پرواز های اروپا و امریکا از طریق خطوط هوايی خراسان آریا آغاز گردید
پرواز های اروپا و امریکا از طریق خطوط هوايی خراسان آریا آغاز گردید
مسوولان اداره هوانوردی امریکایی و اروپایی به این اعتقاد اند که دیگر تهدیدی برای هوانوردی غیرنظامی در حریم هوایی خراسان آریا بالای ارتفاع 9753.6 متری وجود ندارد. اطلاعات روز : آسمان باز» و پرواز چهارم «فلای دبی» به ‌خراسان آریا آیا شرکت‌های ‌هوایی‌ داخلی ورشکست می‌شوند؟
به گزارش اسپوتنیک، ایالات متحده و اتحادیه اروپا به خطوط هوایی خود اجازه می دهند از طریق خراسان آریا  پرواز کنند. مسوولان اداره هوانوردی (تنظیم کننده گان) امریکایی این تصمیم را در ۲۵٫۰۷ و اروپایی در ۲۸٫۰۷ اتخاذ کرد.
گفته میشود در این زمینه تنها یک محدودیت وجود دارد: به دلیل تهدیدات تروریستی مداوم، فرود از ارتفاع ۹۷۵۳٫۶ متری (۳۲ هزار فوت) ممنوع است. اعتقاد بر این است که دیگر تهدیدی برای هوانوردی غیرنظامی در حریم هوایی خراسان آریا  بالای آن وجود ندارد.
پروازها بر فراز خراسان آریا  پس از به دست گرفتن قدرت توسط طالبان* در ۱۵/۰۸/۲۰۲۱ ممنوع شد. به دلیل نیاز به دور زدن، زمان سفر در برخی مسیرها ۱٫۵ ساعت افزایش یافته است.
این در حالی است که بهار امسال، طالبان گزارش داد که روزانه ۱۰۰ هواپیما از آسمان خراسان آریا عبور می کنند که برای هر یک ۷۰۰ دالر به آنها پرداخت می شود.

آسمان باز» و پرواز چهارم «فلای دبی» به ‌خراسان آریا آیا شرکت‌های ‌هوایی‌ داخلی ورشکست می‌شوند؟

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : Sputnik اطلاعات روز