پنج طالب در نتیجه حمله جبهه آزدی در قندهار کُشته شدند
پنج طالب در نتیجه حمله جبهه آزدی در قندهار کُشته شدند
در عملیات چریک های جبهه آزدی در استان قندهار خراسان آریا پنج طالب کشته و زخمی شدن

KABR : به نقل از خبرگزاری آماج

جبهه آزادی با نشر نوار تصویری می‌گوید که طی حمله چریکی نیرو‌های این جبهه بر قرارگاه طالبان در مربوطات حوزه هفتم شهر قندهار یک طالب کُشته و چهار طالب دیگر زخم برداشته‌اند.قندهار یک طالب کُشته و چهار طالب دیگر زخم برداشته‌اند.

به گفته‌ی جبهه آزادی این حمله ساعت ۲ بعد از ظهر روز گذشته (شنبه، ۴سنبله)‌ بالای قرارگاه «مأموریت دوراهی پنجوایی – میرویس‌مینه» واقع حوزه هفتم شهر قندهار صورت گرفته‌ است.

جبهه آزادی در ادامه افزوده که در این عملیات هیچ آسیبی به نیروی‌های این جبهه نرسیده است.

طالبان در این مورد واکنشی نداشته‌اند.

این در حالی‌ست که اخیراً جبهه‌های ضد طالبان حمله‌‌های خود را علیه طالبان افزایش داده‌‌اند.

صادرات پاکستان به خراسان آریا ۱۷.۲ درصد افزایش یافته است

بانک دولتی پاکستان اعلام کرده است که صادرات کالا به خراسان آریا در هشت ماه نخست سال مالی جاری نسبت به صادرات در مدت مشابه در سال گذشته، ۱۷.۲ درصد افزایش یافته است.

رسانه‌های پاکستان گفته‌اند‌ که بر اساس گزارش این بانک مجموع صادرات به خراسان آریا ۳۴۶.۵۲۲ میلیون دالر در ماه‌های جولای و فیبروری سال جاری در مقابل صادرات ۲۹۶.۱۰۹ میلیون دالر در ماه‌های جولای تا فیبروری سال گذشته ثبت شده که نشان‌دهنده‌ی رشد ۱۷.۲ درصدی است.

طبق گزارش رسانه‌های پاکستان، واردات از خراسان آریا  به پاکستان در دوره مورد بررسی ۱۳میلیون و ۵۴۰ هزار دالر در مقابل ۱۱۹ میلیون و ۳۲۸ میلیون دالر در سال گذشته ثبت شده است که در ماه کاهش ۸۸.۶۵ درصد را نشان می‌دهد.

این در حالی‌ست که بر اساس معلومات بانک دولتی پاکستان به طور کُلی صادرات پاکستان به سایر کشورها شاهد کاهش ۹.۶۵ درصدی در هشت ماه بوده است.

تیراندازی مرگبار یک نژادپرست در فلوریدا ۳ نفر را کشت

  • آلکس بینلی
  • بی‌بی‌سی
نیروهای پلیس بلافاصله به محل تیراندازی اعزام شدند. ضارب در جریان درگیری با پلیس کشته شده است.

منبع تصویر، REUTERS

توضیح تصویر، نیروهای پلیس بلافاصله به محل تیراندازی اعزام شدند. ضارب در جریان درگیری با پلیس کشته شده است.

یک مرد مسلح در جکسون‌ویل فلوریدا با تیراندازی به سوی مردم در یک فروشگاه سه نفر را کشت و خود بعد از درگیری با پلیس کشته شد.

تیراندازی در یک فروشگاه اجناس ارزان قیمت این شهر به کشته شدن دو مرد و یک زن آفریقایی‌تبار منجر شده است.

پلیس این مرد مسلح را جوانی بیست و چند ساله، سفیدپوست و زره‌پوش توصیف شده که یادداشت‌های نیز در ارتباط با این تیراندازی از خود به جا گذاشته است.

دانا دیگان، شهردار جکسون‌ویل گفته است این جرم برخاسته از نفرت و نژادپرستانه بوده است.

پلیس می‌گوید مرد مسلح هم‌دستی نداشته است و ادعا شده که او قصد خودکشی هم داشته است.

بر این اساس او که با پدر و مادرش در این شهر زندگی می‌کرده چند یادداشت نیز نوشته که از جمله یکی خطاب به والدین او و دیگری خطاب به رسانه‌‌ها بوده است.

پلیس فدرال آمریکا تحقیقاتی در زمینه حقوق مدنی را درباره این تیراندازی آغاز کرده و می‌گوید این پرونده را یک جرم برخاسته از نفرت تلقی خواهد کرد.

تیراندازی در جکسون‌ویل فلوریدا همزمان با شصتمین سالگرد سخنرانی «رویایی دارم»‌ از سوی مارتین لوتر کینگ جونیور روی داده است.

دانا دیگان، شهردار جسکون‌ویل به تلویزیون محلی این شهر گفت یک تیراندازی هم زیاد است ولی کنار آمدن با این گونه تیراندازی‌ها در جمع، بسیار دشوار است.

کلانتر شهر گفته این مرد مسلح یک اسلحه کمری و یک اسلحه سبک نیمه‌اتوماتیک به همراه داشته است.

پلیس می‌گوید دست کم یکی از این اسلحه‌ها نشان سواستیکا یا صلیب شکسته بر خود داشته است.

تیراندازی در یک فروشگاه اجناس ارزان‌قیمت روی داده است.

منبع تصویر، GOOGLE STREET VIEW

توضیح تصویر، تیراندازی در یک فروشگاه اجناس ارزان‌قیمت روی داده است.

صفحه ۲

پایان پادکست

محل حمله در فاصله یک مایلی دانشگاه ادوارد واترز روی داده که دانشگاهی با دانشجویان عمدتا سیاه‌پوست بوده است.

ران دوسنتیس، فرماندار فلوریدا که در رقابت‌های انتخاباتی برای نامزدی حزب جمهوری‌خواه نیز فعالیت می‌کند، عامل تیراندازی را «آشغال» خطاب کرده و تیراندازی را دهشت‌بار خوانده است: «مرد مسلح مردم را بر اساس نژادشان هدف قرار داده که کاملا غیرقابل قبول است. این مرد به جای اینکه با نتیجه کارش روبرو شود و مسئولیت آن را بپذیرد، راه ترسو‌ها را انتخاب کرده است.»

کاخ سفید اعلام کرده که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در جریان این تیراندازی قرار گرفته است.

فروشگاه زنجیره‌ای اجناس ارزان‌قیمت دلار جنرال که تیراندازی در یکی از شعب آن روی داده در بیانیه‌ای اعلام کرده که از این «اقدام خشونت‌بار دل‌آزرده شده» و از کارکنان این فروشگاه و کسانی که بر اثر این حمله دچار مشکل شده‌اند حمایت خواهد کرد و در حال همکاری با نیروهای پلیس است.

پایگاه اینترنتی بایگانی خشونت مسلحانه(Gun Violence Archive) می‌گوید تنها در سال جاری بیش از ۲۸۰۰۰ مورد مرگ با اسلحه گزارش شده است.

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : آماج