کشته شدن خبرنگاران ریانوروستی بر اثر حمله قوای مسلح اوکراین
کشته شدن خبرنگاران ریانوروستی بر اثر حمله قوای مسلح اوکراین
سیمونیان وعده داد که در روسیه حمله‌ قوای مسلح اوکراین به خبرنگاران را به خاطر خواهند داشت. قابل ذکر است که روز شنبه 22 جولای، قوای مسلح اوکراین به گروهی از خبرنگاران مرکز اطلاع رسانی ایزوستیا و خبرگزاری ریانووستی که در حال تهیه مطالبی درباره گلوله باران قوای مسلح اوکراین بودند، حمله توپخانه‌ای کردند.
  در حمله قوای مسلح اوکراین یک خبرنگار ریانوروستی کشته و چند تن زخمی شده
به گزارش اسپوتنیک، مارگاریتا سیمونیان، سردبیر گروه رسانه‌ای “روسیا سیگودنیا” و کانال تلویزیونی RT، به مرگ روستیسلاو ژوراولف، خبرنگار نظامی ریانووستی واکنش نشان داد.
او در کانال تلگرامی خود نوشت: “خبرنگار نظامی ما، روستیسلاو ژوراولف، کشته شد. خبرنگاران دیگر زخمی شدند. مهمات خوشه ای. ما همه را به یاد داریم و همه چیز را به یاد خواهیم داشت.”

پیش از این گزارش شده بود که روستیسلاو ژوراولف، خبرنگار ریانووستی، که در منطقه عملیات ویژه کار می کرد، پس از گلوله باران توسط قوای مسلح اوکراین در منطقه زاپروژیا جان باخت. به گفته وزارت دفاع روسیه، نیروهای اوکراینی با مهمات خوشه ای به گروهی از خبرنگاران حمله کردند. کنستانتین میخالچفسکی، خبرنگار عکاسی ریانووستی، و همچنین رومن پولشاکوف و دیمیتری شیکوف، کارمندان ایزوستیا، با شدت متفاوتی مجروح شدند. تمامی مجروحان به سرعت به مراکز صحی صحرایی منتقل شدند.

Официальный представитель Министерства иностранных дел России Мария Захарова во время брифинга в Москве - اسپوتنیک افغانستان , 1920, 22.07.2023

قابل ذکر است که روز شنبه ۲۲ جولای، قوای مسلح اوکراین به گروهی از خبرنگاران مرکز اطلاع رسانی ایزوستیا و خبرگزاری ریانووستی که در حال تهیه مطالبی درباره گلوله باران قوای مسلح اوکراین بودند، حمله توپخانه‌ای کردند.
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه می‌گوید، واشنگتن، لندن و پاریس حامیان تروریست ها هستند.
به گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز شنبه گفت، کسانی که مسئول قتل عام وحشیانه روستیسلاو ژوراولف، روزنامه نگار ریانووستی بودند مجازات خواهند شد و کسانی که مهمات خوشه ای را به دستیاران خود در کی‌یف رساندند، مسئولیت کامل را بر عهده خواهند داشت.یف رساندند، مسئولیت کامل را بر عهده خواهند داشت.
روستیسلاو ژوراولف، خبرنگار ریانووستی که در منطقه عملیات ویژه نظامی کار می کرد، پس از جراحات شدید جان خود را از دست داد. به گفته وزارت دفاع فدراسیون روسیه، ژوراولف در حین تخلیه با جراحاتی که در نتیجه انفجار یک تسلیحات خوشه ای ایجاد شده بود، جان باخت. تعدادی از روزنامه نگاران روسی با شدت های متفاوت جراحات دریافت کردند.
زاخارووا در بیانیه ای در وب سایت وزارت امور خارجه روسیه گفت: “کسانی که مسئول قتل عام وحشیانه یک روزنامه نگار روس هستند، ناگزیر به مجازات شایسته ای متحمل خواهند شد. کسانی که مهمات خوشه ای را به دستیاران خود در کی یف رسانده اند نیز مسئولیت کامل را بر عهده خواهند داشت.”

کشته شدن خبرنگار ریانووستی بر اثر حمله نیروهای مسلح اوکراین به گروهی از خبرنگاران

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : Sputnik