تبادل ۲۴۸ سرباز روسیه و ۲۰۰ سرباز اوکراین با میانجی گری امارات | جمهوری خراسان، جمهوری نیوز، Jomhouri Khorasan. تبادل ۲۴۸ سرباز روسیه و ۲۰۰ سرباز اوکراین با میانجی گری امارات – جمهوری خراسان، جمهوری نیوز، Jomhouri Khorasan.
منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با میانجی‌گری امارات متحده عربی و از طریق مذاکراتی که مسکو آن را «دشوار» توصیف کرد، یک توافق‌نامه تبادل اسرا بین روسیه و اوکراین اجرا شد که شامل ۴۴۸ سرباز بود.
وزارت دفاع روسیه، چهارشنبه ۱۳ دی، در بیانیه‌ای از برگشت ۲۴۸ سرباز اسیر روسی در چارچوب این توافق به کشورشان خبر داد.

وزارت دفاع روسیه چهارشنبه از بازگرداندن ۲۴۸ سرباز روسی در تبادل اسرا با اوکراین برای اولین بار در چند ماه گذشته خبر داد. این در حالی است که کییف مسکو را به ممانعت از مذاکرات در این زمینه متهم کرده بود.

خبرگزاری «تاس» به نقل از بیانیه ارتش روسیه چهارشنبه گزارش داد در نتیجه یک روند مذاکرات دشوار، ۲۴۸ سرباز روسی از مناطق تحت کنترل اوکراین بازگردانده شدند.

در این بیانیه آمده است که بازگشت سربازان روسی از اسارت «به لطف میانجی‌گری بشردوستانه امارات متحده عربی ممکن شد.»

در این بیانیه توضیح داده شده است که تمامی سربازان آزاد شده روسیه از کمک‌های پزشکی و روانی لازم برخوردار می‌شوند و هواپیماهای ترابری نظامی نیروی هوایی روسیه پرسنل نظامی را برای درمان و توانبخشی در موسسات پزشکی وابسته به وزارت دفاع این کشور تحویل خواهند داد.

به نقل از «رویترز»، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین نیز به نوبه خود بازگشت بیش از ۲۰۰ اسیر اوکراینی از روسیه را تایید کرد.

این اولین بار نیست که دو طرف در طول جنگ ۲۲ ماهه تعدادی اسیر را مبادله می‌کنند.

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.