جعلی شده ما با گذشت زمان دیگر خبر از زور خانه نیست

کشاورزان در نیمروز؛ یک کیلوگرام خربوزه سه دیار به فروش می‌رسد ۰۱ اسد ۱۴۰۳
روزگار دشوار

کشاورزان در نیمروز؛ یک کیلوگرام خربوزه سه دیار به فروش می‌رسد

همه‌ساله کشاورزان در ولایت نیمروز با وجود خشک‌سالی و کم‌آبی، برای امرار معیشت‌شان به کشت خربوزه و تربوز و سایر میوه‌ها رو می‌آورند.

گمرکی پاکستان بر میوه‌های تازه خراسان بزرگ ۲۷ سرطان ۱۴۰۳
افزایش تعرفه‌های

گمرکی پاکستان بر میوه‌های تازه خراسان بزرگ

افزایش تعرفه‌های گمرکی پاکستان بر میوه‌های تازه خراسان بزرگ ؛ بازرگانان تا زمان رفع مشکل، اموال خود را بارگیری نکنند

پنجاهمین ماموریت مداری «اسپیس‌ایکس ۰۷ سرطان ۱۴۰۳
در سال ۲۰۲۴ انجام شد

پنجاهمین ماموریت مداری «اسپیس‌ایکس

با پرتاب گروه جدیدی از ماهواره‌های اینترنتی «استارلینک» به مدار زمین، شرکت «اسپیس‌ایکس» پنجاهمین ماموریت مداری خود را در سال ۲۰۲۴ انجام داد.

سود بالا از عضای بدن در چین ۰۱ سرطان ۱۴۰۳
بازار سیاه

سود بالا از عضای بدن در چین

«هوانگ جيه فو» يک مقام رسمی در امور بهداشتی در چين در يک کنفرانس امور پزشکی و درمانی در اين کشور اعلام کرد: «اعضای بدن انسان ها در بازار سياه خريد و فروش می شود و عمده آن ها هم به زندانيان اعدام شده تعلق دارد.»

سومین موشک استارشیپ شرکت اسپیس ایکس ۱۴ جوزا ۱۴۰۳
موفقیت پرتاب

سومین موشک استارشیپ شرکت اسپیس ایکس

سومین موشک استارشیپ شرکت اسپیس ایکس با موفقیت پرتاب شد؛ فضاپیما حین بازگشت به زمین «گم» شد

سرمایه گذاری ۷ میلیارد دالر ۵ کشور در خراسان آریا ۰۲ جوزا ۱۴۰۳
معادن و پطرولیم

سرمایه گذاری ۷ میلیارد دالر ۵ کشور در خراسان آریا

سخنگوی وزارت معادن و پطرولیم طا-لبان می‌گوید که پس از بازگشت این گروه به قدرت چین، قطر، ترکیه، ایران و بریتانیا بیش هفت میلیارد دالر در بخش استخراج معادن در خراسان بزرگ سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

بانک جهانی ۸۴ میلیون دلار به خراسان آریا کمک می‌کند ۱۴ ثور ۱۴۰۳
اقتصاد در خراسان آریا

بانک جهانی ۸۴ میلیون دلار به خراسان آریا کمک می‌کند

بانک جهانی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که «انجمن توسعۀ بین‌المللی» (IDA) بستۀ کمکی ۸۴ میلیون دلاری را برای حمایت از طرح «تاب‌آوری و معیشت جامعۀ خراسان آریا » اختصاص داده است.

KLPP: روز بين المللی کارگران جهان به کارگران خراسان بزرگ فرخنده باد ۱۳ ثور ۱۴۰۳
سازمان آزادی بخش

KLPP: روز بين المللی کارگران جهان به کارگران خراسان بزرگ فرخنده باد

سازمان آزادی بخش خراسان روز  جهانی کار گران جهان را به کارگران مظلوم خراسان بزرگ خجسته باد می گوید

شاه فارس برای استفاده نام ایران به امان الله ماهانه ۱۰ هزار دلار می داد ۲۷ ثور ۱۴۰۳
استفاده نام ایران از شرق به غرب

شاه فارس برای استفاده نام ایران به امان الله ماهانه ۱۰ هزار دلار می داد

زمانی که شاه ایران می خواست نام فارس را به ایران تبدیل کرد، به شاه افغان  خراسان بزرگ به خاطری این که دعوا به خاطر نام ایران نکند، ماهانه 10 هزار دالر تحفه می داد.

روز فردوسی : زبان پارسی نقطه پیوند همه مردمان ایران فرهنگی است ۲۷ ثور ۱۴۰۳
نام خراسان بزرگ قدرت ما است

روز فردوسی : زبان پارسی نقطه پیوند همه مردمان ایران فرهنگی است

سالروز بزرگداشت فردوسی شاعر حماسه‌سرای بلند آوازه پارسی زبان و پاسداشت زبان و ادبیات پارسی است، زبانی که نقطه وصل همه مردمان در گستره پهناور ایران فرهنگی و ادب پارسی به‌شمار می‌آید.

۵۰ سالگی انقلاب میخک؛ پرتغال چگونه به آزادی و دموکراسی رسید؟ ۱۴ ثور ۱۴۰۳
گل میخک

۵۰ سالگی انقلاب میخک؛ پرتغال چگونه به آزادی و دموکراسی رسید؟

۲۵ آوریل ده‌ها هزار نفر در لیسبون پنجاهمین سالگرد انقلاب میخک را جشن گرفتند

بدخشی، ورزشکار خراسان آریا با شاهرخ خان ستاره بالیوود دیدار کرد ۰۱ ثور ۱۴۰۳
عبدالعظیم

بدخشی، ورزشکار خراسان آریا با شاهرخ خان ستاره بالیوود دیدار کرد

عبدالعظیم بدخشی، ورزشکار شناخته شده مبارزات آزاد خراسان آریا که در هندوستان زندگی می‌کند، با شاهرخ خان بازیگر مطرح سینمای هندوستان دیدار کرده است.

نوروز در شاهنامه فردوسی ۲۸ حوت ۱۴۰۲
شناسنامه کتاب زنده کننده هویت

نوروز در شاهنامه فردوسی

نوروز در شاهنامه فردوسی جلوه‌ خاصی دارد. در حقیقت یکی از مهم‌ترین آثاری که از نوروز و چگونه‌گی بنیادگذاری این جشن یاد می‌کند، شاهنامه است. کتاب را سال ها پیش نوشتند ( قیام خوراسانی : ولی در خراسان آریا کهان زیر نام جعلی و افتخارات بدون هویت خراسانی برای تاجیک خراسانیان تعریف و استفاده از این کتاب پر از افتخارات و رهنمای ها آن کار سخت و دشوار برای آینده سازی است

گردشگری فضایی چیست و آیا خطرناک است؟ ۰۹ سنبله ۱۴۰۲
پیشرفت علم فضای

گردشگری فضایی چیست و آیا خطرناک است؟

اولین پرواز تجاری ویرجین گلکتیک، شرکت گردشگری فضایی خصوصی ریچارد برانسون به فضا، دوران سفرهای فضایی پرطرفدار را نزدیک‌تر کرد اما این سفرها همچنان در اختیار مولتی میلیونرهایی خواهد بود که مایل به پذیرش خطرات هستند.

برگ برنده چین در جنگ ریزتراشه‌ها با آمریکا؟ ۱۹ اسد ۱۴۰۲
جنگ سرد جدید چین با امریکا ، و

برگ برنده چین در جنگ ریزتراشه‌ها با آمریکا؟

چین به زودی صادرات دو ماده اصلی در صنعت تولید نیمه‌هادی‌ها را محدود می‌کند تا جنگ تراشه‌ها میان چین و آمریکا ابعاد تازه‌ای پیدا کند

طالبان میلیون دالری را از خانه بازدگان به سرقت بردن ۱۷ اسد ۱۴۰۲
کشته شدن ۵ مسافر هزاره و ادعای یک بازرگان

طالبان میلیون دالری را از خانه بازدگان به سرقت بردن

یک بازرگان مقیم در دُبی دیروز نوارهای را در اختیار آماج قرار داده و ادعا کرد که به تاریخ پنجم دلو سال جاری خورشیدی طالبان به خانه‌اش در ساحه‌‌ی کوتل خیرخانه شهر کابل یورش برده، یک میلیون دالر، طلا و اجناس قیمتی‌اش را به تاراج برده‌اند.

پرواز های اروپا و امریکا از طریق خطوط هوايی خراسان آریا آغاز گردید ۰۷ اسد ۱۴۰۲
آیا شرکت‌های ‌هوایی‌ داخلی ورشکست می‌شوند؟ و

پرواز های اروپا و امریکا از طریق خطوط هوايی خراسان آریا آغاز گردید

مسوولان اداره هوانوردی امریکایی و اروپایی به این اعتقاد اند که دیگر تهدیدی برای هوانوردی غیرنظامی در حریم هوایی خراسان آریا بالای ارتفاع 9753.6 متری وجود ندارد. اطلاعات روز : آسمان باز» و پرواز چهارم «فلای دبی» به ‌خراسان آریا آیا شرکت‌های ‌هوایی‌ داخلی ورشکست می‌شوند؟

حمل‌ونقل محور رایزنی مقامات ازبکستان و پاکستان در «تاشکند» ۲۳ حوت ۱۴۰۱
ازبکستان و پاکستان

حمل‌ونقل محور رایزنی مقامات ازبکستان و پاکستان در «تاشکند»

سرپرست وزارت امور خارجه ازبکستان و سفیر جدید پاکستان در این کشور در دیداری در شهر «تاشکند» توسعه ارتباطات از جمله در زمینه حمل و نقل بین دو کشور را بررسی کردند.