علی بلال از خراسان آریا  قهرمان رقابت‌های آرنولد کلاسیک بریتانیا شد
علی بلال از خراسان آریا  قهرمان رقابت‌های آرنولد کلاسیک بریتانیا شد
بدنساز خراسانی که مستر المپیا را شگفت زده کرد/ علی بلال ؛ از زمین‌های کشاورزی کابل تا استیج فلوریدا!

بدنساز خراسانی که مستر المپیا را شگفت زده کرد/ علی بلال ؛ از زمین‌های کشاورزی کابل تا استیج فلوریدا!

به گزارش خبرنگار سرخ نیوز، علی بلال فکیر بدنساز حرفه‌ای خراسانی است که توانسته با عضلات چشمگیر شکم و پهلو توجه بسیاری را به خود جلب کند و در شبکه‌های اجتماعی به شدت وایرال شود.

او به عنوان نماد بدنسازی افغانستان شناخته می‌شود که توانسته با تکیه بر پتانسیل ژنتیکی قابل توجه و اشتیاقی وصف ناپذیری که برای موفقیت دارد، به سرعت در این ورزش رشد کند و به قهرمان بدنسازی کشورش تبدیل شود.

کدخبر (231427) | 17 آبان 1402 | ساعت

علی بلال در حال حاضر 371 هزار دنبال کننده در اینستاگرام دارد و طرفداران پرشوری دارد که از همه کارهایش تبعیت می‌کنند.

علی بلال در بیش از 10 رقابت آماتوری بدنسازی اروپا به قهرمانی رسیده و حالا پس از پس از حضور در رقابت‌های مستر المپیا 2023 بیش از پیش در فضای مجازی مورد توجه قرار گرفته است.

علی بلال بدنساز خراسانی را بیشتر بشناسید

او حتی به پدرش در کارهای کشاورزی در کابل کمک می‌کند و گاهی با کودکان همسایه در بازی کریکت همراه می‌شود. او جی کاتلر و بیگ رامی را الگوی خودش می‌داند و می‌خواهد فیزیکی مانند آنها داشته باشد. علی پیش از آنکه ماجراجویی خود در بدنسازی را از افغانستان تا اروپا آغاز کند، در کشورش به کاراته و بوکس هم علاقه داشت و آنها را دنبال می‌کرد. با این حال در نهایت تصمیم گرفت به یک ورزشکار تمام وقت در بدنسازی تبدیل شود.

او در سال 2022 موفق شد قهرمان دسته فیزیک مردان آرنولد کلاسیک بریتانیا شود. علی با بهترین فرم و کاندیشن خود روی استیج این مسابقات ظاهر شد و عضلات شکم به حدی زیبا بود که کسی توانایی مبارزه با آنها را نداشت. محبوب‌ترین ورزش علی بلال کریکت است که از 6 سالگی آن را بازی کرده و حتی امروز هم به عنوان یک سرگرمی به آن می‌پردازد. از آنجایی که علی همیشه به طور حرفه‌ای ورزش را دنبال کرده، همواره بدنی خوش فرم و زیبا داشته است.

هنگامی که او دوران بدنسازی خود را پس از دریافت کارت حرفه‌ای IFBB آغاز کرد، اولین حضورش روی استیج در مسابقات قهرمانی اروپا 2018 بود. علی بلال در کلاس فیزیک مردان مقام سوم را کسب کرد که برای اولین رقابت حرفه‌ای خیلی بد نیست.

پس از آن، او در مسابقات سانتونخا IFBB و جام نوردیک شرکت کرد. در سال 2020 علی بلال در مسابقات آرنولد کلاسیک اروپا الیت پرو شرکت کرد و به مقام هفتم دست یافت. او سرانجام در سال 2022 در مسابقات شرو کلاسیک ایتالیا شرکت کرد و در بخش فیزیک مردان به قهرمانی رسید.

در همان سال او یک قهرمانی دیگر در آرنولد کلاسیک بریتانیا بدست آورد و در نهایت بلیت خود را برای مستر المپیا که آرزوی هر بدنسازی است، کسب کرد. در مستر المپیا 2022 او در رده فیزیک مردان مقام نهم را به دست آورد؛ همان سالی که ارین بنکس  به قهرمانی رسید. علی بلال در طول این سالها توانسته در بدنسازی نامی برای خود دست و پا کند و مورد توجه بدنسازان قدیمی قرار بگیرد. او کسب و کار خودش را هم دارد و در تلاش است به عنوان یک کارآفرین موقعیتش را تثبیت کند.

بدنساز افغانی که مستر المپیا را شگفت زده کرد/ علی بلال ؛ از زمین‌های کشاورزی کابل تا استیج فلوریدا!

ذهنیت تجاری علی بلال

او یکی از بنیانگذاران Elite Wear است. این شرکت حمل و نقل بین المللی محموله‌های پوشاک تناسب اندام را ارائه می‌دهد. بلال متعهد به ارائه لباس‌های تناسب اندام با بهترین کیفیت مانند شورت بدنسازی، شلوار، روکش و سایر انواع لباس است. او نه تنها می‌خواهد در بدنسازی به دستاوردها و موفقیت‌های زیادی برسد بلکه قصد دارد یکی از بهترین کارآفرینان کشور افغانستان نیز باشد. این بدنساز جوان در کنار داشتن ذهنیت تجاری، با انجام ورزشکار خراسانی با تجدید نظر فدراسیون بین‌المللی قهرمان جهان شدورزش مناسب و داشتن تغذیه متعادل به فیزیک بدنی خود نیز رسیدگی می‌کند.

با این حال این بدان معنا نیست که او هر از چند گاهی از غذای مورد علاقه خود لذت نمی‌برد. در یکی از پست‌های دیگرش می‌شود دید که دو هفه قبل از شرکت در یک رقابت بدنسازی او در حال خوردن مرغ و برنج در یک رستوران مجلل است. این قهرمان پرورش اندام می‌داند که چگونه زندگی خود را متعادل نگه دارد و همچنین برای به دست آوردن بهترین فیزیک بدنی در وعده‌های غذایی مناسب غذای مورد علاقه‌اش را بخورد.

علی بلال روزهای هیجان انگیزی را در سال 2023 با شرکت در مسابقات مختلف پشت سرگذاشته است. او در رویداد پیتسبورگ پرو شو که در ماه می برگزار شد، شرکت کرد. او همچنین در فلکس ویکند پرو هم حضور داشت و به مقام قهرمانی رسید و در مستر المپیا 2023 در جایگاه شانزدهم مشترک قرار گرفت. او در آخرین پست اینستاگرامی‌اش به مسیری که در این مدت از سال 2019 در دنیای بدنسازی طی کرده، اشاره داشته و عنوان کرده که در این مدت بدون وقفه در مسابقات متفاوت حضور داشته است. علی از طرفدارانش و همچنین دوستان و همسرش به خاطر اعتماد به او تشکر کرد. وی با تمرکز کامل خود را برای دوره آینده مستر المپیا در سال 2024 آماده می‌کند و می‌خواهد با کاندیشن و فیزیک بهتری به استیج این مسابقات بازگردد.

۸صبح، کابل: یک‌ ورزشکار خراسان آریا در بریتانیا قهرمان رقابت‌های بدن‌سازی آرنولد کلاسیک ۲۰۲۲ شده است.

علی بلال فقیر، بدن‌ساز افغان روز دوشنبه، ۴ میزان، در بخش هیکل مردانه عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را کسب کرده است.

این نمایش در شهر بیرمینگام بریتانیا با عنوان مسابقه مقدماتی مسترالمپیاد در سال ۲۰۲۲ انجام شد.

در این مسابقه ورزشکاران در ۷ دسته بدن‌سازی شامل فزیک کلاسیک، اوپن مردانه، فزیک مردانه، بیکینی، فیگور، فیتنس و فزیک زنان با هم رقابت کردند.

گفتنی است که برنده‌گان این رقابت‌ها به مسابقات جهانی مسترالمپیاد ۲۰۲۲ که در لاس‌وگاس امریکا برگزار می‌شود، دعوت خواهند شد.

 

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : سرخ نیوز ، ۸ صبح