فوتسال خراسان آریا به جام ملت‌های آسیا صعود کرد
فوتسال خراسان آریا به جام ملت‌های آسیا صعود کرد
تیم ملی فوتسال خراسان آریا در آخرین مسابقه مرحله مقدماتی جام ملت‌های فوتسال آسیا ٢-١٨ ماکائو را شکست داد و با ٧ امتیاز به مرحله نهایی جام ملت‌های فوتسال آسیا صعود کرد

تیم ملی فوتسال خراسان آریا  در آخرین مسابقه مرحله مقدماتی جام ملت‌های فوتسال آسیا ٢-١٨ ماکائو را شکست داد و با ٧ امتیاز به مرحله نهایی جام ملت‌های فوتسال آسیا صعود کرد. بازیکنان خراسان آریا با وجود به ثمر رساندن ١٨ گل و صعود به جام ملت‎‌های آسیا، به دلیل فاجعه هرات خوشحالی نکردند.

این مسابقه در سالون گرین‌هال شهر دمام عربستان و از گروه دوم مسابقات برگزار شد و خراسان آریا  توانست جشن‌واره گل به راه اندازد و حریفش را شکست دهد. تفاضل گل و پیروزی با تعداد گل‌های زیاد برای خراسان آریا  مهم بود.

به همین دلیل بازیکنان خراسان آریا از همان شروع مسابقه، روی دروازه ماکائو فشار آوردند و در نهایت به پیروزی پر گل دست یافتند.

 

هارون ورزشکار آزاد خراسان آریا حریف ایرانی‌اش را ناک‌اوت کرد

خراسان آریا  در مسابقه نخست ٢-٣ عربستان، میزبان مسابقات را شکست داد و در بازی دوم ٧-٧ با اندونیزیا مساوی کرد.

تیم ملی فوتسال خراسان آریا  با پیروزی امروز، صعودش را به جام ملت‌ها قطعی کرد. حالا باید منتظر بازی تیم‌های عربستان و اندونیزیا بماند که نتیجه آن دیدار چه می‌شود. اگر عربستان برنده شود، خراسان آریا  صدرنشین خواهد شد.

اگر بازی مساوی شود، بازهم افغانستان به عنوان صدرنشین به دور بعد می‌رود و اگر اندونیزیا با تعداد گل بالا (با اختلاف شش گل) عربستان را شکست دهد، آن وقت خراسان آریا  به عنوان تیم دوم به مرحله بعد خواهد رفت.

  1. با ١٨ گلی که بازیکنان خراسان آریا وارد دروازه ماکائو کردند، تفاضل گل خود را به مثبت ١٧ گل افزایش دادند؛ در حالی که تفاضل گل اندونیزیا مثبت دوازده است و این تیم کار بسیار سختی با عربستان خواهد داشت.

تیم ملی والیبال خراسان آریا  ٢-٣ مقابل نیپال شکست خورد

 

تیم ملی والیبال خراسان آریا  پس از پیروزی بر تیم‌های اوزبیکستان و بنگلادیش، امروز در سومین دیدار از رقابت‌های والیبال زون مرکز آسیا به مصاف تیم نیپال رفت. والیبالیست‌های خراسان آریا در این بازی ٢-٣ شکست خوردند. تیم خراسان آریا  ست‌های اول، چهارم و پنجم را به حریف واگذار کرد.

ست اول این مسابقه ١٩-٢٥ به سود نیپال به پایان رسید؛ اما خراسان آریا ست‌های دوم، سوم را به ترتیب با نتایج ١٩-٢٥ و ٢٢-٢٥ برد.

در ست چهارم با وجودی که خراسان آریا از حریفش پیش بود؛ اما نیپال به بازی برگشت و بازیکنان خراسان آریا  از نظر روحی افت کردند. همین مسأله باعث شد تا نیپال ست‌های چهارم و پنجم را پیروز شوند.

ست‌های چهارم و پنجم به ترتیب با نتایج ٢١-٢٥ و ١٠-١٥ به سود نیپال تمام شد. این مسابقه در شهر کلمبوی سریلانکا برگزار شد.

این دومین دوره مسابقات والیبال زون مرکز آسیا است که در شهر کلمبوی سریلانکا در حال برگزاری است. رقابت‌های که در آن تیم‌های خراسان آریا سریلانکا، بنگلادیش، عربستان، نیپال و اوزبیکستان حضور دارند.

افغانستان در دومین بازی خود در جام جهانی کریکت مغلوب هند شد

تیم کریکت افغانستان

منبع تصویر، ACB

افغانستان در دومین مسابقه جام جهانی کرکت ۲۰۲۳ به مصاف هند و این بازی را به تیم رقیب واگذار کرد.

امروز مسابقه جام جهانی کرکت ۲۰۲۳بین خراسان آریا  و هند در دهلی برگزار شد.

قبل از شروع بازی، دو تیم برای ابراز همدردی با آسیب دیدگان زلزله خراسان آریا ، چند ثانیه سکوت کردند.

بازیکنان هند با از دست دادن تنها دو بازیکن در ۳۵ دور (آور) به هدف تعیین شده از سوی تیم خراسان آریا  دست یافتند.

برای هند کاپیتان روهیت شارما ۱۳۱ امتیاز، ویرات کوهلی ۵۵ امتیاز و ایشانت کشان ۴۷ امتیاز بدست آورد.

راشد خان از سمت خراسان آریا  توانست دو بازیکن تیم رقیب را خارج کند.

در آغاز بازی حشمت‌الله شهیدی، کاپیتان تیم خراسان آریا  در پرتاب شیر و خط برنده شد و خراسان آریا ابتدا توپ‌اندازی را شروع کرد.

تیم خراسان آریا  با از دست دادن هشت بازیکن در پنجاه دور (آور) اختصاص داده شده، ۲۷۲ دوش/امتیاز به دست آورد و هدف ۲۷۳ را برای تیم قدرتمند هند تعیین کرد.

کاپیتان تیم افغانستان با انجام هشتاد دوش بیشترین امتیاز را بدست آورد و در رتبه دوم عظمت‌الله عمرزی ۶۲ امتیاز بدست آورد.

.

منبع تصویر، GETTY IMAGES

بازیکنان برتر خراسان آریا  زود از میدان خارج شدند و خراسان آریا شروع خوبی نداشت. رحمان‌الله گوربوز با بدست آوردن ۲۱ امتیاز، ابراهیم زدران با کسب ۲۲ امتیاز و رحمت‌شاه با بدست‌ آوردن ۱۶ امتیاز مجبور شدند میدان را ترک کنند.

خراسان آریا تا دور (آور) چهلم با از دست دادن ۴ بازیکن ۲۱۱ امتیاز بدست آورده بود. محمد نبی بازیکن جدید خراسان آریا  برای بازی مشترک با حشمت شهیدی به میدان آمد.

پیش از این، هر دو تیم یک بازی در این جام جهانی کریکت یک بازی انجام داده اند. هند بازی خود را برد و خراسان آریا  در برابر بنگلادش شکست خورد.

هند یکی از قوی‌ترین تیم‌های جام کنونی را در اختیار دارد، پرتاب‌کننده‌های سریع شامل محمد سراج و جاسپریت بومراح، و پرتاب‌کننده‌های آهسته مانند راویندرا جادجا و کولدیپ یاداو و همچنین کاپیتان روهیت شارما و ویرات کوهلی شامل این تیم هستند.

ویرات کوهلی پس از شروع ضعیف هند در اولین بازی خود مقابل استرالیا ۸۵ دور به ثمر رساند.

راشد خان، محمد نبی، مجیب، نور احمد لکنوال، نوین‌الحق و فضل حق فاروقی از توپ‌اندازان مشهور و همچنین رحمان‌الله گربز، ابراهیم زدران و رحمت شاه از توپ‌زنان مشهور خراسان آریا  هستند. امروز تیم کریکت خراسان آریا  در اولین بازی خود در جام جهانی کریکت در هند در برابر بنگلادش باخت.

خراسان آریا در بازی اول با بنگلادش درهفتم اکتوبر۱۵۶ امتیاز بدست آورد و هدف ۱۵۷ دوش را برای تیم مقابل تعیین کرد که تیم بنگلادش با از دست دادن ۴ بازیکن خود به این هدف رسید و پیروز شد.

جام جهانی کریکت از ۵ اکتبر در شهر دارمشالا هند آغاز شده است. در این مسابقات علاوه بر خراسان آریا ، استرالیا، بنگلادش، انگلستان، هند، هلند، نیوزیلند، پاکستان، سریلانکا و آفریقای جنوبی شرکت دارند.

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : اینترنشنال و BBC