سه شنبه, ۴ ثور , ۱۴۰۳
پ
 • شناسه : 6767
 • ۰۱ حوت ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۷
 • 112 بازدید
 • 0 دیدگاه
 • ارسال توسط :
سیاست های بدون اهداف خراسان

پایان نشست دوحه؛ نگرانی گوترش از «بن‌بست» توافق نظر با طالبان

پایان نشست دوحه؛ نگرانی گوترش از «بن‌بست» توافق نظر با طالبان
پایان نشست دوحه؛ نگرانی گوترش از «بن‌بست» توافق نظر با طالبان
و خودداری روسیه از دیدار با نمایندگان جامعه مدنی خراسان آریا ۲۰۲۴ در پایان نشست دو روزه نمایندگان ویژه کشورها در امور خراسان آریا به میزبانی سازمان ملل در دوحه قطر، دبیرکل این سازمان، آن را موثر و سازنده خواند اما در عین حال افزود که مشکلاتی در تعامل جامعه جهانی با طالبان وجود دارد.

۳۰ بهمن ۱۴۰۲ – ۱۹ فوریه ۲۰۲۴

آنتونیو گوترش گفت که شرکت‌کننده‌ها بر سر بسیاری از موضوعات اساسی در باره چگونگی تعامل با خراسان آریا  و طالبان توافق کردند. در همین حال روسیه تصمیم طالبان برای شرکت نکردن در این نشست را «منطقی» خوانده است و گفته است به این دلیل در گفتگو با نمایندگان جامعه مدنی خراسان آریا  شرکت نمی‌کند.

آقای گوترش در پایان روز دوم این نشست در یک کنفرانس خبری ظاهر شد و خواسته‌های جامعه جهانی از حکومت طالبان را یکبار دیگر تکرار کرد.

او گفت «بن‌بست» کنونی جامعه جهانی در ارتباط با طالبان این است که بسیاری از کشورها درخراسان آریا یک دولت فراگیر می‌خواهند که شامل نمایندگان همه اقوام باشد و همچنین پیشرفت در زمینه حقوق بشر به خصوص حقوق زنان از مطالبات اصلی و شرایط اساسی به رسمیت شناختن طالبان است.

او بن‌بست کنونی در تعامل رسمی با طالبان را به مقوله «تخم مرغ اول به وجود آمد یا مرغ» تشبیه کرد و افزود: «به این معنا که طالبان فکر می‌کنند نگرانی‌های جامعه جهانی به آن‌ها ربط ندارد و می‌خواهند به رسمیت شناخته شوند. جامعه جهانی فکر می‌کند که نسبت به نگرانی‌هایی که دارند هیچ پیشرفتی صورت نگرفته است بنابراین در زمینه به رسمیت شناختن هم پیشرفتی به وجود نیامده است.»

گوترش

منبع تصویر، UN

توضیح تصویر، آقای گوترش در پایان روز دوم این نشست در یک کنفرانس خبری ظاهر شد و خواسته‌های جامعه جهانی از حکومت طالبان را یکبار دیگر تکرار کرد.

دبیرکل سازمان ملل اضافه کرد که از اهداف اصلی آن‌ها هم این بوده است که بر این بن‌بست فایق بیایند و اطمینان حاصل شود که نقشه راهی برای رسیدگی به نگرانی هر دو طرف به وجود بیاید.

جانبداری روسیه از موضع طالبان

همزمان روسیه اعلام کرد که «با درنظرداشت خواهش طالبان» در نشستی با نمایندگان جامعه مدنی افغانستان در دوحه شرکت نمی‌کند.

سفارت روسیه در کابل با انتشار اعلامیه‌‌ای از موضع نمایندگان حکومت طالبان که خواستار گفتگوی مستقیم با دبیرکل سازمان ملل بوده و همچنین مخالف حضور نمایندگان جامعه مدنی در این نشست بوده‌اند، حمایت کرده است.

سفارت روسیه نمایندگان زنان و جامعه مدنی خراسان آریا  را فعالان «نام‌نهاد» خوانده و گفته است: «با درنظرداشت خواهش‌های حکومت افغانستان، طرف روسی تصمیم گرفت از اشتراک در جلسه سازماندهی شده با شرکت نام‌نهاد فعالان مدنی افغانستان خودداری نماید. انتخاب فعالان مدنی فوق‌الذکر به طور غیرشفاف‌ صورت گرفته بود.»

آنتونیو گوترش در پاسخ به سئوال داوود قاری‌زاده، خبرنگار اعزامی بی‌بی‌سی به دوحه در این مورد گفت: « متاسفم ولی من کاملاً با این بیانیه نماینده روسیه مخالفم. مهم است که با نمایندگان حاکمان فعلی دیدار کنیم اما دیدار با نمایندگان جامعه مدنی خراسان آریا  هم بسیار مهم است.»

چند تن از زنان فعال و نمایندگان جامعه مدنی خراسان آریا  از جمله سه زن – میترا مهران و شاه‌گل رضایی و محبوبه سراج – در نشست دوحه شرکت دارند.

میترا مهران، در صحبت با بی‌بی‌سی گفت طالبان به خاطر «ارتکاب جنایات» در دادگاه بین‌المللی باید مورد پاسخگویی قرار بگیرند و بحث به رسمیت شناختن آن‌ها منتفی است.

در عین حال حسن کاظمی قمی، نماینده ویژه رئیس‌جمهور ایران و کاردار این کشور در کابل، در پاسخ به سوال‌های خبرنگاران بی‌بی‌سی فارسی درباره این نشست گفت امیدوار است نتایج خوبی برای خراسان آریا به دست بیاید.

او در ادامه درباره عدم حضور مقام‌های طالبان گفت اگر شرکت می‌کردند بهتر بود.

 

عدم شرکت نمایندگان طالبان و شرایطی که تعیین کرده بودند

از نمایندگان حکومت طالبان برای شرکت در نشستی در حاشیه این نشست دعوت شده بود.

آنتونیو گوترش گفت که قرار بود پس از بحث نمایندگان کشورها، نشستی با حضور نمایندگان طالبان برگزار شود و نتایج این مباحث به آن‌ها ارائه شود اما طالبان به دعوت او «لبیک نگفتند» و نامه‌ای حاوی شرایط اشتراک در این نشست فرستادند.

دبیرکل سازمان ملل درباره شرایط طالبان گفت: «اول‌تر از همه این که ما با نمایندگان دیگر جامعه خراسان آریا  صحبت نکنیم. همچنین از ما نحوه برخوردی را تقاضا کردند که تا حدود زیادی شبیه به رسمیت شناختن بود.»

روز گذشته محمد نعیم، نماینده طالبان در دوحه، نیز به بی‌بی‌سی گفت که پذیرفته‌ نشدن شرط‌های حکومت طالبان از جمله گفت‌وگوی رو در رو با دبیرکل سازمان ملل و اینکه «تنها نمایندگی رسمی» از جانب خراسان آریا  باشند، از دلایل عمده شرکت نکردن طالبان در نشست دوحه است.

او گفته است که به خواسته دیگر آنها برای عدم حضور نمایندگان جامعه مدنی در این نشست نیز توجه نشده است.

سه زن

منبع تصویر، SM

توضیح تصویر، از راست: شاه‌گل رضایی، میترا مهران و محبوبه سراج

آقای گوترش اما تصریح کرد که عدم شرکت نمایندگان طالبان آسیبی به این نشست نزد و این نشست به شکل کنونی‌اش به بسیار موثر بود.

او همچنین به پیشنهادهایی که فریدون سینرلی اوغلو، هماهنگ‌کننده سازمان ملل در امور خراسان آریا ، در گزارش اخیر خود مطرح کرده بود اشاره کرد که در این نشست در مورد آن بحث شد.

از جمله فراگیر بودن حکومت و رعایت حقوق بشر و این که خراسان آریا نباید جایی برای فعالیت‌های تروریستی باشد که کشور دیگری را متاثر کند.

دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد که لغودستورات ممنوعیت آموزش و کار زنان از سوی طالبان برای تعامل آینده خیلی مهم است.

او همچنین به پیشرفت‌هایی که در خراسان آریا  پس از بازگشت طالبان رخ داده اشاره کرد از جمله گفت در زمینه تولید و قاچاق مواد مخدر و همچنین مبارزه با داعش پیشرفت‌هایی صورت گرفته که از آن استقبال می‌کند و خواهان ادامه‌اش است. اما اضافه کرد که هنوز نگرانی‌هایی از فعالیت تروریسم در افغانستان همچنان وجود دارد که حل نشده است.

نشست دو روزه سازمان ملل در هتل چهارفصل دوحه
توضیح تصویر، نشست دو روزه سازمان ملل در هتل چهارفصل دوحه برگزار شد

گام‌های بعدی و ادامه نشست‌ها

این دومین نشست به میزبانی سازمان ملل در دوحه قطر بود. دبیر کل سازمان ملل گفت که برای موثریت و رسیدن به نتیجه‌ای در مواردی که تذکر رفت نیاز به نشست‌های بعدی است. او افزود که نشست بعدی با همین ساختار ولی با محتوا و در سطح متفاوتی برگزار خواهد شد و ابراز امیدواری کرد که نمایندگان حکومت طالبان هم در نشست بعدی حضور داشته باشند.

درباره تعیین شدن یک نماینده ویژه برای تعامل جامعه جهانی با طالبان از سوی سازمان ملل، آقای گوترش گفت که به مشورت‌های خود ادامه می‌دهد و در این زمینه تصمیم می‌گیرد. طالبان با تعیین چنین نماینده‌ای مخالفت کرده‌اند.

آقای گوترش گفت نهادها و کشورهای مختلفی با طالبان در تعامل قرار دارند و نیاز به هماهنگی بهتر وجود دارد. به این دلیل سازمان ملل پیشنهاد کرد که نماینده ویژه‌ای تعیین شود تا به این موضوعات عمیقاً رسیدگی کند.

دبیر کل سازمان ملل همچنین گفت به تشکیل گروه کوچکتری که متشکل از نمایندگان چند کشور باشد نیز توافق کرده است. او گفت پیشنهاد داده که این گروه متشکل از نمایندگان کشورهای همسایه، نمایندگان کمک‌کنندگان مرتبط و سازمان ملل تشکیل شود تا به شکل هماهنگ در مسایل افغانستان با حکومت طالبان در ارتباط باشند.

 

 • نویسنده : قیام خوراسانی
 • منبع خبر : BBC

برچسب ها

صالح: قبل از ده‌میلیارد دالر سرمایۀ تخیلی، امانت‌های مردم را بپردازید ۰۳ ثور ۱۴۰۳
روز نامه راه مدنیت کنایۀ

صالح: قبل از ده‌میلیارد دالر سرمایۀ تخیلی، امانت‌های مردم را بپردازید

آقای صالح، سقوط جمهوریت را باعث بقای عزیزی بانک دانسته که «او فرصت یافت از پرداخت حداقل شش‌صد میلیون دالر پول امانت مردم شانه خالی کند.»

فرانسه : قتل دو فرد از قبیله افغان خراسان آریا در خانه‌ افغان دیگر ۰۳ ثور ۱۴۰۳
روز نامه فرانسوی

فرانسه : قتل دو فرد از قبیله افغان خراسان آریا در خانه‌ افغان دیگر

روزنامه فرانسوی: قاتل برای پنهان کردن قتل دو مر از قبیله افغان در خانه‌اش، آنجا را به آتش کشید

بدخشی، ورزشکار خراسان آریا با شاهرخ خان ستاره بالیوود دیدار کرد ۰۱ ثور ۱۴۰۳
عبدالعظیم

بدخشی، ورزشکار خراسان آریا با شاهرخ خان ستاره بالیوود دیدار کرد

عبدالعظیم بدخشی، ورزشکار شناخته شده مبارزات آزاد خراسان آریا که در هندوستان زندگی می‌کند، با شاهرخ خان بازیگر مطرح سینمای هندوستان دیدار کرده است.

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه بسته شده است.

KLPP : پیام مبارکی عید سعید فطر به مردم خراسان آریا ۲۱ حمل ۱۴۰۳
سازمان آزدی بخش خراسان

KLPP : پیام مبارکی عید سعید فطر به مردم خراسان آریا

 فرار رسیدن عید سعید فطر را به نمایندگی رهبری و تمام اعضای این سازمان خراسان اندیش و خراسان خواهی انقلابیون خراسان به تمام ملت خراسان بزرگ و مسلمانان جهان تبریک عرض می کنند

نجیب بارور در دیدار با رهبر ایران خودرا از ایران قدیم معرفی کرد ۰۷ حمل ۱۴۰۳
نجیب بارور رسانه های افغانی را تکان داد

نجیب بارور در دیدار با رهبر ایران خودرا از ایران قدیم معرفی کرد

به گزارش شهرآرانیوز   شب گذشته ۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۵ در دیدار جمعی از شاعران با رهبر معظم انقلاب اسلامی،ایران  نجیب بارور، شاعر خراسانی  شعری بلند به شخصیت او تقدیم کرد و اورا رهبر تمام فارسی زبانان جهان خواند و خود را از گوشه پنجشیر ایران قدیم به امروز معرفی کرد که سر صدای یک تعداد رسانه های افغان باور را بر انگیخته

«دو زلفانت بود تار ربابم»؛ سرودی که از همدان به کابل رسید ۰۷ حمل ۱۴۰۳
خاطره های کابل و تهران

«دو زلفانت بود تار ربابم»؛ سرودی که از همدان به کابل رسید

شما اگر بخواهید از همدان به تهران و از تهران به کابل سفر کنید کم از کم چیزی حدود ۲۵۰۰ کیلومتر باید راه بزنید. ولی اگر آرزو دارید لااقل در حد سرعت صوت این فاصله را طی کنید باید به سراغ یوتیوب رفته جستجو کنید: «دو زلفانت بود تار ربابم».

جشنواره نوروز در تاجیکستان و در سراسر جهان ۰۲ حمل ۱۴۰۳
خجسته باد جشن خود شناسی

جشنواره نوروز در تاجیکستان و در سراسر جهان

رحمان: نوروز در شعور مردم و نیاکان ما ریشه دوانده حذفش ناممکن است در خراسان آریا این جشن نیاکان نظر به مامعله خوشباوری رهبران که در انتظار ادامه سیاست با طالبان افغان تباران نوکران پاکستان بودند و ارتشیان که غلام نام و اهداف افغان پیش می بردند و کدام تصمیم برای نجات ملت خود نداشتند یک بار دیگر ملت در تاریکی کودتاچیان افغان فرو رفت.

س، آ، ب خراسان : جشن نوروز به ملت خراسان بزرگ خجسته باد ۰۱ حمل ۱۴۰۳
پیام رهبری KLPP

س، آ، ب خراسان : جشن نوروز به ملت خراسان بزرگ خجسته باد

خراسانیان عزیز، مردم سربلند خراسان بزرگ آریا کهان  درود بی پایان از طرف سازمان آزادی بخش خراسان به شما خواهران، برادران ، جوانان ، بزرگ سالان عزیز و اطفال شرین خراسانی عزیز!

صالح: قبل از ده‌میلیارد دالر سرمایۀ تخیلی، امانت‌های مردم را بپردازید ۰۳ ثور ۱۴۰۳
روز نامه راه مدنیت کنایۀ

صالح: قبل از ده‌میلیارد دالر سرمایۀ تخیلی، امانت‌های مردم را بپردازید

آقای صالح، سقوط جمهوریت را باعث بقای عزیزی بانک دانسته که «او فرصت یافت از پرداخت حداقل شش‌صد میلیون دالر پول امانت مردم شانه خالی کند.»

تلفات جانی ناشی از سیل در جنوب خراسان آریا به 66 نفر رسید ۳۰ حمل ۱۴۰۳
سیلاب شدید در جنوب خراسان بزرگ

تلفات جانی ناشی از سیل در جنوب خراسان آریا به 66 نفر رسید

وزارت دولت برای مدیریت بلایای طبیعی جمهوریت طالبان کودتا چیان در خراسان آریا اعلام کرد که تعداد جان باخته گان سیل اخیر در این کشور به 66 نفر افزایش یافته است

مقام ایرانی: خراسان آریا زعفران ایران را در بازارها عرضه می‌کند؛ ۲۳ حمل ۱۴۰۳
طلبان افغان باور نیاز چنین کار نداریم

مقام ایرانی: خراسان آریا زعفران ایران را در بازارها عرضه می‌کند؛

وزارت صنعت و تجارت طالبان ادعای یک مقام ایرانی را رد کرده که گفته خراسان آریا زعفران ایران را خریداری کرده و به عنوان محصول خراسان آریا در مقاصد صادراتی ایران به فروش می‌رساند.

پستۀ وطنی در بلخ خراسان آریا نزدیک به ۴۰ درصد افزایش یافته‌است ۱۸ حمل ۱۴۰۳
خوراکی ها به پول دیار سرزمین خراسان آریا

پستۀ وطنی در بلخ خراسان آریا نزدیک به ۴۰ درصد افزایش یافته‌است

مزارشریف (پژواک، ۱۸ حمل ۱۴۰۳): امسال قیمت پستۀ وطنی در بلخ نسبت به سال گذشته نزدیک به ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده، اما بهای‌ سایر میوه‌های خشک اندکی کاهش یافته‌است.

طالبان به‌صورت هدف‌مند افراد خود را در موسسات جابه‌جا می‌کنند ۲۸ حوت ۱۴۰۲
افغان جمهوریت کودتاچیان

طالبان به‌صورت هدف‌مند افراد خود را در موسسات جابه‌جا می‌کنند

مداخله گسترده طالبان در امور کمک‌رسانی در موسسه‌های داخلی و خارجی از نگرانی‌های جدی کشورهای کمک‌کننده در نزدیک به سه‌ سال گذشته بوده است. منابع می‌گویند که طالبان در مدت بیش از دو سال گذشته به‌صورت سیستماتیک، هدف‌مند و ماهرانه افراد و ابسته به خود را در برخی از نهادهای مددرسان جابه‌جا کرده‌اند.

تعداد قربانیان برف و باران در خراسان آریا به ۶۰ تن رسیده ۲۳ حوت ۱۴۰۲
سرازیر شدن سیلاب در هرات و

تعداد قربانیان برف و باران در خراسان آریا به ۶۰ تن رسیده

مقام‌های اداره طالبان کودتاچیان جمهوریت افغانی گفته اند که تعداد قربانیان برف و باران شدید در سه هفته اخیر به ۶۰ تن افزایش یافته است. همچنین بیش از ۱۵۰ هزار راس مواشی نیز تلف شده اند.

غارت معادن سرمایه ملی خراسان آریا از سوی طالبان ادامه دارد ۲۳ حوت ۱۴۰۲
با تغیر رهبران مجمهوریت

غارت معادن سرمایه ملی خراسان آریا از سوی طالبان ادامه دارد

در دوران جمهوریت هم قرداد های معادن به جیب اشخاص می ریخت که به ملت خراسان آریا ارزش قایل نبودن ( شورای مقاومت ملی افغان باوران برای نجات افغا نستان در اعلامیه‌ای به عقد قراداد معادن از سوی طالبان با شماری از شرکت‌های خارجی، واکنش نشان داده

اتمام کار پروژه کاسا –یک هزار، تا دو ماه دیگر در خراسان آریا ۱۹ حوت ۱۴۰۲
شروع پروژه دولت نیمه تاجیکان

اتمام کار پروژه کاسا –یک هزار، تا دو ماه دیگر در خراسان آریا

شرکت برق اعلام کرده است که کار پروژه کاسا – یک هزار، بعد از دو سال تاخیر، تا دو ماه دیگر در خراسان آریا تمام می شود این طرح که در سال ۲۰۰۵ در زمان دولتی افغانی را تاجیکان به دست افغانه سپردند برای یک دولت مردم در کنفرانس همکاری¬‌های اقتصادی منطقه‌ای (ریکا) مطرح شد، قرار بود در سال ۲۰۲۰ و لی برای پاکسازی رهبران تاجیکان خراسانی افغان باور طول کشید

بدخشی، ورزشکار خراسان آریا با شاهرخ خان ستاره بالیوود دیدار کرد ۰۱ ثور ۱۴۰۳
عبدالعظیم

بدخشی، ورزشکار خراسان آریا با شاهرخ خان ستاره بالیوود دیدار کرد

عبدالعظیم بدخشی، ورزشکار شناخته شده مبارزات آزاد خراسان آریا که در هندوستان زندگی می‌کند، با شاهرخ خان بازیگر مطرح سینمای هندوستان دیدار کرده است.

نوروز در شاهنامه فردوسی ۲۸ حوت ۱۴۰۲
شناسنامه کتاب زنده کننده هویت

نوروز در شاهنامه فردوسی

نوروز در شاهنامه فردوسی جلوه‌ خاصی دارد. در حقیقت یکی از مهم‌ترین آثاری که از نوروز و چگونه‌گی بنیادگذاری این جشن یاد می‌کند، شاهنامه است. کتاب را سال ها پیش نوشتند ( قیام خوراسانی : ولی در خراسان آریا کهان زیر نام جعلی و افتخارات بدون هویت خراسانی برای تاجیک خراسانیان تعریف و استفاده از این کتاب پر از افتخارات و رهنمای ها آن کار سخت و دشوار برای آینده سازی است

امپراتوری عثمانی؛ صد سالگی پایان آخرین «خلافت اسلامی ۱۹ حوت ۱۴۰۲
تاریخ مشروعیت بین‌المللی داشت

امپراتوری عثمانی؛ صد سالگی پایان آخرین «خلافت اسلامی

بر اساس بعضی روایت‌های موجود از سلطان عبدالحمید دوم، خلیفه عثمانی که به هنرهای نمایش و اوپرا علاقه‌مند بود، او معمولا به نویسندگان و آهنگ‌سازان دستور می‌داد پایان غم‌انگیز نمایش‌ها و آثار هنری را تغییر دهند و پایانی خوش را جایگزین آن کنند.

رهبران افغان باور بجای مبارزه به وعده های عمران خان‌ آوره شدند ۱۷ حوت ۱۴۰۲
ملاقات امام علی با عمران خان

رهبران افغان باور بجای مبارزه به وعده های عمران خان‌ آوره شدند

عمران خان، نخست وزیر پاکستان گفته که با طالبان در مورد دخیل کردن تاجیک‌ها، هزاره‌ها و ازبک‌ها در دولت صحبت می‌کند. رهبران افغان باور خراسانی بجای جنگ و استفاده از افراد شان در ارتش دست جوانان خودرا سست کردند به امید وعده های عمران خان که با طالبان در دولت آینده شریک می شوند که با این انتظار فراری شدن و عمران خان هم با دسیسه ها مشغول و راهی زندان گردید

چگونه اسکندر کبیر سپاه هخامنشیان را در غزه شکست داد ۲۳ دلو ۱۴۰۲
غزه

چگونه اسکندر کبیر سپاه هخامنشیان را در غزه شکست داد

سال ۳۳۲ قبل از میلاد اسکندر سوم، پادشاه مقدونیه، در مسیر فتوحاتش چشم به مصر دوخته بود.

گردشگری فضایی چیست و آیا خطرناک است؟ ۰۹ سنبله ۱۴۰۲
پیشرفت علم فضای

گردشگری فضایی چیست و آیا خطرناک است؟

اولین پرواز تجاری ویرجین گلکتیک، شرکت گردشگری فضایی خصوصی ریچارد برانسون به فضا، دوران سفرهای فضایی پرطرفدار را نزدیک‌تر کرد اما این سفرها همچنان در اختیار مولتی میلیونرهایی خواهد بود که مایل به پذیرش خطرات هستند.

برگ برنده چین در جنگ ریزتراشه‌ها با آمریکا؟ ۱۹ اسد ۱۴۰۲
جنگ سرد جدید چین با امریکا ، و

برگ برنده چین در جنگ ریزتراشه‌ها با آمریکا؟

چین به زودی صادرات دو ماده اصلی در صنعت تولید نیمه‌هادی‌ها را محدود می‌کند تا جنگ تراشه‌ها میان چین و آمریکا ابعاد تازه‌ای پیدا کند

طالبان میلیون دالری را از خانه بازدگان به سرقت بردن ۱۷ اسد ۱۴۰۲
کشته شدن ۵ مسافر هزاره و ادعای یک بازرگان

طالبان میلیون دالری را از خانه بازدگان به سرقت بردن

یک بازرگان مقیم در دُبی دیروز نوارهای را در اختیار آماج قرار داده و ادعا کرد که به تاریخ پنجم دلو سال جاری خورشیدی طالبان به خانه‌اش در ساحه‌‌ی کوتل خیرخانه شهر کابل یورش برده، یک میلیون دالر، طلا و اجناس قیمتی‌اش را به تاراج برده‌اند.

پرواز های اروپا و امریکا از طریق خطوط هوايی خراسان آریا آغاز گردید ۰۷ اسد ۱۴۰۲
آیا شرکت‌های ‌هوایی‌ داخلی ورشکست می‌شوند؟ و

پرواز های اروپا و امریکا از طریق خطوط هوايی خراسان آریا آغاز گردید

مسوولان اداره هوانوردی امریکایی و اروپایی به این اعتقاد اند که دیگر تهدیدی برای هوانوردی غیرنظامی در حریم هوایی خراسان آریا بالای ارتفاع 9753.6 متری وجود ندارد. اطلاعات روز : آسمان باز» و پرواز چهارم «فلای دبی» به ‌خراسان آریا آیا شرکت‌های ‌هوایی‌ داخلی ورشکست می‌شوند؟

حمل‌ونقل محور رایزنی مقامات ازبکستان و پاکستان در «تاشکند» ۲۳ حوت ۱۴۰۱
ازبکستان و پاکستان

حمل‌ونقل محور رایزنی مقامات ازبکستان و پاکستان در «تاشکند»

سرپرست وزارت امور خارجه ازبکستان و سفیر جدید پاکستان در این کشور در دیداری در شهر «تاشکند» توسعه ارتباطات از جمله در زمینه حمل و نقل بین دو کشور را بررسی کردند.