شنبه, ۱۲ حوت , ۱۴۰۲
پ
 • شناسه : 5700
 • ۲۱ قوس ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۱
 • 127 بازدید
 • 0 دیدگاه
 • ارسال توسط :
وزارت خارجه آمریکا رحمانی را تحریم کرد

رحمانی‌فسادرا رد کرد .آیا آمریکا سراغ شرکت های خارجی هم می رود

رحمانی‌فسادرا رد کرد .آیا آمریکا سراغ شرکت های خارجی هم می رود
رحمانی‌فسادرا رد کرد .آیا آمریکا سراغ شرکت های خارجی هم می رود
وزارت خارجه آمریکا پس از تحریم میررحمان رحمانی، رئیس پیشین پارلمان افغان باوران و اجمل رحمانی، پسرش به دلیل «فساد فرامرزی گسترده»، اینک می‌گوید که مبارزه برضد فساد در خراسان آریا را ادامه می‌دهند.

۱۲/۱۲/۲۰۲۳

وزارت خارجه آمریکا پس از تحریم میررحمان رحمانی، رئیس پیشین پارلمان خراسان آریا  و اجمل رحمانی، پسرش به دلیل «فساد فرامرزی گسترده»، اینک می‌گوید که مبارزه برضد فساد در خراسان آریا را ادامه می‌دهند. متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به این پرسش که آیا آمریکا سراغ دیگر افراد فاسد در خراسان آریا  نیز می‌رود، می‌گوید که باید چنین شود.

رئیس پیشین پارلمان افغان باوران  و پسرش در واکنش به تحریم شدن از سوی آمریکا اتهام‌های «فساد مالی فرامرزی» را رد کردند

رحمانی

میر رحمان رحمانی، رئیس پیشین پارلمان افغانستان و اجمل رحمانی، پسرش که او نیز عضو پارلمان در دولت پیشین افغانستان بود، در اعلامیه‌ای در واکنش به وضع شدن تحریم‌ها علیه شان از سوی وزارت دارایی آمریکا اتهام‌های فساد مالی را رد کردند.

روز گذشته (دوشنبه) وزارت دارایی آمریکا اعلام کرد که این دو نفر را به دلیل «فساد فرامرزی گسترده» تحریم کرده است. در بیانیه این وزارتخانه آمده است که این افراد و ۴۴ شرکت و نهاد مرتبط با آن‌ها در سراسر جهان را بنا بر «فرمان اجرایی (ای.او) ۱۳۸۱۸» که عاملان نقض جدی فساد مالی و حقوق بشر در جهان را هدف قرار می‌دهد، تحریم کرده است.

اکنون در واکنش به آن، آقایان رحمانی در اعلامیه‌ای نوشته‌اند: «وزارت خزانه‌داری/دارایی ایالات متحده‌ آمریکا گزارشی را نشر نموده که در یک قسمت آن، اطلاعات نادرستی در رابطه به قرار دادهای ایالات متحده آمریکا در افغانستان به نشر رسیده و ظاهراً به اتهام فساد اداری، مایان نیز جزء تحریم‌های ایالات متحده‌ آمریکا قرار گرفته‌ایم، در حالی‌که اتهام‌های وارده مبنی بر فساد را کاملاً رد می‌نماییم.»

در بیانیه وزارت دارایی آمریکا، به طور مشروح به مواردی از ارتکاب «فساد مالی» آن‌ها از جمله «ایجاد تورم عمدی در قراردادها، تقلب مالیاتی در واردات، سرقت مواد سوختی، فساد اداری پارلمانی و خرید شهروندی کشورها» پرداخته شده و شیوه‌های آن توضیح داده شده است.

میر رحمان رحمانی و اجمل رحمانی اما در اعلامیه خود نوشته‌اند: «چنین اتهام‌هایی عاری از حقیقت آن‌هم در فضای رسانه‌های جهانی خلاف موازین و اصول بین‌المللی و کنوانسیون‌های منعقده میان کشورهای عضو سازمان ملل متحد می‌باشد.»

آقای رحمانی و پسرش در اعلامیه خود تاکید کرده‌اند که انتظار این گزارش «اعتبار نهاد نشرکننده» را تضعیف می‌کند.

آن‌ها همچنین از نهادهای عدلی و قضایی آمریکا، خواستار رسیدگی در مورد این گزرش شده‌اند و گفته‌اند یافته خود را به زودی منتشر خواهند کرد و همچنین افزوده‌اند که شرکت‌های مرتبط به آن‌ها از سوی «نهادهای مستقل و معتبر ملی و بین‌المللی» حسابرسی و بررسی شده‌ است. این دو همچنین اتهام فساد اداری در انتخابات پارلمانی را هم رد کرده‌اند.

میر رحمان رحمانی، نماینده ولایت پروان در مجلس نمایندگان (پارلمان) افغانستان در سال ۲۰۱۹ از تاجران بزرگ این کشور به شمار می‌رفت که قبل از بازگشت طالبان به قدرت رئیس مجلس نمایندگان نیز بود.

اجمل رحمانی، پسرش نیز عضو پارلمان پیشین افغانستان بود که هر دو بعد از سقوط کابل به دست طالبان افغانستان را ترک کردند.

 • لایحه مهاجرتی «توافق رواندا» در پارلمان بریتانیا تصویب شد

  توافق رواندا با ۳۱۳ رای موافق در برابر ۲۶۹ رای مخالف تصویب شده است
  Image caption: توافق رواندا با ۳۱۳ رای موافق در برابر ۲۶۹ رای مخالف تصویب شده است

  دولت بریتانیا موفق شد لایحه موسوم به «توافق رواندا» را به تصویب پارلمان این کشور برساند.

  تصویب این لایحه با ۳۱۳ رای موافق در برابر ۲۶۹ رای مخالف صورت گرفت.

  دولت ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا، چهارشنبه پیش پیش‌نویس لایحه‌ای جدید و «اضطراری» برای فرستادن پناهجویان به روآندا را منتشر کرد. بر اساس پیش‌نویس این لایحه که امروز در مجلس عوام به رای گذاشته شد، رواندا کشوری «امن» شناخته شده است.

  نخست‌وزیر بریتانیا، پس ااز انتشار این پیش‌نویس، در ایکس (توییتر سابق) نوشت که با این لایحه «مرزهایمان را کنترل می‌کنیم و کسانی که این سفر پرمخاطره را در دریای مانش می‌کنند از این کار منصرف کنیم و به چالش‌های حقوقی مستمری که دادگاه‌های مار ا پر کرده خاتمه می‌دهیم.» به گفته وی «پارلمان باید تصمیم بگیرد که چه کسی به این کشور بیاید نه باندهای قاچاقچی.» هدف از این لایحه این است که قانون حقوق بشر بریتانیا و «هر نوع قید یا قانون داخلی یا تفسیر دادگاه یا محکمه از قوانین بین‌المللی» مانع فرستادن پناهجویان به کشور دیگر نشود. قانون «مهاجرت غیرقانونی» دولت بریتانیا که تابستان به تصویب رسید، از ابتدا با انتقاد جدی سازمان ملل و نهادهای حقوق بشری روبرو شد. بر اساس آن، کسانی که با قایق‌های کوچک از دریای مانش وارد بریتانیا می‌شوند طبق قرارداد دولت بریتانیا با روآندا، برای رسیدگی به درخواست پناهندگی‌شان به آن کشور منتقل می‌شوند. این قانون با چالش‌های حقوقی روبرو شد و گروه اول پناهجویانی که در بین آنها ایرانی و افغان هم بودند، از پای اولین پرواز برگردانده شدند.

 • رای‌گیری در پارلمان بریتانیا بر سر سیاست مهاجرتی «توافق رواندا» آغاز شد

  رای‌گیری در پارلمان بریتانیا بر سر سیاست مهاجرتی «توافق رواندا» آغاز شده است. دولت بریتانیا چهارشنبه پیش پیش‌نویس لایحه‌ای جدید و «اضطراری» برای فرستادن پناهجویان به روآندا را منتشر کرد. بر اساس پیش‌نویس این لایحه که امروز در مجلس عوام به رای گذاشته شد، رواندا کشوری «امن» شناخته شده است.

  ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا، پس ااز انتشار این پیش‌نویس، در ایکس (توییتر سابق) نوشت که با این لایحه «مرزهایمان را کنترل می‌کنیم و کسانی که این سفر پرمخاطره را در دریای مانش می‌کنند از این کار منصرف کنیم و به چالش‌های حقوقی مستمری که دادگاه‌های مار ا پر کرده خاتمه می‌دهیم.»

  مارک فرانسوا، دبیرکل گروه تحقیقاتی اروپا (آی.ای.جی) گفته‌است این گروه و چهار نماینده راست از محافظه‌کاران از این لایحه حمایت نخواهند کرد.

 • نویسنده : قیام خوراسانی
 • منبع خبر : rfi

برچسب ها

بیش از صد نفر در غزه در حال گرفتن غذا کشته شدند، ۱۱ حوت ۱۴۰۲

بیش از صد نفر در غزه در حال گرفتن غذا کشته شدند،

در حالی که مقام‌های درمانی حماس در غزه اعلام کردند شمار کشته‌شدگان در این باریکه از زمان شروع جنگ از ۳۰ هزار نفر فراتر رفته، امروز بیش از صد نفر در شمال غزه زمانی که برای گرفتن غذا اطراف کامیون‌های امداد جمع شده بودند، کشته شدند.

ناو جنگی آلمان به اشتباه به پهپاد آمریکایی در دریای سرخ حمله کرد ۱۱ حوت ۱۴۰۲
عملیات ناو آلمانی

ناو جنگی آلمان به اشتباه به پهپاد آمریکایی در دریای سرخ حمله کرد

از آغاز جنگ اسرائیل در نوار غزه حملات شبه‌نظامیان حوثی، امنیت ناوبری در این آبراه مهم جهانی را به خطر انداخته است. یک ناوچه آلمانی که بخشی از ماموریت اروپایی است، نزدیک بود یک پهپاد آمریکایی را به اشتباه سرنگون کند حملات حوثی ها باعث شده تنش جنگ بیشترگردد و کشتی های تجاراتی کشور های جهان با پیمودن مسیر چند برابر هزینه کالاها را بالا ببرند

ملکه زیبایی عربستان’ به طالبان: دین اسلام برای سهولت آمده است،‌‌ ۰۹ حوت ۱۴۰۲
پیام

ملکه زیبایی عربستان’ به طالبان: دین اسلام برای سهولت آمده است،‌‌

رومی قحطانی زن جوانی که به نمایندگی عربستان در مسابقات ملکه زیبایی شرکت می‌کند این بانوی جوان می‌گوید کشورش هیچگاه تا امروز سخت گیر نبوده است . مانند دولت افغان باوران که در خراسان آریا با فریب و کودتا برای نابودی سرنوشت زنان این سرزمین به نام اسلام حاکم گردیده اند

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.

بسم الله شریفی؛ شخصیتِ¬که با درایت، هجرت را به فرصت تبدیل کرد ۰۸ حوت ۱۴۰۲
عروجِ فراتر از کاشانه

بسم الله شریفی؛ شخصیتِ¬که با درایت، هجرت را به فرصت تبدیل کرد

دکتر بسم الله شریفی (شاعر، نویسنده، روزنامه نگار و پژوهش¬گر) خراسان آریا شخصیتِ¬که با درایت، هجرت را به فرصت تبدیل کرد ، آقای شریفی مدیر سایت سبز منش) فعالیت های علمی و فرهنگی خود شان را از طریق سایت ، هفته نامه و رادیوی سبز منش منتشر و در خدمت هم وطنان خراسان آریا ایران ، تاجیکستان ، اوزبکستان کشورهای فارسی زبانان قرار می دهند

میتون چاکرابورتی مرد که به مقام محبوب ترین ستاره بالیوود رسید ۰۱ حوت ۱۴۰۲
بالیوود سینمای هند

میتون چاکرابورتی مرد که به مقام محبوب ترین ستاره بالیوود رسید

میتون چاکرابورتیMithun Chakraborty‎؛ زادهٔ ۱۶ ژوئن ۱۹۵۰) یک هنرپیشه و نماینده مجلس بنگال غربی اهل هند است. وی از سال ۱۹۷۶ میلادی تاکنون مشغول فعالیت هنر تئاتر و هنر نمای در سینمای هند است مرد که از روز های سخت زندگی به بهترین مقام هنری سینمای جهانی بالیوود هند پیشرفت کرد .

آغاز سال اژدها: سال نو قمری چیست ۲۱ دلو ۱۴۰۲
سال نوع چین

آغاز سال اژدها: سال نو قمری چیست

میلیون‌ها نفر در چین، آسیای شرقی و در سراسر جهان آغاز سال جدید قمری را جشن می‌گیرند.

افغان باوران خراسان آریا : از کارگردانی سینما تا کارگری در ایران ۱۶ دلو ۱۴۰۲
داستان یک فلم در ۲۰

افغان باوران خراسان آریا : از کارگردانی سینما تا کارگری در ایران

۸صبح، کابل: عبدالرشید عظیمی، کارگردان سابقه‌دار افغان پس از مهاجرت به ایران در آن کشور رو به کار شاقه آورده است و کارگری می‌کند. سرنوشت دوره ۲۰ سال مثل این بود که همه در بخش های مختلف فلم به نام افغان دموکراسی در خراسان آریا ادامه داشت و با یک کودتا فلم آمده نشر شد و کاری گران دسته پاین بیکار و آوره شدند و قهرمانان نقش های مرکزی فرار کردند و سازنده کار تمام کرد .

مراسم جشن سده در تاجیکستان برگزار شد ۱۲ دلو ۱۴۰۲
آیین و جشن آریای

مراسم جشن سده در تاجیکستان برگزار شد

امروز، سه‌شنبه ۳۰ ژانویه (۱۰ بهمن) در تاجیکستان روز «جشن سده» است و مردم در همه مناطق کشور این آیین کهن و باستانی را رسما جشن گرفته‌اند.

سازمان ملل: کره شمالی از حملات سایبری 3 میلیارد دلار سود کسب کرده است ۲۲ دلو ۱۴۰۲
کوریای شمالی

سازمان ملل: کره شمالی از حملات سایبری 3 میلیارد دلار سود کسب کرده است

هدف هکرها کمپانی‌های صنایع دفاعی و زنجیره‌های تأمین، و ایجاد دسترسی فزاینده به زیرساخت‌ها و ابزارهای دیگر کشورها بوده است

غصب زمین قبرستان توسط طالبان در استان قندهار خراسان آریا ‌ ۱۷ دلو ۱۴۰۲
جمهوریت افغان ادامه دارد

غصب زمین قبرستان توسط طالبان در استان قندهار خراسان آریا ‌

معاون وزیر دفاع طالبان یک قبرستان و یک زمین‌ دولتی را در جنوب خراسان آریا استان قندهار غصب کرده است در فیلم و تصاویری که از این قبرستان به رسانه ها رسیده، مشخص است که چندین جنگجوی طالبان مانع دفن جسدی در این قبرستان می‌شوند.

ادامه خشم کشاورزان فرانسوی ۱۰ دلو ۱۴۰۲
پولیس فرانسه

ادامه خشم کشاورزان فرانسوی

خودروهای زرهی ژاندارمری برای جلوگیری از فلج شدن پاریس مستقر شدند چندین سندیکای کشاورزی قصد دارند امروز دوشنبه بزرگراه‌های منتهی به پایتخت فرانسه را مسدود کنند

پکن از ایران خواسته است مانع حمله حوثی‌ها شود ۰۷ دلو ۱۴۰۲
آمریکا از چین خواست رویترز

پکن از ایران خواسته است مانع حمله حوثی‌ها شود

خبرگزاری رویترز به نقل از چهار منبع مطلع ایرانی و یک دیپلمات آگاه گزارش داد چین از جمهوری اسلامی خواسته است برای جلوگیری از حمله‌های حوثی‌ها به خطوط کشتی‌رانی در دریای سرخ همکاری کند چون در غیر این صورت روابط تجاری‌اش با چین آسیب خواهد دید.

امریکا هر ۱۰ تا ۱۴ روز، ۸۰ میلیون دالر به خراسان آریا فرستاده می‌شود ۲۹ جدی ۱۴۰۲
تایید کرد:

امریکا هر ۱۰ تا ۱۴ روز، ۸۰ میلیون دالر به خراسان آریا فرستاده می‌شود

وزارت خارجه امریکا به سیگار تایید کرد که در هر ۱۰ تا ۱۴ روز، ۸۰ میلیون دالر وجه نقد به ( پیران نام منطقه افغانستان برای کودتاچیان جمهوریت طالب افغان تحت کنترول زیر نام طالبان در خراسان آریا می‌فرستد. که روسیاي طالبان مزدور را بیان می کنند

سرکرده یک باند مافیایی در یونان به رگبار بسته شد و داستان دیگر ۲۷ جدی ۱۴۰۲
داستان های جالب مافیای

سرکرده یک باند مافیایی در یونان به رگبار بسته شد و داستان دیگر

قتلی به سبک و سیاق باندهای تبهکار در پمپ بنزینی در جنوب آتن، بی‌رحمی مافیای یونان را در معرض دید عموم قرار داده است.

صندوق پول امانت مردم خراسان آریا در کنترول افغان ها است ۲۵ جدی ۱۴۰۲
انورالحق احدی اعضا هیات

صندوق پول امانت مردم خراسان آریا در کنترول افغان ها است

آقای احدی اعضای هیات صندوق امانت مردم خراسان آریا که به نام افغان کار شان پیش می رود در مصاحبه با افغانستان اینترنشنال گفت که دارایی‌های موجود در این صندوق به عنوان پشتوانه بانک مرکزی افغانستان حفظ خواهد شد. داری های مردم خراسان آریا به نام منطقه افغانستان و بانک به نام قوم افغان پشتون ساخته شده کنترول می شود

دانمارک ۶.۲ میلیون دالر به نام افغان به خراسان آریا کمک کرد ۲۴ جدی ۱۴۰۲
کمک به خراسان آریا

دانمارک ۶.۲ میلیون دالر به نام افغان به خراسان آریا کمک کرد

صندوق امانی ویژه‌ی سازمان ملل متحد به نام افغا‌ن در خراسان آریا (اس‌‌تی‌اف‌ای) اعلام کرده است که دانمارک ۶.۲ میلیون دالر به این صندوق کمک کرده است.

چگونه اسکندر کبیر سپاه هخامنشیان را در غزه شکست داد ۲۳ دلو ۱۴۰۲
غزه

چگونه اسکندر کبیر سپاه هخامنشیان را در غزه شکست داد

سال ۳۳۲ قبل از میلاد اسکندر سوم، پادشاه مقدونیه، در مسیر فتوحاتش چشم به مصر دوخته بود.

عالم بعداز یک قرن دزدی نام خراسان توسط افغانها حقیقت را بیان کرد ۱۴ دلو ۱۴۰۲
سازمان آزادی بخش خراسان

عالم بعداز یک قرن دزدی نام خراسان توسط افغانها حقیقت را بیان کرد

بیان حقیقت عالم دین خراسانی مورد توجه ، استقبال و پسند مردم خراسان و شبکه های اجنتماعی قرار گرفت ، بنیانگذار انقلاب آزادی خراسان قیام خراسانی از احساس و پشتیبانی مولوی عبدالشکور به طرفداری از مردم مظلوم خراسان تشکری کرد او گفت ما جوانان رزمندگان سازمان آزدی بخش اولین عالم دین را می بنیم که با جرات ! اسلام را از پیروان فرهنگ افغان برای نجات ملت مظلوم جدا می سازد

هلال حاصلخیز» کجاست؟ ۱۲ دلو ۱۴۰۲
تمدن گذشته سومری ها

هلال حاصلخیز» کجاست؟

از منظر زمین‌شناسی، هلال حاصلخیز محل تقاطع صفحات تکتونیکی ایران، آفریقا و شبه‌جزیره عرب است سومری های” سر سیاه” همراه با اکدی های “سامی” و باشندگان نخستین جنوب میانرودان تمدنی را پایه گذاری نمودند

دلاورمردان تاجیک خراسان آریا در مسیر تاریخ خراسان ۲۹ جدی ۱۴۰۲
حبیب الله کلکانی و یاران

دلاورمردان تاجیک خراسان آریا در مسیر تاریخ خراسان

دلاورمردان تاجیک خراسان به تاریخ 27 قوس 1307 مطابق 17 جنوری 1929 میلادی فرزندان باوجدان وصاحبان اصلی خراسان زمین تحت رهبری شاه حبیب الله فرزند عیار تاکستانهای کهدامن زمین که برای اولین بار بایک حرکت جنبش دهقانی تاریخ را رقم زدند

عبدالرحیم حاجی بایف، استالین و سرنوشت تاجیکان ۰۸ جدی ۱۴۰۲
آغاز کشور تاجیکستان

عبدالرحیم حاجی بایف، استالین و سرنوشت تاجیکان

صد سال قبل در شهر سن پترزبورگ، قیام کارگران و دهقانان که از آنان بیشتر با نام "بولشویکها" یاد می‌کنند، پیروزشد و به نظام پادشاهی در روسیه پایان داد. این رویداد که در تاریخ بیشتر با نامهای "انقلاب کبیر سوسیالیستی اکتبر"، "انقلاب سرخ"، "کودتای اکتبر"، "قیام اکتبر" و "کودتای بولشویکی" یاد می‌شود، بدون شک، صفحه تازه ای را در تاریخ معاصر باز کرد.

گردشگری فضایی چیست و آیا خطرناک است؟ ۰۹ سنبله ۱۴۰۲
پیشرفت علم فضای

گردشگری فضایی چیست و آیا خطرناک است؟

اولین پرواز تجاری ویرجین گلکتیک، شرکت گردشگری فضایی خصوصی ریچارد برانسون به فضا، دوران سفرهای فضایی پرطرفدار را نزدیک‌تر کرد اما این سفرها همچنان در اختیار مولتی میلیونرهایی خواهد بود که مایل به پذیرش خطرات هستند.

برگ برنده چین در جنگ ریزتراشه‌ها با آمریکا؟ ۱۹ اسد ۱۴۰۲
جنگ سرد جدید چین با امریکا ، و

برگ برنده چین در جنگ ریزتراشه‌ها با آمریکا؟

چین به زودی صادرات دو ماده اصلی در صنعت تولید نیمه‌هادی‌ها را محدود می‌کند تا جنگ تراشه‌ها میان چین و آمریکا ابعاد تازه‌ای پیدا کند

طالبان میلیون دالری را از خانه بازدگان به سرقت بردن ۱۷ اسد ۱۴۰۲
کشته شدن ۵ مسافر هزاره و ادعای یک بازرگان

طالبان میلیون دالری را از خانه بازدگان به سرقت بردن

یک بازرگان مقیم در دُبی دیروز نوارهای را در اختیار آماج قرار داده و ادعا کرد که به تاریخ پنجم دلو سال جاری خورشیدی طالبان به خانه‌اش در ساحه‌‌ی کوتل خیرخانه شهر کابل یورش برده، یک میلیون دالر، طلا و اجناس قیمتی‌اش را به تاراج برده‌اند.

پرواز های اروپا و امریکا از طریق خطوط هوايی خراسان آریا آغاز گردید ۰۷ اسد ۱۴۰۲
آیا شرکت‌های ‌هوایی‌ داخلی ورشکست می‌شوند؟ و

پرواز های اروپا و امریکا از طریق خطوط هوايی خراسان آریا آغاز گردید

مسوولان اداره هوانوردی امریکایی و اروپایی به این اعتقاد اند که دیگر تهدیدی برای هوانوردی غیرنظامی در حریم هوایی خراسان آریا بالای ارتفاع 9753.6 متری وجود ندارد. اطلاعات روز : آسمان باز» و پرواز چهارم «فلای دبی» به ‌خراسان آریا آیا شرکت‌های ‌هوایی‌ داخلی ورشکست می‌شوند؟

حمل‌ونقل محور رایزنی مقامات ازبکستان و پاکستان در «تاشکند» ۲۳ حوت ۱۴۰۱
ازبکستان و پاکستان

حمل‌ونقل محور رایزنی مقامات ازبکستان و پاکستان در «تاشکند»

سرپرست وزارت امور خارجه ازبکستان و سفیر جدید پاکستان در این کشور در دیداری در شهر «تاشکند» توسعه ارتباطات از جمله در زمینه حمل و نقل بین دو کشور را بررسی کردند.