اسرائیل علیه حوثی‌ها اقدام نظامی خواهیم کرد و هشدار حوثی ها
اسرائیل علیه حوثی‌ها اقدام نظامی خواهیم کرد و هشدار حوثی ها
شبه‌نظامیان حوثی در یمن روز شنبه بار دیگر تهدیدهای خود را علیه کشتیرانی بین‌المللی در دریای سرخ و دریای عرب تکرار کردند
منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تزاچی هانگبی، مشاور امنیت ملی اسرائیل اظهار کرد که کشورش به آمریکا ابلاغ کرده که اگر جهان برای جلوگیری از حملات حوثی‌ها به کشتی‌ها در دریای سرخ کاری نکند اسرائیل خود علیه حوثی‌ها دست به اقدام نظامی خواهد زد.

هانگبی شنبه هجدهم آذر در گفت‌وگو با سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل افزود که این موضع کشورش را نخست‌وزیر، بنیامین نتانیاهو به جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا و اولاف شولتز، صدراعظم آلمان منتقل کرده است.

شایان ذکر است که در ادامه تهدیدهای خود و در تحولی جدید شبه‌نظامیان حوثی در یمن شنبه تهدید کردند که همه کشتی‌های عازم اسرائیل برای این گروه اهداف مشروع هستند.

گروه شبه‌نظامی حوثی‌ در یمن شنبه ۱۸ آذر اعلام کرد که اگر اجازه ورود به کمک‌های دارویی و غذایی برای تامین مایحتاج ساکنان نوار غزه از سوی اسرائیل داده نشود این گروه شبه‌نظامی در یمن، به کشتی‌های عازم اسرائیل با هر تابعیتی، اجازه عبور از دریای سرخ و تنگه باب المندب را نخواهد داد.

شبه‌نظامیان حوثی همچنین هشدار دادند که اگر اجازه تامین مایحتاج مردم غزه داده نشود این کشتی‌ها به اهداف مشروعی برای این گروه تبدیل خواهند شد.

تهدید جدید حوثی‌‌ها؛ همه کشتی‌های عازم اسرائیل هدف مشروع هستند

مرکز عملیات تجارت دریایی بریتانیا روز جمعه به کشتی‌های در حال دریانوردی در دریای سرخ هشدار داد که ضمن حفظ هوشیاری خود هر گونه فعالیت نگران‌کننده‌ای را گزارش دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در ادامه تهدیدهای خود و در تحولی جدید شبه‌نظامیان حوثی در یمن تهدید کردند که همه کشتی‌های عازم اسرائیل هدف مشروع هستند.

حوثی‌ها در یمن شنبه ۱۸ آذر اعلام کرد که اگر اجازه ورود به کمک‌های دارویی و غذایی برای تامین مایحتاج ساکنان نوار غزه داده نشود این گروه شبه‌نظامی در یمن، به کشتی‌های عازم اسرائیل با هر تابعیتی، اجازه عبور از دریای سرخ و تنگه باب المندب را نخواهد داد.

شبه‌نظامیان حوثی همچنین هشدار دادند که اگر اجازه تامین مایحتاج مردم غزه داده نشود این کشتی‌ها به اهداف مشروعی برای این گروه تبدیل خواهند شد.

هشدار به کشتی‌ها و شرکت‌ها

حوثی‌ها شنبه در بیانیه‌ای اعلام کردند:«ضمن اصرار بر پایبندی خود به رعایت ایمنی دریانوردی به همه کشتی‌ها و شرکت‌ها درباره هرگونه تعامل با بنادر اسرائیل هشدار می‌دهیم».

در این بیانیه همچنین آمده است که این رویکرد حوثی‌ها در راستای تصمیم این گروه مبنی بر منع دریانوردی کشتی‌های اسرائیلی در دو دریای عرب و سرخ و در نتیجه پافشاری اسرائیل بر ادامه محاصره نوار غزه و ارتکاب کشتارهای هولناک و جنایت‌های نسل‌کشی علیه ساکنان این باریکه، صورت می‌گیرد.

شایان ذکر است که مرکز عملیات تجارت دریایی بریتانیا روز گذشته، جمعه اعلام کرد که پیام‌هایی مبنی بر این‌که یک طرف ناشناس که خود را مسئولان یمنی معرفی می‌کند به یک کشتی دستور داده تا مسیر خود را در جنوب دریای سرخ تغییر دهد.

این مرکز در بیانیه‌ای اعلام کرد که به کشتی‌های در حال دریانوردی در منطقه پیرامونی هشدار داده که ضمن حفظ هوشیاری خود هر گونه فعالیت نگران‌کننده‌ای را گزارش دهند.

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : العربیة