کشته و زخمی شدن 3 طالبان از سوی نیروهای جبهه مقاومت در پروان
کشته و زخمی شدن 3 طالبان از سوی نیروهای جبهه مقاومت در پروان
جبهه مقاومت با نشر خبرنامه ای از کشته و زخمی شدن 3 جنگجوی گروه طالبان در ولایت پروان از سوی نیروهای این جبهه خبر داد.
جبهه مقاومت ملی با نشر خبرنامه ای امروز پنجشنبه در برگه ای رخنامه اش نوشت: “نیروهای جبهه مقاومت ملی افغانستان با طراحی و راه اندازی یورش چریکی در ولایت پروان سه طالب تروریست را هلاک و زخمی کردند”.
9 جنوری, 12:53
این جبهه در ادامه افزوده است: “این یورش در ولسوالی سیدخیل پروان بالای پوسته ای دشمن انجام شده است، که در نتیجه آن یک طالب تروریست هلاک شده و دو تروریست دیگر زخمی شده است”.
ادر ادامه این جبهه نوشته است، که در این یورش به نیروهای مقاومت ملی هیچگونه آسیب وارد نشده است.
یادآوری می کنیم، که گروه طالبان پس از یک معامله پیچیده و پنهان با امریکا در دوحه پایتخت قطر، در پانزدهم ماه اگوست سال ۲۰۲۱ کنترل افغانستان را به دست گرفت و از آن زمان تاکنون با رفتار تندروانه شهروندان خراسان آریا  به ویژه بانوان را به تنگنا قرار داده است. با چیرگی گروه طالبان بر خراسان آریا  گروه های دیگر تروریستی هم در افغانستان فعال شده و افغانستان به کشور صدور تروریسم در منطقه تبدیل شده است و هم اکنون بیش از بیست میلیون نفر با گرسنگی در این کشور دست و پنجه نرم می کنند.
در همین حال کارشناسان می گویند، که گروه طالبان پیوند تنگاتنگ با القاعده دارد و به این گروه در دوره نخست و اکنون در افغانستان پناه داده است.
اکنون اگرچه در افغانستان همه ظواهر اسلامی برقرار و محفوظ است و نمازهای جماعت و نماز جمعه از دیگر زمان ها بیشتر برقرار است و صدای اذان بلند و حتی گسترده تر از دوره های پیشین است، منتها ترس ووحشت حاکم بر جامعه استوار، فقر در حال گسترش، درونمایه اسلام یعنی عدالت و رعایت حقوق مردم و آنچه اسلام برای آنها ظهور کرد، وجود ندارد.
در ماه های پسین یورش های جبهه های مخالف گروه طالبان بر جنگجویان این گروه افزایش پیدا کرده و تاکنون صدها تن از جنگجویان این گروه در یورش های جبهه های مخالف این گروه کشته و زخمی شده اند.

نابود شدن رینجر و کشته شدن جنگجویان گروه طالبان از سوی نیروهای جبهه مقاومت در بدخشان

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : Sputnik