دیدار نمایند افغان تبار آمریکا با ۵ کشور آسیای میانه در باره خراسان آریا
دیدار نمایند افغان تبار آمریکا با ۵ کشور آسیای میانه در باره خراسان آریا
نمایندگان آمریکا برای خراسان آریا اظهار داشتتد آمریکا و ۵ کشور آسیای مرکزی درباره خراسان آریا در آستانه نشستی را برگزار کردند و بر تشکیل حکومت فراگیر و رعایت حقوق زنان در خراسان آریا تاکید شد.

 

KABR : درود به مردم خراسان آریا
این را بدانید به چشمان کشورهای جهان
زور ، اتحاد ، حقوق ، امنیت ، اقتصاد و سرنوشت تان با نام خراسان گره خورده . خواهید نه خواهید شما نه افغان هستید و نه سرزمین ، فرهنگ ، تاریخ تان مربوط به جعل و دروغ های می شود که توسط ملاها و رهبران و پیروان شان با مخلوط دین اسلام و دموکراسی سال ها تبلیغات شده
رینا امیری، زن افغان تبار از سرزمین خراسان آریا که نماینده خاص ایالات متحده برای زنان، دختران و حقوق بشر به نام افغان برای خراسان آریا معرفی شده
و این زن افغان تبار پس از دیدار با مقامات پنج کشور آسیای میانه شما زنان و مردان خراسان آریا فکر می کنید ؟
که برای حکومت فراگیر و ( حقوق زنان ! ؟؟؟؟ که به گفته او بخش جدایی ناپذیر ثبات اقتصادی، امنیت و صلح برای خراسان آریا است و به دفاع از زنان خراسان آریا گفتگو کرده باشد ،
یا به تقویت حکومت ضد زنان خراسان آریا که یک اراده از این زنان در سازمان ملل هم از این به نام محبوبه به نمایندگی زنان خراسان آریا در سط اول دفاع از حقوق زن جای گرفته بود ولی در اصلی فرستاده رژیم کودتاچیان افغانه به دفاع از طالبان در سازمان ملل سخنرانی می کرد .
زنان و مردان خراسان آریا به جز پیوستن به انقلاب خراسان که اعلام موجدیت خود و سرزمین خود در بین کشور های جهان است دیگر حق سرنوشت و ادامه اجتماعی خواسته های خودرا در سرزمین خود ندارند .
چرا اگر ملت خراسان آریا با نام نشان خود مبارزه می کردند ۲۱ سال پیش دوباره اتفاقات سیاست گندیده به منافع خاعینین تکرار نمی شود
امروز در سرزمین خود صاحب اقتصاد امنیت تحت نام نشان هویت خود با کنترل دولت در بین کشورها از حق خود دفاع می کردید
و نیروی شیطانی که زیر نام جعل و شعار های دروغ به کمک تبلیغات رهبران ، ملاها در کشور به عنوان اتحاد برادری معرفی شده بود در که اصل جاسوسان و وطن فروشان بودند به کمک کشور ها برای ادامه تاریکی در مقابل زنان بیدار و جوانان غیور خراسان آریا توانی کودتا را نداشتند و دولت امریکا هم مجبور بود به حق و ایستادگی عمومی مردم خراسان آریا احترام بگذارد ،

 

 

امیری: شرکت کنندگان نشست آستانه حمایت شان را از ایجاد حکومت همه شمول در خراسان آریا ابراز داشتند

رینا امیری، نماینده ویژه امریکا در امور حقوق بشر و زنان ( خراسان آریا  در پایان نشست مشترک پنج کشور آسیای میانه و مقامات ایالات متحده امریکا در آستانه، پایتخت قزاقستان، گفت که اکثریت شرکت کنندگان این نشست حمایت شان را از ایجاد حکومت فراگیر در خراسان آریا ابراز داشتند.

او روز جمعه ۲۸ جولای (۶ اسد) در تویتی در مورد این نشست نوشته است که اشتراک کنندگان این نشست، احترام به حقوق زنان را برای ثبات اقتصادی، تامین امنیت و صلح مهم تلقی کردند.

امیری گفت: ” توافق گسترده‌ی وجود داشت که حکومت همه شمول و تامین حقوق زنان برای ثبات اقتصادی، تامین امنیت و صلح ضروری است. نمایندگان ویژه، ضمن تاکید روی تامین حقوق کامل زنان در دین اسلام‌، نقش زنان را در توسعه و تعالی کشورهای شان بسیار مهم دانستند. “

 

خبرگزاری معمار

نمایندگان آمریکا برای خراسان آریا  اظهار داشتتد آمریکا و ۵ کشور آسیای مرکزی درباره خراسان آریا  در آستانه نشستی را برگزار کردند و بر تشکیل حکومت فراگیر و رعایت حقوق زنان در خراسان آریا تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری معمار؛ توماس وست، نماینده ویژه آمریکا برای خراسان آریا در توئیترش نوشت آمریکا و پنج کشور آسیای مرکزی در پایتخت قزاقستان درباره مسائل خراسان آریا  و منطقه گفتگو داشتند و بر تشکیل حکومت فراگیر و رعایت حقوق زنان در خراسان آریا  تاکید کردند.

وست افزود در نشست C5+1 با همکاران‌ قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان درباره خراسان آریا  و پشتیبانی مشترک از این کشور تبادل نظر شد.

وست اظهار داشت: «از هر کدام از این کشورها برای تبادل نظر بامحتوا درباره امنیت، حقوق بشر، اقتصاد و نیازمندی‌های بشری تشکر می‌کنم».

رینا امیری، نماینده ویژه امریکا برای زنان، دختران و حقوق بشر ا.  خراسان آریا پس از دیدار با مقامات پنج کشور آسیای میانه گفته است، بسیاری ها موافق اند که حکومت فراگیر و حقوق زنان بخش جدایی ناپذیر ثبات اقتصادی، امنیت و صلح برای خراسان آریا  است.

توماس وست و رینا امیری نمایندگان آمریکا سفرهایی را به برخی کشورها برای رایزنی درباره مسائل خراسان آریا  آغاز کرده‌اند.

سران کشورهای آسیای مرکزی در گذشته نیز در مقامات شورای اروپا با تأکید بر لزوم ایجاد دولت فراگیر در خراسان آریا(  ؟؟؟؟؟؟ درباره همکاری با یکدیگر برای تقویت مرزهای مشترک کشورهای آسیای مرکزی با خراسان آریا گفتگو کرده بودند.

 

رینا امیری (زن افغان تبار نماینده امریکا ) در واکنش به انتقادهای گسترده‌ علیه دیدار و مذاکره با نمایندگان حکومت سرپرست در دوحه، اظهار داشت به «اصرار گسترده خراسانیان و مدافعان حقوق بشر» برای «تعامل مستقیم با آنها»شدیم. ) چتور دولت به کودتاچیان افغان تبار رها کردند

رینا امیری: به اصرار افغان‌ها و مدافعان حقوق بشر وارد تعامل مستقیم با طالبان شدیم

به گزارش خبرگزاری معمار‌؛ رینا امیری، نماینده ویژه امریکا در امور زنان خراسان آریا  در واکنش به انتقادهای گسترده‌ علیه دیدار و مذاکره با نمایندگان حکومت سرپرست در دوحه، اظهار داشت به «اصرار گسترده افغان‌ها و مدافعان حقوق بشر» برای «تعامل مستقیم با آنها»شدیم.

امیری در یک توییت اظهار داشت: «بنابر اصرار گسترده خراسانیان و مدافعان حقوق بشر به ضرورت تعامل مستقیم با طالبان در مورد حقوق بشر، به ویژه محدودیت‌های شدید علیه زنان و دختران، به همکارانم در گفتگوها با طالبان پیوستم.»

وی تاکید کرده که در نشست دو روزه دوحه، ما به طور جمعی بر فوریت بهبود وضعیت حقوق بشر در خراسان آریا تاکید داشته‌ایم.

امیری ادامه داده که آنها در این دیدار خواستار رفع محدودیت‌ها بر زنان و دختران، از جمله دسترسی به تحصیل و کار، آزادی بازداشت شدگان، و پایان دادن به مجازات جسمی، و سرکوب رسانه‌ها و آزادی بیان شده‌اند.

نمایندگان ایالات متحده و طالبان در قطر دیدار می‌کنند

   
خبرگزاری DW.
حسین سیرت
۱۴۰۲ مرداد ۵, پنجشنبه

وزارت خارجه ایالات متحده روز چهارشنبه اعلام کرد که قرار است نمایندگان این کشور در دوحه پایتخت قطر با هیئتی از طالبان گفتگو کند. دو طرف روی موضوعاتی مانند امنیت، قاچاق مواد مخدر و حقوق زنان بحث خواهند کرد.

https://p.dw.com/p/4UReC

آرشیف: رهبران طالبان در دوحه
آرشیف: رهبران طالبان در دوحه عکس: Karim Jaafar/AFP/Getty Images
  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : DW , VOA