جیش العدل مسئولیت کشتن یک عضو سپاه پاسداران به عهده گرفت
جیش العدل مسئولیت کشتن یک عضو سپاه پاسداران به عهده گرفت
روابط عمومی قرارگاه قدس جنوب شرق سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای از کشته‌شدن یکی از اعضای خود در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

جمعه ۲۹ دی ۱۴۰۲ ایران

 

بر پایه این اطلاعیه، حسینعلی جاودان‌فر، عضو سپاه سلمان سیستان و بلوچستان، شامگاه چهارشنبه ۲۷ دی در جاده خاش به زاهدان مورد اصابت گلوله قرار گرفته و کشته شده است.

قرارگاه قدس سپاه پاسداران، حسینعلی جاودان‌فر را از «کارشناسان فرهنگی سپاه» و دارای «ماموریت اداری» برای «پیگیری کارهای فرهنگی» در سفر به شهرستان سراوان معرفی کرده است.

در این اطلاعیه آمده است: «تلاش برای شناسایی عامل یا عاملین این اقدام در حال پیگیری است.»

سایت حال‌وش که اخبار مربوط به سیستان و بلوچستان را پوشش می‌دهد، عضو کشته‌شده سپاه را «جانشین سپاه سراوان» خوانده که توسط افراد مسلح در محور سراوان-خاش کشته شده است.

به گزارش حال‌وش، سرنشینان یک خودرو متعلق به سپاه پاسداران هم در محور زاهدان و حوالی پاسگاه جون آباد با شلیک افراد مسلح کشته شدند.

هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفته است.

این رخداد‌ها یک روز پس از حمله «موشکی و پهپادی» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به خاک پاکستان با ادعای هدف قراردادن مواضع گروه مسلح «جیش العدل» در آن کشور رخ داده است.

دولت پاکستان در بیانیه‌‌ای در روز سه‌شنبه ۲۶ دی، حمله جمهوری اسلامی به خاک خود را «قویا محکوم» و اعلام کرد که در این حمله «دو کودک بیگناه» کشته و سه دختر نیز زخمی شدند.

پاکستان به نشانه اعتراض سفیر خود را نیز از تهران فراخواند و تمامی دیدارها میان مقام‌های عالی‌رتبه این کشور با مقامات جمهوری اسلامی ایران را لغو کرد.

مقامات ایران بارها اعلام کرده‌اند که «جیش العدل» در پاکستان پناه می‌گیرد و از خاک آن کشور برای حمله به داخل ایران استفاده کرده است.

گروه جندالله و تمامی اسامی جدید و نام‌های مرتبط با آن از جمله جیش‌العدل در فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا قرار دارد.

 

سپاه پاسداران حمله با «موشک و پهپاد» به خاک پاکستان را تأیید کرد

آرشیو
آرشیو

رسانه‌های وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کردند که این نیرو روز سه‌شنبه ۲۶ دی در حمله‌ای با «موشک و پهپاد» مواضعی را در خاک پاکستان هدف قرار داده است.

بر اساس ادعای خبرگزاری‌های فارس و تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شامگاه سه‌شنبه به وقت محلی، «دو مقر مهم» گروه شبه‌نظامی جیش‌العدل «هدف قرار گرفت.»

ساعتی قبل، رسانه محلی «حال‌وش» در گزارشی اعلام کرده بود که «موشک‌های سپاه پاسداران به خاک پاکستان شلیک شدند.»

بنا بر این گزارش، حمله سپاه «در مرز بین شهرستان سراوان» در استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی ایران و «شهرستان پنجگور در پاکستان» صورت گرفته است.

در گزارش این رسانه محلی آمده که «سپاه پاسداران عصر امروز (سه‌شنبه)» به این ناحیه مرزی در خاک پاکستان با موشک حمله و احتمالا هدف آن «گروه مسلح جیش‌العدل» بوده است.

«حال‌وش» گزارش داده که تاکنون از تلفات و خسارات احتمالی حمله موشکی و پهپادی سپاه پاسداران به این منطقه از خاک پاکستان گزارشی منتشر نشده، اما سپاه ادعا کرده که «دو مقر مهم» جیش العدل را در خاک پاکستان «منهدم» کرده است.

اما کمپین فعالین بلوچ با اعلام این که موشک‌های سپاه «در روستاهای مرزی پنجگور فرود آمدند» از احتمال «تلفات جانی» خبر داده است.

منابع بین‌المللی شامگاه دوشنبه ۲۵ دی نیز از حمله سپاه با موشک به اطراف کنسولگری آمریکا در اربیل اقلیم کردستان عراق خبر دادند و سپاه پاسداران در سه بیانیه پی‌درپی ادعا کرد که به مواضع «تروریست‌ها» در سوریه حمله کرده است.

حمله سپاه پاسداران در خاک پاکستان و ‘محل تجمع داعش’ در سوریه

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : VOA