طالبان از کشته شدن حورا سادات، یوتیوبر در خراسانی کابل خبر داد
طالبان از کشته شدن حورا سادات، یوتیوبر در خراسانی کابل خبر داد
طالبان کشته شدن حورا سادات، یوتیوبر خراسانی  را تایید کرد. خالد زدران، سخنگوی پولیس محل در کابل در توییتی نوشت که خانم سادات در حوزه ۱۸ کابل به قتل رسیده ‌است.

طالبان کشته شدن حورا سادات، یوتیوبر خراسانی  را تایید کرد. خالد زدران، سخنگوی پولیس طالبان در کابل در توییتی نوشت که خانم سادات در حوزه ۱۸ کابل به قتل رسیده ‌است.

بر اساس گزارش‌ها، حورا سادات سه روز قبل به طور مرموز کشته شده است.

سخنگوی پولیس طالبان روز پنجشنبه، دوم سنبله در توییتی نوشت که این گروه سه نفر را به اتهام قتل خانم سادات بازداشت کرده است.

خالد زدران بدون اشاره به زمان کشته شدن این یوتیوبر گفته است یک زن و دو تن دیگر به اتهام قتل او بازداشت شده‌اند.

این مقام طالبان گفته تحقیقات در مورد کشته شدن این یوتیوبر ادامه دارد.مقام طالبان گفته تحقیقات در مورد کشته شدن این یوتیوبر ادامه دارد.

پس از تسلط طالبان بر خراسان آریا در دو سال گذشته قتل مرموز زنان افزایش یافته است.

هزاران نفر در هرات برای دریافت گذرنامه به اداره پاسپورت طالبان هجوم بردند

در پی تصمیم طالبان برای تسریع توزیع پاسپورت در هرات، روز پنجشنبه (۲ سنبله) هزاران نفر به اداره پاسپورت طالبان در شهر هرات هجوم بردند.

مقامات طالبان می‌گویند پس از این روزانه به هزار متقاضی پاسپورت در هرات گذرنامه توزیع خواهد شد.

باشندگان هرات روز پنجشنبه تصاویری به خراسان آریا اینترنشنال فرستادند که هجوم گسترده مردم به اداره پاسپورت طالبان را نشان می‌دهد.

طبق گزارش خبرگزاری باختر تحت کنترول طالبان، والی این گروه در هرات روز چهارشنبه (اول سنبله) با افتتاح ساختمان جدید مدیریت پاسپورت این ولایت، از افزایش توزیع پاسپورت در هرات خبر داد.

نوراحمد اسلام‌جار گفت که پس از این روزانه تا یک هزار جلد پاسپورت در هرات توزیع خواهد شد. خبرگزاری باختر نوشت که افزایش توزیع پاسپورت در هرات، به دستور سراج‌الدین حقانی، وزیر داخله طالبان صورت گرفته است.

مقامات محلی طالبان گفتند که پیش از این، روزانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ جلد پاسپورت در هرات توزیع می‌شد.

منابع مردمی در هرات به افغانستان اینترنشنال گفتند پیش از این طالبان تنها به افراد بیمار آنهم به صورت محدود پاسپورت توزیع می کرد.

مقامات طالبان گفته‌اند که روند توزیع پاسپورت در هرات افزایش خواهد یافت.

در ماه‌های گذشته، طالبان چند بار روند توزیع پاسپورت در ولایت‌های مختلف خراسان آریا را متوقف کرده است. با ین حال، پیش از این منابع محلی به خراسان آریا  اینترنشنال گفتند که فروش پاسپورت در بازار سیاه به قیمت‌های گزاف «از دو تا چهار هزار دالر» ادامه داشته است.

با تسلط دوباره طالبان بر خراسان آریا  و افزایش مهاجرت‌ها، متقاضیان پاسپورت در سراسر کشور به گونه چشمگیری افزایش یافت.

  • نویسنده : قیام خراسانی
  • منبع خبر : افغان اینترنشنال