فرمانده زیردریایی روسی حین دویدن صبحگاهی به قتل رسید
فرمانده زیردریایی روسی حین دویدن صبحگاهی به قتل رسید
خبرگزاری تاس به نقل از مقام‌های امنیتی گزارش داد، فرمانده یک زیردریایی روسی و معاون بسیج نظامی در شهر کراسنودار در جنوب روسیه به ضرب گلوله کشته شد.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، این مقام با نام «استانیسلاو رژیتسکی» صبح روز دوشنبه که برای دویدن بیرون رفته بود، به دست یک فرد مسلح کشته شد و پرونده جنایی مرتبط با قتل او به جریان افتاده است.

این مقام کشته شده همچنین فرمانده یک زیردریایی ناوگان دریای سیاه روسیه بود که خبرگزاری‌های آنلاین محلی در اوکراین ادعا کردند مسئول شلیک موشک‌های کروز «کالیبر» به اهداف اوکراینی بوده است.

به گزارش تاس، رژیتسکی در نیروی دریایی روسیه فرماندهی زیردریایی کراسنودار که نامش را از همین شهر گرفته، برعهده داشت. مشخص نیست که آیا او در زمانی که به قتل رسید، کاپیتان این زیردریایی بوده یا خیر.مشخص نیست که آیا او در زمانی که به قتل رسید، کاپیتان این زیردریایی بوده یا خیر.

به گفته وزارت دفاع روسیه، کراسنودار یک زیردریایی دیزلی-برقی است که برای ناوگان دریای سیاه ساخته شده و «برای مقابله با کشتی‌ها و زیردریایی‌ها، مین‌گذاری‌ها و انجام عملیات شناسایی» طراحی شده است.

رسانه‌های آنلاین ادعا کردند که رژیتسکی حین دویدن صبحگاهی در نزدیکی یک مجموعه ورزشی هدف اصابت چهار گلوله قرار گرفت.

براساس ‌گزارش رسانه‌های آنلاین، او در حمله موشکی از زیردریایی به شهر وینیتسیا اوکراین در ژوئیه ۲۰۲۲ که منجر به کشته شدن ۲۳ غیرنظامی از جمله سه کودک شد، دخیل بوده است. روسیه سال گذشته تلاش کرد تا این حمله موشکی را توجیه کند و گفت که این حمله یک نشست فرماندهان نیروی هوایی اوکراین و نمایندگان تامین‌کنندگان غربی سلاح را هدف گرفته بود.

انتهای پیام

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : ایسنا