گذرنامه ای پاکستانی سراج الدین حقانی را پاکستان باطل کرد
گذرنامه ای پاکستانی سراج الدین حقانی را پاکستان باطل کرد
برخی منابع آگاه در پاکستان مدعی شدند، که دولت این کشور گذرنامه پاکستانی صادره برای وزیر داخله گروه طالبان خراسان آریا را باطل و ۲ نفر از مسئولان اداره گذرنامه پاکستان را دستگیر کرده است.
برخی منابع آگاه در پاکستان مدعی شدند، که دولت این کشور گذرنامه پاکستانی صادره برای وزیر داخله گروه طالبان افغانستان را باطل و ۲ نفر از مسئولان اداره گذرنامه پاکستان را دستگیر کرده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، برخی از رسانه‌های پاکستانی اعلام کردند، که سراج الدین حقانی به کمک گذرنامه پاکستانی توانست در زمان دولت عمران‌خان، برای مذاکره با مسئولان امریکایی چند بار به دوحه سفر کند.
برپایه این گزارش ها، حقانی به مدت پنج سال گذرنامه پاکستانی داشت. مقامات اسلام‌آباد از طریق یک روزنامه نگار مستقر در شهر پیشاور که اتفاقاً با حقانی در همان پرواز به دوحه بود، متوجه موضوع شدند. حقانی در باجه مهاجرت در فرودگاه دوحه گذرنامه پاکستانی خود را به عنوان مدرک سفر نشان داد.
На месте взрыва бомбы во время пятничной молитвы в мечети пакистанского Пешавара - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 07.09.2023

دست داشتن شبکه حقانی در یورش های تروریستی پاکستان
منابع آگاه مدعی شدند: دولت پاکستان دو نفر از مسئولان اداره گذرنامه شهر “پیشاور” را به دلیل نقش داشتن در صدور گذرنامه برای وزیر داخله حکومت گروه طالبان افغان تبار جنوب خراسان آریا  دستگیر کرده و در نتیجه این تحقیقات، معلوم شد که ۵۰ هزار گذرنامه پاکستانی برای شهروندان افغان تبار خراسان آریا  صادر شده که اکنون همه این گذرنامه‌ها لغو شده است.‌
در این‌ گزارش آمده است: عربستان سعودی به تازگی فهرستی از ۱۲ هزار و ۹۶ شهروند افغانستانی را به مسئولان پاکستانی ارائه کرده که همه آنان با استفاده از گذرنامه پاکستانی به عربستان سفر کرده و مشغول به کار شده‌اند.
تاکنون هیات حاکمه موقف خراسان آریا  و یا مقامات پاکستانی به شکل رسمی به این گزارش‌ها واکنشی نشان نداده‌اند با این حال در گذشته دولت اسلام‌آباد فرایند سفرهای مقام های طالبان به خارج از خراسان آریا  را برای مذاکرات صلح آسان کرده است
معاون بازرس کُل‌ خیبر‌پختونخوا گفت: شبکه حقانی در یورش های تروریستی در پاکستان دست دارد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از آماج، خالد سهیل، معاون بازرس کُل ایالت خیبرپختونخوا پاکستان گفته است، که شواهد محکمی درباره دست داشتن شبکه حقانی در حمله‌های تروریستی در پاکستان وجود دارد.
خالد‌‌ سهیل امروز (چهارشنبه، ۱۵سنبله) افزوده است، که حدود ۲۵۰۰ تروریست پاکستانی و افغانستانی در سراسر پاکستان فعالیت‌های تروریستی دارند.
معاون بازرس کُل‌ خیبرپختونخوا در مورد علت افزایش رویداد‌های تروریستی در این ایالت اظهار داشت که پس از خروج نیرو چ‌های امریکایی و سقوط دولت افغان باوران خراسان آریا  شماری زیادی از “جنگ‌جویان به شبه‌نظامیان پاکستانی پیوسته‌اند.”
 ترور یکی از اعضای ارشد طالبان پاکستان در خاک افغانستان - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 06.09.2023

طالبان پاکستانی: چند روستا را در چترال خیبرپختون‎خواه گرفتیم
او افزود: “پس از پایان جنگ در خراسان آریا صدها جنگ‌جوی پاکستانی که قبلا در کنار طالبان افغانستانی می‌جنگیدند، نیز به تحریک طالبان پاکستان پیوسته‌اند.”
خالد سهیل گفته که عامل حمله‌های انتحاری در چند ماه گذشته “توسط تروریستان افغانستانی صورت گرفته‌است.”
آقای سهیل می‌گوید: “مدتی است سازمان خود را به اساس الگوی طالبان افغان تنظیم و پاکستان را به ولایت‌های مختلف تقسیم کرده‌اند.”
خالد سهیل اضافه کرد که سازمان‌های استخباراتی و امنیتی پاکستان هم‌چنیه حمله‌های برنامه‌ریزی شده را خنثی کرده‌اند.
نام‌برده تأکید کرد که تحریک طالبان پاکستان اکنون آزادانه در خراسان آریا رفت‌وآمد دارند “درحالی که این گروه در زمان حکومت پیشین افغانستان اجازه فرصت و رفت‌و‌آمد را نداشتند.”
یادآوری می کنیم، که تحریک طالبان پاکستان حمله‌های خود را در خیبرپختونخوا افزایش داده‌اند.‌ مقام‌های پاکستانی طالبان افغان را به پناه داده به جنگ‌جویان تی‌تی‌پی متهم می‌کند؛ طالبان اما بار‌ها این ادعاها را رد کرده‌اند.

واکنش‌ها به چاپ مقاله سراج‌الدین حقانی در نیویورک تایمز

تصویر سراج ‌الدین در وبسایت اف بی آی

منبع تصویر، FBI

توضیح تصویر، تصویری که از سراج‌الدین حقانی در وبسایت اف بی آی وجود دارد

انتشار مقاله‌ای از سراج‌الدین حقانی، فرمانده عملیاتی شبکه حقانی و معاون گروه طالبان در روزنامه نیویورک تایمز، واکنش‌های انتقادآمیز گسترده‌ را بدنبال داشته است. تحلیل‌گران، فعالان سیاسی و روزنامه‌نگارانی که از این روزنامه انتقاد کرده‌اند، چاپ مقاله را به معنای دادن فرصت تبلیغات به رهبر یک شبکه شناخته شده “تروریستی” قلمداد کرده‌اند.

سراج الدین حقانی
توضیح تصویر، این نخستین مقاله است که سراج‌الدین حقانی در یک روزنامه مهم غربی منتشر کرده

شبکه حقانی مسئول انجام خونین‌ترین و پیچیده‌ترین حملات انتحاری و انفجاری در افغانستان در سال‌های اخیر دانسته می‌شود.

در حمله بیست ساعته مهاجمان مسلح این شبکه بر سفارت آمریکا در کابل که روز ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۱ میلادی از یک ساختمان چندین طبقه مشرف به سفارت آمریکا و فرماندهی ناتو صورت گرفت، ۲۵ نفر کشته شدند.

کیت کلارک از مدیران نهاد موسوم به شبکه تحلیل‌گران افغانستان در واکنش به چاپ مقاله رهبر شبکه حقانی در نیویورک تایمز، در حساب کاربری توییتر خود نوشت: این نوشته به حرفی که من در تمام عمرم از دهان یک ملای افغان شنیده باشم هیچ شباهتی ندارد، حتی ملایی‌که در پاکستان بزرگ شده و زرنگ است. پس چه کسی به جای خلیفه سراج می‌نوشت؟

اجازه نشان دادن محتوای Twitter را می دهید؟

این مطلب شامل محتوایی از Twitter است. قبل از بارگیری این محتوا از شما اجازه می گیریم، زیرا ممکن است این سایت ها از کوکی ها و یا سایر انواع فن آوری استفاده کنند. می توانید سیاست Twitter را درباره کوکی هاو سیاست مربوط به حفظ حریم خصوصی را پیش از موافقت بخوانید. برای دیدن این محتوا روی “موافقت و ادامه”‌کلیک کنید.

پایان پست Twitter, 1

خانم کلارک خبرنگار پیشین بی‌بی‌سی که در زمان حاکمیت طالبان مقیم افغانستان بود، از جریان نابود شدن مجسمه‌های عظیم در دیواره کوهی در بامیان به دست طالبان گزارش کرد و سپس به دستور طالبان از افغانستان اخراج شد.

احمد شجاع مسئول روابط بین‌المللی در دفتر مشاور امنیت ملی افغانستان از روزنامه نیویورک تایمز انتقاد کرده که به رهبر یک شبکه شناخته شده “تروریستی” امکان استفاده از صفحات خود را داده تا به نفع خود تبلیغ کند. او همچنین گفته روزنامه از هویت نویسنده مقاله و این که او چه کسی است، چیزی ننوشته است.

اجازه نشان دادن محتوای Twitter را می دهید؟

این مطلب شامل محتوایی از Twitter است. قبل از بارگیری این محتوا از شما اجازه می گیریم، زیرا ممکن است این سایت ها از کوکی ها و یا سایر انواع فن آوری استفاده کنند. می توانید سیاست Twitter را درباره کوکی هاو سیاست مربوط به حفظ حریم خصوصی را پیش از موافقت بخوانید. برای دیدن این محتوا روی “موافقت و ادامه”‌کلیک کنید.

پایان پست Twitter, 2

عزیز حکیمی روزنامه نگار و فعال افغان در واکنش به چاپ مقاله آقای حقانی نوشته: “تئوری توطئه به نظر می‌رسد، اما آمریکایی‌ها/ناتو در این مقطع نیاز دارند به ملت‌های خود اطمینان بدهند که روند صلح اهداف امنیتی آن‌ها را برآورده می‌سازد و نوشته حقانی در نیویورک تایمز به سادگی می‌تواند هماهنگی ‌شده باشد.”

سراج الدین حقانی در سال ۲۰۱۶ میلادی در منطقه ارزان قیمت کابل با لباس زنانه دستگیر شده بود که از سوی اشرف غنی رها گردید.

سراج الدین حقانی با لباس زنانه
گشوررا به ای اس ای پا کستان تحویل داده و در این روز ها تمام منا بع رو زمینی و زیر زمینی ملت مارابه یغما می برد او از یک زن هم کمتر است و زنان خراسان آریا  ( ملت ما) شیر زن است .
البته صحبت در لباس این وطن فروش بود خلا صه او لیاقت همان لباس راهم ندا رد
چون وجدان وغیرت ندارد اگر می داشت سر پرستی پا کستانیها قبول نداشت . درد بر پسر قهر مان ملی ودرد بر اسماعیل خان ودستم …..

>>>   حیف لباس زنانه به اندام این ترویست و جنایتکار حرفه ای که قاتل مردم افغانستان است و مزدور پاکستان و امریکا.

>>>   چشم اشرفک دزد طالب روشن باشد که خوداش با لباس زنانه از افغانستان نگریخت

>>>   بلی هم وطن
هزاران حیف این لباس زنانه که بر تن این ….است
هزاران حیف نام انسان که بر سری این قاتلان است
این قوم نه مسلمان است ونه کافر معلوم نیست نیست
این قوم آدم کش این قوم جهل این قوم بخیل بی خدا

>>>   غرور افغانیت و اسلامیت که گوش های همه مارا در طول تاریخ کر ساخته بود چنین است است: سراج الدین حقانی اولین و آخرین خلیفه٬ امیر٬ سلطان و یا پادشاه افغان نبوده که با چال چادری غیرت افغانی را به نمایش گذاشته باشد٬ بلکه تاریخ ننگین این خطه نام های رهبران زبون بی غیرت چادر پوش زیادی را در حافظه دارد٬ از دوست محمد خان تا امان الله خان و خانان یکسره و دوسره های دیکری.

>>>   این قاتلا ن ملت این دشمنان خدا این دشمنان پیامبران
استفاده از ریش شیطنت استفاده از مسلمان بودن
استفاده از قرآن هزاران حیف نام قرآن بدست هر آدم
کش است هزاران حیف حیف این لباس زنانه برتن
این ….است اینها بد تر از فر عون مصراست
بد تر از یزید وشمیر است بدتر از نصارا ویهود
بدتر از اسرایل بدتر از آمریکاه بدتر از شوروی سابق
ما نند این جنوران نیست در جهان
یکی از بدترین در روی کره زمین
اینها نه کافر است
ونه مسلمان است
معلوم نیست چه بلا خلق شده است

>>>   شاید در آن زمان در نکاح یکی از افراد آی اس آی بوده است!!

>>>   هم وطن یک کلام
ملیارد حیف این پیراهن زنانه بر تن این قاتل است

>>>   اگر تست DNA صورت بگیرد این …ها اولاد پدرشان ثابت نمیشوند.
دور باید ریخت طالب را ز دامان وطن
چونکه طالب عاری از ایمان و دین و مذهب است
مذهب طالب بود فرمان آی اس آی و بس
دین طالب هم همان پیمان و عهد با کافر است
میکشد هردم مسلمان میزند زانو به کفر
این جماعت نوکر اند و نوکر نوگر تر اند

>>>   آنهای که وطن مقدس ما را بالای آمریکایی ها فروخت هنوز هم با چشم سفیدی اجازه حرف زدن را برای خودش میدهد جای شرم است به غلامان بیناموس

شب گذشته نیروهای امنیتی افغانستان فرد در یک عملیات ویژه مرد شماره دوم شبکه حقانی را بازداشت کردند.

بازداشت مغز متفکر شبکه حقانی/عکس

ابنا: «انس حقانی» برادر «سراج الدین حقانی» و پسر «جلال الدین حقانی» مشهور به «عبدالله» و «حافظ رشید» از دیگر افراد برجسته شبکه حقانی در خوست، طی یک عملیات خاص امنیتی دستگیر شدند. انس حقانی یکی از برجسته‌ترین افراد شبکه حقانی می‌باشد که توسط ریاست عمومی امنیت ملی دستگیر شده است. وی یاور اصلی برادرش سراج الدین حقانی رهبر این شبکه بوده است و در پلانگذاری‌های استراتژیک این شبکه نقش اساسی داشته است. در اطلاعیه ریاست عمومی امنیت ملی آمده است که انس حقانی مهارت خاص در کامپیو‌تر دارد و از مغزهای متفکر این شبکه در شبکه‌های اجتماعی بود.

وی همچنان مسئول جمع آوری پول از افراد در کشورهای عربی نیز بود و برای عملیات‌های این شبکه پول تهیه می‌کرد. جزئیاتی درباره چگونگی اجرای این عملیات و محل دستگیری این افراد ارائه نشده است. دستگیری این دو فرد بزرگ‌ترین دستاورد ریاست عمومی امنیت ملی در خصوص شبکه حقانی می‌باشد. شبکه حقانی یکی از شبکه‌های تروریستی است که در سال ۱۹۷۰ میلادی توسط جلال‌الدین حقانی تشکیل شد و پس از آن با شبکۀ تروریستی القاعده در سطح منطقه و طالبان خراسان آریا  همکاری دارد. این گروه در سال‌های اخیر، حملاتی مانند هجوم به مقر فرماندهی ناتو، سفارت آمریکا و هتل اینترکانتیننتال را در کارنامه خود

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : Sputnik