یک عضو طالبان در بدخشان با ضربات چاقو کشته شد
یک عضو طالبان در بدخشان با ضربات چاقو کشته شد
صبح، بدخشان: منابع محلی در بدخشان می‌گویند که یک غیرنظامی در این ولایت یک جنگ‌جوی طالبان را با ضربات چاقو کشت و دو عضو این گروه را زخمی ساخت.

۸صبح، بدخشان: منابع محلی در بدخشان می‌گویند که یک غیرنظامی در این ولایت یک جنگ‌جوی طالبان را با ضربات چاقو کشت و دو عضو این گروه را زخمی ساخت.

منابع به روزنامه ۸صبح گفتند که این رویداد پس از یک مشاجره لفظی در شفاخانه فیض‌آباد رخ داده است.

به گفته منابع، طالبان کشته و زخمی شده باشنده‌گان ولسوالی یفتل بوده‌اند.

در مورد انگیزه مشاجره این فرد ملکی با جنگ‌جویان طالبان اطلاعی در دست نیست.

طالبان عامل این رویداد را بازداشت و با خود برده‌اند.

حمله غیرنظامیان بر اعضای طالبان چیزی تازه نیست. چند ماه پیش نیز دو عضو این گروه در ولسوالی یمگان این ولایت ازسوی افراد ناشناس کشته شدند.

چرخبال‌های طالبان بخش‌های از ولسوالی شهدای بدخشان را بمبارد کرده است

۸صبح، بدخشان: منابع محلی در بدخشان می‌گویند که چرخبال‌های طالبان بخش‌های از ولسوالی شهدای این ولایت را بمبارد کرده است.

منابع روز یک‌شنبه، ۲۲ اسد، می‌گویند که درگیری‌های پراکنده از روز گذشته به این‌سو میان طالبان و نیروهای جبهه مقاومت ملی افغانستان در ولسوالی‌های شهدا، درایم و شیوه جریان دارد.

به گفته منابع، طالبان از دو روز به این طرف به ولسوالی شهدا از زمین و هوا به‌منظور سرکوب نیروهای جبهه مقاومت ملی لشکرکشی کرده‌اند.

منابع می‌افزایند که صبح امروز دو چرخبال طالبان روستای پشت یباب در ولسوالی شهدا را به هدف نشانه‌گرفتن سنگرهای افراد جبهه مقاومت ملی هدف قرار داده‌اند که تلفاتی در پی نداشته است.جبهه مقاومت ملی هدف قرار داده‌اند که تلفاتی در پی نداشته است.

طبق اظهارات منابع، شب گذشته در دره غارسپان شهدا نیز درگیری پراکنده وجود داشته است که از تلفات آن تا کنون اطلاعی در دست نیست.

از جانبی، این منابع اضافه کردند که درگیری‌ها در شیوه بدخشان میان طالبان صورت گرفته است که به‌دلیل قطع شبکه‌ها و ارتباطات، جزییاتی از این درگیری در دست نیست.

یک منبع دیگر نیز می‌گوید که طالبان ادعا کردند که در حمله هوایی در شهدا به مقاومت‌گران تلفات وارد کرده‌اند که هنوز رقم دقیق آن روشن نیست.

منابع علاوه کردند که طالبان از چندین ولسوالی نیرو جمع‌آوری کرده‌اند تا کار نیروهای جبهه مقاومت ملی را در ولسوالی شهدای بدخشان که از مراکز عمده این جبهه محسوب می‌شود، «یک‌طرفه» کنند.

جبهه مقاومت ملی و طالبان به‌گونه رسمی در این مورد چیزی نگفته‌اند.

این در حالی است که دوشنبه‌شب، ۱۶ اسد، در پی درگیری طالبان با نیروهای جبهه مقاومت ملی افغانستان به رهبری احمد مسعود در این ولایت، چهار طالب کشته و هفت جنگ‌جوی دیگر این گروه به‌دست نیروهای این جبهه اسیر شدند.

 

  • نویسنده : قیام خوراسانی
  • منبع خبر : ۸ صبح