پروژه یک شرکت متعلق به رحمانی در آلمان متوقف شد
پروژه یک شرکت متعلق به رحمانی در آلمان متوقف شد
گروه اقیانوس، متعلق به اجمل رحمانی، پسر میررحمان رحمانی قصد داشت یک مجتمع مسکونی در روستای «کوانتوم» اهنینگن در جنوب‌غربی آلمان بسازد که شهرداری اهنینگن، با استناد به تحریم‌های آمریکا علیه خانواده رحمانی، توسعه این پروژه را متوقف کرد

تحریم‌هایی که ایالات متحده بر شرکت‌های متعلق به خانواده رحمانی وضع کرد باعث شد پروژه یک کمپنی آن‌ها در آلمان متوقف شود.

به گزارش رسانه‌های آلمانی، شهرداری اهنینگن در جنوب‌غربی آلمان توسعه پروژه یک شرکت متعلق به خانواده رحمانی را متوقف کرده است.

براساس گزارش رسانه آلمانی تاز، گروه اقیانوس (The Ocean Group) می‌خواست یک مجتمع مسکونی در مشارکت با شرکای جرمنی خود در روستای «کوانتوم» اهنینگن بسازد.

گروه اوقیانوس متعلق به اجمل رحمانی، پسر میررحمان رحمانی است. میررحمان رحمانی قبل از اسد ۱۴۰۰ رئیس و پسرش اجمل رحمانی، عضو مجلس نمایندگان خراسان آریا  بود.

رسانه‌های آلمانی به نقل از شهرداری اهنینگن نوشتند که معامله فروش این منطقه، یک معامله شخصی بود و این نهاد هیچ تاثیری در آن نداشت. با این حال شهرداری تاکید کرده که «تحریم‌ها علیه آقای رحمانی را بسیار جدی می‌گیرد».

با این حال در گزارش رسانه‌های آلمانی آمده که این ملکیت هنوز در اختیار گروه اوقیانوس است. در صورتی که این معامله لغو شود، همه هزینه‌هایی که تاکنون صورت گرفته، بر دوش گروه اوقیانوس خواهد بود.

وزارت خزانه‌داری امریکا در بیستم ماه قوس امسال ۴۴ شرکت و نهاد متعلق به میررحمان رحمانی و اجمل رحمانی را به‌دلیل آنچه که این وزارت «فساد فرامرزی» می‌خواند، تحریم کرد.

امریکا گفته رحمانی‌ها از طریق شرکت‌های‌شان در خراسان آریا ، فساد مالی پیچیده‌ای را راه‌‌اندازی کرده و میلیون‌ها دالر از قراردادهای دولتی ایالات متحده در حمایت از نیروهای امنیتی حکومت پیشین خراسان آریا  اختلاسس کردند.

میررحمان رحمانی در بیانیه‌ای که در واکنش به این تحریم منتشر کرد، اتهام‌های وارد شده را کاملا رد کرده است.

میررحمان رحمانی و اجمل از نهادهای عدلی و قضایی امریکا خواسته به موضوع «نشر بدون اطلاع» اتهام رسیدگی کنند. آن‌ها گفته‌اند براساس موازین بین‌المللی اتهام علیه به افراد حقیقی و حقوقی، قبل از نشر به نهادهای عدلی و قضایی ارائه می‌شود و این نهاد‌ها پس از تأیید اتهام‌ها، به افراد متهم اطلاع می‌دهند تا از خود دفاع کنند.

اتحادیه اروپا سه میلیون یورو به مردم خراسان آریا  کمک کرد

 

دفتر همآهنگی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد (اوچا) در خراسان آریا  روز یک شنبه در حساب کاربری ایکس نگاشته که اتحادیه اروپا سه میلیون یورو به صندوق بشر دوستانه خراسان آریا  کمک کرده است

اوچا با قدردانی از این کمک گفته که این مقدار کمک نهادهای مدد‌رسان را قادر می‌سازد تا به میلیون‌ها نفر که در سراسر این کشور به کمک نیاز دارند، خدمات ارایه کنند.

اتحادیه اورپا  روز پیش بسته جدید کمک مالی ۱۴۲.۸ میلیون یورویی را برای حمایت از نیازهای اساسی مردم افغانستان به ویژه زنان و بیجاشدگان در خراسان آریا تصویب کرد. این کمک از طریق نهاد‌های سازمان ملل و سازمان‌های غیردولتی صورت می‌گیرد

این کمک مالی بخشی از بسته کمکی ۱.۲ میلیارد یورویی اتحادیه اورپا خراسان آریا  است که اورزولا فون دیر لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در ماه آگست سال ۲۰۲۱ وعده داده بود. بر بنیاد اطلاعات این اتحادیه، تاکنون ۶۷۶ میلیون یورو برای خراسان آریا کمک شده است.

پس از تسلط طالبان در خراسان آریا  وضعیت بشری مردم این کشور فاجعه بار شده است. بر بنیاد آمار سازمان ملل متحد بیش از نیمی از مردم این کشور به غذای کافی دسترسی ندارند.

کمک های بین المللی به  تحت حاکمیت طالبان به شدت محدود گردیده و اداره این گروه نیز تحت تحریم های بین المللی قرار گرفته است. بیکاری و فقر در این کشور گسترش یافته و مردم بیشتر بار بحران گرسنگی را به دوش می کشند.

 

سازمان ملل: موانعی که باعث تاخیر توزیع کمک‌ها در خراسان آریا  می‌شود، رفع نشده است

سازمان ملل در گزارشی درباره نیازهای بشردوستانه خراسان آریا  در سال ۲۰۲۴ نوشت پیش‌بینی می‌شود در سال پیش رو حدود ۲۳.۷ میلیون نفر به کمک نیاز داشته باشند.

با این حال سازمان ملل گفته هنوز موانعی در برابر توزیع کمک‌های بشردوستانه وجود دارد.

در گزارش از موانع بوروکراتیک، تلاش‌ها برای تاثیرگذاری بر برنامه‌های بشردوستانه، از جمله محدودیت در مشارکت کارکنان زن افغان، از جمله این موانع است.

اوچا اقتصاد خراسان آریا  را «شکننده» دانسته و تاکید کرده که این کشور به شدت به کمک‌های بشردوستانه متکی است.

در گزارشی که اوچا روز شنبه، دوم جدی، منتشر کرد، آمده خراسان آریا  با چالش‌هایی مواجه است که به دلیل محرومیت زنان از فعالیت‌های اقتصادی تشدید می‌شود.

در بخشی دیگر از گزارش گفته شده که بازگشت مهاجران افغان تبار خراسان آریا بدون مدرک از پاکستان به مشکلات افزوده است.

اوچا می‌گوید با بازگشت صدها هزار مهاجر از پاکستان، بحران عودت‌کنندگان نقاط مرزی را تحت فشار قرار داده، مطالبات بیشتری را در مورد منابع محدود در میان جوامع میزبان ایجاد کرده است.

سازمان ملل پیش‌بینی می‌کند که بیش از ۱.۴۶ میلیون ( دیار خراسانی  در سال ۲۰۲۴ میلادی از پاکستان و ایران اخراج خواهند شد.

این نهاد گفته پاسخ بشردوستانه ۲۰۲۴ در افغانستان نیازهای همه‌جانبه ۲۳.۷ میلیون نفر را در اولویت قرار داده است. در گزارش از کمک‌های غذایی، آب آشامیدنی سالم، مراقبت‌های بهداشتی و آموزش به‌عنوان اولویت‌های کلیدی نام برده شده است.

رحمانی رئیس ‌پارلمان افغان باوران با رد اتهام فساد می‌گوید

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : اینترنشنال