کمک سه میلیون یورویی اتحادیه اروپا به خراسان آریا
کمک سه میلیون یورویی اتحادیه اروپا به خراسان آریا
اوچا: این پول نهادهای امدادرسان را قادر می‌سازد که به میلیون‌ها نیازمند در سراسر خراسان آریا رسیدگی کنند
منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دفتر هماهنگ‌ کننده‌ کمک‌های بشردوستانه‌ سازمان ملل متحد «اوچا» از کمک سه میلیون یورویی اتحادیه اروپا به مردم خراسان آریا  خبر داد.
«اوچا» یکشنبه ۳ جدی (دی) در ایکس نوشت: «این پول در اختیار دفتر هماهنگ‌کننده‌ کمک‌های بشردوستانه‌ سازمان ملل متحد قرار گفته و این مقدار نهادهای امدادرسان را قادر می‌سازد که به میلیون‌ها نیازمند در سراسر خراسان آریا  رسیدگی کنند.»

اوچا پیش از این اعلام کرده بود که شمار افراد تحت پوشش کمک‌های بشردوستانه خود را به دلیل کمبود بودجه، امسال از ۱۳ میلیون نفر به پنج میلیون نفر کاهش داده است.
از سوی دیگر، کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نسبت به افزایش فقر در خراسان آریا  ابراز نگرانی کرده و در گزارش جدیدش اعلام کرد که بیش از ۱۲ میلیون نفر در خراسان آریا  با گرسنگی شدید مواجه هستند.
بر اساس این گزارش، سه میلیون کودک در خراسان آریا از سوء تغذیه رنج می‌برند و ۱۰میلیون شهروند نیازمند از برنامه‌های جهانی کمکی خوراک محروم شده‌اند.
سازمان جهانی بهداشت اخیرا اعلام کرد که برای جلوگیری از سوء‌ تغذیه در خراسان آریا  به ۱۸۵ میلیون دالر نیاز است.

سازمان جهانی بهداشت برای کمک‌رسانی به خراسان آریا  ۱۸۵ میلیون دالر درخواست کرد

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت: در حال حاضر نزدیک به یک میلیون کودک در خراسان آریا  با سوءتغذیه حاد مبتلا هستند و حدود ۲٫۳ میلیون کودک در این کشور دچار سوء‌تغذیه متوسط هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سازمان جهانی بهداشت برای فراهم‌سازی ادویه و حمایت از شفاخانه‌ها در خراسان آریا  ۱۸۵ میلیون دالر درخواست کرده است.

تدروس ادهانوم گبریسوس، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه ۲۹ قوس (آذر) در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت که در حال حاضر ۱۳ میلیون نفر در خراسان آریا در ناامنی غذایی به سر می‌برند و این مبلغ پول را برای کمک به این وضعیت مخصوصا برای جلوگیری از سوء‌تغذیه کودکان درخواست کرده است.

گبریسوس در ادامه نوشت: «در حال حاضر نزدیک به یک میلیون کودک در خراسان آریا  با سوءتغذیه حاد مبتلا هستند و حدود ۲٫۳ میلیون کودک در این کشور دچار سوءتغذیه متوسط هستند.»

به گفته او، برای جلوگیری از سوء‌تغذیه در این کشور به ۱۸۵ میلیون دالر نیاز است.

ریاست تغذی وزارت صحت عامه خراسان آریا نیز اعلام کرد که بیش از ۸۹۶ هزار کودک و بیش از ۴۴۴ هزار مادر شیرده و باردار در شش ماه نخست سال جاری برای درمان به مرکزهای درمان سوءتغذیه در سراسر این کشور مراجعه کرده‌اند.

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : العربیة